Agroekológia

Ako veľmi jednoducho vyrobiť solárnu kvapkovú závlahu s plastovými fľašami

Ako veľmi jednoducho vyrobiť solárnu kvapkovú závlahu s plastovými fľašami
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Máte veľký pozemok s množstvom rastlín na zalievanie? Myslíte si, že inštalácia zavlažovacieho systému je príliš drahá? Potom je tento sprievodca ten pravý pre vás. Prečítajte si tipy, ako vyrobiť kvapkový zavlažovací systém s ľahko dostupnými plastovými fľašami a materiálom. Nastavenie tohto systému je naozaj jednoduché a môže vám výrazne zjednodušiť život. Vďaka tomu sa polievanie rastlín stane príjemnou prevádzkou bez akejkoľvek únavy.

Polievajte záhradu a sad takmer bez nákladov

Využívanie vlhkosti vzduchu a slnka, toto je starodávna technika a dnes znovu objavená najmä v oblastiach sveta, kde je nedostatok vody.

Kvapkové zavlažovanie sa používa v mnohých mestských prostrediach, kde sa pokúšajú využiť slnečné žiarenie ako motor procesu odparovania a kondenzácie vody.

Jedná sa o ľahko implementovateľný a ekonomický systém, vhodný pre veľké aj malé sady. Podľa jeho priaznivcov dokonca dokáže znížiť spotrebu vody až desaťkrát v porovnaní s tradičnými technikami.

O čom to je?

Technika solárnej kvapkovej závlahy je založená na použití nádoby, ktorá má za úlohu zachytávať vyparenú vodu z nádoby s vodou umiestnenou v nej. Vlhkosť produkovaná odparovaním kondenzuje na stenách a padá ako voda na podlahu.

Ako vyrobiť solárny systém kvapkovej závlahy

Budete potrebovať dve fľaše, jednu veľkú a jednu o niečo menšiu. Tá sa rozreže na polovicu a naplní sa vodou, spodok väčšej fľaše sa odstráni tak, aby sa dala umiestniť na prvú fľašu, takže čím viac dievča je zakryté, takže sa dá dosiahnuť efekt, ako je vidieť na obrázku článku.

Fľaše by mali byť pri úpätí rastliny, aby sa dosiahlo presnejšie zalievanie. Pôdu môžete prikryť mulčom alebo rastlinnou hmotou, aby ste zabránili úniku vlhkosti, čím sa zabezpečí, že rastlina dostane vlhkosť, ktorú potrebuje.

Keď fľašu osvetlí slnečné svetlo, dôjde k zvýšeniu teploty vzduchu, čo je druh skleníkového efektu, ktorý spôsobí, že sa voda v spodnej nádobe vyparí, čo spôsobí nasýtenie vlhkosťou vo vnútri systému.V tomto bode sa na stenách fľaše tvorí kondenzát a kvapky prechádzajú na zem, čím sa rastlina automaticky polieva.

Ďalšia metóda, ktorú môžete použiť:

Kvapková závlaha s nádobou vedľa rastliny

Každá fľaša by mala byť nainštalovaná s hrdlom naspodku, vykopaná kúskom zeminy pre väčšiu stabilitu.

V hornej časti fľaše je tiež potrebné urobiť malý otvor na uľahčenie úniku vody (vzduch stláča vodu a postupne ju posúva). Veko by malo mať malý otvor, aby sa zabezpečila postupná infiltrácia vody.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Čistiaci filter na dažďovú vodu, ako to urobiť jednoducho a ekologicky

Aby kontajner nesfúkol vietor, mal by byť zakopaný v zemi do hĺbky asi 10- 15 cm.Dobré zavlažovanie uľahčí inštalácia priamo v blízkosti koreňa. Treba poznamenať, že presné umiestnenie fľaše je možné iba pri výsadbe, keď je nádoba zakopaná v rovnakej jamke ako sadenice.

Ak už rastliny dostatočne vyrástli, otvor by mal byť vytvorený vo vzdialenosti najmenej 15 cm od stonky rastlina . Konajte veľmi opatrne, aby ste nepoškodili koreňový systém rastliny. Ak sa zalievanie cez plastové fľaše vykonáva na hlinenej pôde, potom, keď je mokrá, môže ľahko zablokovať otvory. Aby ste tomu zabránili, zabezpečte, aby bola pôda vždy kyprá a prevzdušnená.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: