Agroekológia

Ako používať hnoj v záhrade na zlepšenie pôdy

Ako používať hnoj v záhrade na zlepšenie pôdy
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Hnoj je doplnok, ktorý zlepšuje kvalitu pôdy. Keď sa kompostuje alebo rozkladá, obsah organickej hmoty sa revitalizuje a chudobné pôdy sú úrodné. Pridajte hnoj do pôdy a podporte mikrobiálny život Objavte naše tipy na používanie hnoja v záhrade.

Úvod

V sade, na pozemkoch, ktoré dostali hnoj, niesadia cibuľa, cesnak, šalotka a mrkva. Namiesto toho môžete sadiťzelenina s dlhým cyklom, ako je tekvica, uhorky, cukety, melóny, paradajkya kapusty.

Je dobré vedieť: Hnoj by sa nikdy nemal zahrabávať pod zem, pretože pri jeho fermentácii sa uvoľňujú látky toxické pre korene rastlín. Na zelené hnojenie sa odporúča natrieť v tenkej vrstve.

Ako používať hnoj v záhrade?

Ak chcete použiť hnoj, nesmie byť čerstvý V skutočnosti sa hnoj musí kompostovať rok pred použitím Odložte to teda do kopy a nechajte rozložiť. Hnoj sa používa počas zimného obdobia. Typ hnoja, ktorý sa má použiť, závisí od typu pôdy, na ktorú sa likviduje. Konský hnoj je napríklad veľmi užitočný na opätovné vyváženie pôdy.

Ako si vybrať permanentku?

Existuje veľa druhov hnoja vhodného do záhrady: kôň, krava, kura, ovce… Ale nepoužívajú sa z rovnakých dôvodov.Konský hnoj je najvyváženejší, slepačí trus je bohatý na dusík. Ovčí hnoj zľahčuje ťažké pôdy, zatiaľ čo kravský hnoj zlepšuje ľahké pôdy.

Hnoj sa nepoužíva ako hnojivo, ale ako doplnok pôdy. Preto, keď sa rozloží, rozložte ho v hrúbke asi 6 centimetrov na záhradnú pôdu.

Kedy aplikovať hnoj?

Hnoj by sa mal rozhadzovať koncom zimy, s hrúbkou 6 centimetrov. Pred prípravou pôdy a výsadbou počkajte dva týždne až mesiac. Tento krok by sa mal vykonať raz za 2 roky.

Pri kompostovaní hnoja dochádza k zvýšeniu teploty, ktorá ničí choroboplodné zárodky, Preto počas degradačný proces, ktorý trvá 6 mesiacov, musí byť dvakrát alebo trikrát prevrátený lopatouTýmto spôsobom sa zvýši teplota, čím sa urýchli proces rozkladu. Hnoj môžete tiež nechať nerušene dozrieť vlastným tempom. Za týmto účelom ho umiestnite na niektoré vetvy, aby sa mohol odspodu prevzdušňovať a kvapalina mohla vytekať.

Pôdne aplikácie

Na akej pôde by sa mal konský hnoj používať?

Konský hnoj je ľahký, teplý materiál a jePoužíva sa v ílovitých, vlhkých a kompaktných pôdach.

Na akej pôde by sa mal kravský trus používať?

Kravský trus je studený, vlhký a ťažký. Používa sa vľahké a piesčité pôdy.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Tipy na dobrú výrobu kompostu

Na akej pôde by sa mal používať ovčí hnoj?

Ovčí trus je suchý a horúci a pripomínakonský hnoj. Používa sa na zlepšenie ílovitých pôd.

Na akej pôde by sa mal používať hydinový trus?ohrada?

Hnoj hydiny je kompaktný a bohatý na humus. Použitév pôdach používaných na pestovanie listovej zeleniny.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: