Záhradné plodiny

Potraviny na stimuláciu imunitného systému

Potraviny na stimuláciu imunitného systému
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Kurkuma, cesnak, kefír, niektoré potraviny sú prirodzene schopné posilniť prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Tu je zoznam potravín, ktoré by ste mali vedieť na posilnenie imunitného systému pred zimou alebo počas nej.

Zima je náročné obdobie na prekonanie. Chýba svetlo, zima vyvoláva túžbu zostať doma a zdá sa, že vírusy čakajú, kým telo prestane strážiť. Výsledkom je, že mnohí ľudia strávia zimu kýchaním, kašľom alebo dokonca niekoľko dní ležaním v posteli.

existujú prírodné riešenia, ako sa chrániť pred vírusmi Na posilnenie imunitného systému je vhodné prispôsobiť stravu. Tu je niekoľko potravín, ktoré môžete použiť a dokonca aj zneužiť, keď príde jeseň a bude zdravá zima.

Cesnak je dobrý na všetko, vrátane imunity

Cesnak je jedlo, ktoré sa ľahko zaraďuje do vašej stravy a má mnoho výhod. Zatiaľ čo niektorí ľudia veria, že má afrodiziakálne vlastnosti, cesnak je antiseptický, antioxidačný, protizápalový a antimikrobiálny.

Je známy ako posilňovač imunitného systému a môže pomôcť telu bojovať proti zimným vírusom a choroboplodným zárodkom. Je lepšie ju jesť surovú ako varenú. Môže sa pridať do každodenných jedál. Pri bronchopulmonálnych infekciách si pokojne zahryznite priamo do strúčika cesnaku.

Kefír, probiotikum, ktoré sa pije pravidelne

Kefír je nápoj (mliečny alebo ovocný) pripravený z kefírových zŕn podrobených fenoménu fermentácie mikroorganizmami.

Toto probiotikum má tráviace a dietetické vlastnosti, je tiež prospešné pri prechode črevami. Kefír stimuluje imunitný systém podporou črevnej flóry,, ktorej sliznica obsahuje takmer 60 % imunitných buniek tela.

Kurkuma, jedna z najsilnejších liečivých rastlín na svete

Antibakteriálna kurkuma sa tradične používa pri varení na konzervovanie mäsa. Kurkumín, ktorý obsahuje vo veľkom množstve , je veľmi silný antioxidant, ktorý pomáha zvyšovať imunitu. Toto korenie je osvedčenou funkčnou potravinou.

Kurkuma má nízku biologickú dostupnosť. To znamená, že medzi absorpciou a trávením sa aktívne zložky z veľkej časti vylúčia a nedostanú sa do celkového obehu, čím sa nepodarí šíriť ich výhody.

Príjem kurkumy by sa mal kombinovať s čiernym korením alebo kurkumovým olejom, aby ste telu získali to najlepšie, čo toto korenie ponúka.

Shiitake, antioxidačná čierna huba

Shiitake, častejšie nazývaná „čierna huba“, je ázijského pôvodu a je čoraz obľúbenejšia. Táto huba so svojou vysoko oceňovanou chuťou je známa najmä svojimi antioxidantmi, ktoré chránia bunky tela.

Tiež známa ako „Huba samuraj“, je cenená pre svoje posilňujúce cnosti. Shiitake obsahuje lentinan (polysacharid), tento cukrový komplex má ochrannú úlohu a stimuluje imunitný systém.

Pravidelná konzumácia shiitake poskytuje prebiotické pôsobenie, ktoré obnovuje rovnováhu mikrobiálnej flóry a posilňuje imunitný systém. Rovnako ako mnohé huby, aj Shiitake je antimikrobiálny a antifungálny: plus!

Pozor, táto huba by sa mala vždy konzumovať tepelne upravená, surová môže byť nebezpečná, s rizikom toxickej reakcie.

Ženšen: tvar a libido!

Ženšen sa používa už stovky rokov. Jeho koreň sa nazýva „koreň života“. tento koreň, o ktorom je známe, že obnovuje sexuálnu „vitalitu“ mužov, stimuluje imunitný systém a pomáha obnoviť fyzické a duševné zdravie v zime.

Pozor, existuje niekoľko druhov ženšenu, a to ázijský a americký. Práve ázijské by mali byť preferované, viac stimulujúce. Ženšen pomáha liečiť chronické zimné prechladnutie a chrípkuHrá dôležitú úlohu pri zlepšovaní ckoncentrácie a kondície

Ženšen možno konzumovať v prášku, koreni, matičnej tinktúre alebo macerácii. Výhodnejšie je konzumovať ho ako kúru rešpektujúcu určitú dávku. Opýtajte sa svojho lekárnika na dávkovanie, ktoré je pre vás najlepšie.

Ovocie a zelenina posilňujú imunitný systém

Posilnenie imunitného systému závisí od vašej celkovej výživy Ovocie a zelenina sú prospešné pre telo a mali by ste ich jesť každý deň, najmä v zima. Uhorky sú čistiace, mrkva je bohatá na antioxidanty a špenát zlepšuje tráviaci systém. Jablko reguluje črevný prechod, banán reguluje krvný tlak a pomaranč bojuje proti zápche.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Rastliny a prírodné prostriedky na zmiernenie chrípky a respiračných porúch

Na posilnenie imunitného systému v zime obmedzte potraviny s vysokým obsahom tuku a cvičenie. Vaše telo tak bude silnejšie bojovať proti povestným zimným neduhom!

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: