Záhradné plodiny

Ako zasadiť broskyňový strom zo semien

Ako zasadiť broskyňový strom zo semien
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Tento malý ovocný strom, 4 až 5 m vysoký, ponúka anádherný ružový kvet pri príchode jari a uspokojujechuť na sladké v lete vďaka lahodnému šťavnatému, hubovitému alebo mäkkému ovociu.Vďaka svojej samosprašnej povahe môže broskyňa rásť sama od sebazem alebo v kvetináčoch na ozdobenie terasy alebo výsadbu v záhrade avychutnajte si chutné broskyne.

Pleach Tree Plantation

Vystavenie: na plnom slnku, chránené pred mrazom, kvôli skorému kvitnutiu a chladnému charakteru ovocného stromu. Vo veľmi chladných oblastiach je najlepšie umiestniť ich k slnečnej stene.

Naklíčenie semien broskyne je spôsoblepšie pochopiť, ako príroda funguje, a to platí pre obe veľkéako pre najmenších Aby broskyňová kôstka vyklíčila, stačí len urobiťpostupujte podľa krokov, ktoré tu uvádzame.

Brosskyňa je veľmi rozšírené ovocie, za čo môže určite aj to, že je obzvlášť chutná. Naklíčenie broskyňovej kôstky pre strom vo vašej záhrade je najlepší spôsob, ako si ju užiť v množstve.

Keď vyberiete kôstku broskýň, dôkladne ju očistite kefkou v čistej vode. Zabráni sa tým hnilobe akéhokoľvek zostávajúceho mäsa alebo rozvoju rias a húb, ktoré by mohli byť škodlivé pre budúcu výsadbu.

Semeno broskyne vložte do zeme

Zoberte hrniec s priemerom 10 centimetrov alebo viac a na dno položte štrk s hrúbkou asi troch centimetrov. Hlinené guľôčky tiež urobia svoj trik, cieľom je, aby sa voda nehromadila na dne hrnca.

Pripravte si zmes s 2/3 piesku a 1/3 zeminy z vašej záhrady (kde plánujete zasadiť svoj strom). Touto pôdou zakryte štrkové alebo hlinené guľôčky až do stredu kvetináča, položte semienko broskyne, aby vyklíčilo a dokončite jeho zakrytie, pričom dbajte na to, aby ste udržali pôdu vždy vlhkú až do klíčenia.

Tip: To isté môžete urobiť vo väčšom kvetináči umiestnením niekoľkých kôstok broskýň. Tým sa znásobí šanca, že budete mať aspoň jedno klíčenie.

Všetko dajte do chladničky

Semená majú okolo seba škrupinu. JeZavinovanie má ochrannú funkciu, ktorá reaguje na ročné obdobie a zmeny.vonkajšie podmienky umožňujúce alebo neumožňujúce klíčenie rastliny.

Aby kôstka broskýň pochopila, že bude schopná klíčiť, je potrebné ju nechať prezimovať. Ak to neurobíte v zime, dajte nádobu na 70 až 90 dní do chladničky, než ju vyberiete, aby ste ju umiestnili na slnečné a teplé miesto dbajte na to, aby pôda nebola vždy vlhká.

Rada: Aby ste v chladničke zabrali menej miesta, môžete si kosti nechať naklíčiť v bavlnke, ktorú budete udržiavať vlhkú. čas. Je to riskantnejšie, pretože na semienko môžete zabudnúť a nechať ho vyschnúť, a komplikovanejšie, pretože vyklíčené semienko budete musieť zasadiť, pretože je veľmi krehké, ale je to možné!

Ako zasadiť naklíčené semienko broskyne

Keď broskyňa vyklíči a hneď ako nadobudne silu, presuňte ju von, ak ešte nevyklíčila. Nájdite si miesto na slnku, na teplom mieste, mierne chránené pred vetrom, aby ste predišli príliš rýchlemu vysychaniu a vždy ho udržujte dobre vlhké.

Aby to bol strom namiesto kríka,vyberte vetvu ako jej budúci kmeň a počas rastu odstráňte listy.objaviť. Ďalší pád a keď kmeň dosiahne 30 až 40 centimetrovvysoký, zasaďte ho na posledné miesto. Potom budete musieť len čakaťod 3 do 5 rokov na zber prvých plodov.

Tipy na prerezávanie a starostlivosť o broskyňový strom

Rady na prerezávanie: Rok po výsadbe ho nechajte prirodzene rásť, aby sa hlavné konáre rozkonárili. Potom sa broskyňa pravidelne prerezáva, aby sa obnovili plodné vetvy. Prerezávanie pozostáva z preriedenia konárov stromu, ich udržania v harmonickom a vzdušnom tvare odstránením konárov, ktoré sa krížia v korune alebo sa odchyľujú od tvaru. Na miesta rezu pridajte hojivý prípravok. Urobte to tesne pred kvitnutím.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Ako zasadiť a zasiať pomarančovník

Rady na údržbu záhrady: Neváhajte vykonať ošetrenie na konci zimy a po odkvitnutí, aplikuje preventívnu liečbu bordeauxskou zmesou na zabránenie vzniku ochorenia pľuzgierovV prípade silných napadnutí môžu byť potrebné niektoré ošetrenia proti voškám. Ak chcete zachovať úrodnosť pôdy a dosiahnuť dobrú násadu ovocia, môžete aplikovať hnojivo každý rok na jeseň a na jar potom špeciálne hnojivo pre ovocné stromy.

Údržba broskyňového stromu

Brosskyňa vyžaduje preriedenie plodov. Nechajte v priemere jednu broskyňu na každých 6 palcov dĺžky vetvy. Ostrihajte plodové výhonky 5 listov nad broskyňami. V čase tvorby plodov ju treba poliať.

Na začiatku zimy nastriekajte prípravok proti vajíčkam vošiek a roztočov. Na začiatku jari, ešte pred vzídením listov, nastriekajte bordovú zmes proti pľuzgierikom broskýň. Blízkosť cesnaku by obmedzila útoky.

Tu vysvetlíme, ako eliminovať a vyhnúť sa voškám.

A v tomto ďalšom odkaze, ako sa vyhnúť roztočom červeným a bojovať proti nim.

Choroby a škodcovia broskyne

Pľuzgierik broskyne sa vytvorí počas jednej jaristudené a mokré. Pľuzgier sa odráža v ružovkastom nádychu mladých listov,stále ohnutý. Nadobudnú vyvýšený vzhľad, skrútia sa na sebapred pádom. Vetvičky prestávajú rásť, deformujú sa a krútia. broskynemôžu byť tiež náchylné na múčnatku, hrdzu a roztoče červené.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: