Starostlivosť o rastliny

Ako prirodzene eliminovať a vyhnúť sa záhradným švábom

Ako prirodzene eliminovať a vyhnúť sa záhradným švábom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V záhradách nájdeme šváby lesné (Ectobius pallidus), ktoré sa radi ukrývajú pod lístím a na vlhkých miestach. Tento hmyz môže zničiť záhradu v krátkom čase, ak je ich na mieste veľa a nezasiahne sa včas. V tomto článku sa dozvieme o spôsoboch, ako sa vyhnúť a odstrániť šváby v záhrade a v dome.

Ako rozpoznať záhradné šváby?

Je tiež známy ako jantárový lesný šváb, má svetlohnedú farbu.Podobá sa švábovi nemeckému (Ectobius Vittiventris), ktorý je skutočným škodcom v našich domácnostiach. Aby ste ich rozlíšili, musíte vedieť, že šváb lesný je denný, zatiaľ čo šváb nemecký je nočný. Nemecký šváb sa vyznačuje dvoma čiernymi pruhmi na hlave. Tento druh má problémy s lietaním, zatiaľ čo šváb lesný je na to lepšie oblečený.

Ich farba sa môže jedna od druhej líšiť, napríklad žltá, čierna a niekedy dokonca hnedá. Čierny záhradný šváb má na hlave dve dlhé tenké tykadlá. Niektoré šváby majú krídla, zatiaľ čo iné nie. Záhradné šváby majú priemernú životnosť 5-6 mesiacov, ale rozmnožujú sa veľmi rýchlo. V skutočnosti je ich obdobie rozmnožovania leto, vajíčka sa liahnu na jar a mláďatá švábov (nymfy) sa do leta stanú dospelými a tak ďalej.

Ako prirodzene zabrániť invázii záhradných švábov?

Záhradné šváby žijú na miestach s odpadkami a darí sa im vo vlhkých oblastiach s množstvom rastlín, kvetov, ovocia, zeleniny alebo listov rozklad. Tu je niekoľko účinných tipov, ktoré vám môžu pomôcť v boji proti invázii záhradných švábov.

Zbavte sa alebo odstráňte všetku rozkladnúcu sa organickú hmotu (napríklad drevo alebo starý mulč) zo svojho dvora.

Vymeňte svoj starý mulč za tenkú vrstvu čerstvého mulča.

Uistite sa, že na vašom dvore nie sú žiadne zdroje jedla.

Ak vysádzate sad, ponechajte medzi plodinami čo najviac priestoru a rozmiestnite výsadby, aby ste predišli vytváraniu tienistých oblastí, pretože záhrada šváby nie sú veľmi svetlostále.

Opravte netesné kohútiky a potrubia, pretože plotice záhradné milujú žiť v blízkosti vlhkých miest.

Pamätajte Vonkajšie smetné koše udržujte zatvorené a mimo vášho dvora.

Esenciálny olej: Na to potrebujete esenciálne oleje z levandule a mäty piepornej , z každej nalejte 5 kvapiek do rozprašovacej fľaštičky naplnenej vodou. S týmto prípravkom môžete postriekať celú záhradu alebo sad vždy, keď na mieste uvidíte známky švábov. Zabránite tak tomu, aby sa motali na mieste

Ako sa zbaviť záhradných švábov?

Ak napriek všetkým týmto opatreniam vnikne šváb záhradný do domu a stále tam sú, musíme rýchlo konať. to však neznamená, že ich veselo dupeme v gumákoch, pretože nielenže je toto správanie nechutné, ale mŕtve šváby v záhrade sa stávajú zdrojom potravy pre ostatných , ich hladní kolegovia šváby.

Možno sa pýtate, aká je správna metóda na vyhubenie záhradných švábov. Tu je niekoľko účinných metód na ich prirodzené odstránenie;

Použite sadru: Zmiešajte sadru, bielu múku a práškový cukor v rovnakých častiach a zmes rozotrite na miesta, kde sa záhradné šváby. Hneď vedľa zmesi sa umiestni plochá miska naplnená vodou: plotice záhradné zjedia prášok, potom sa napijú vody a uhynú na nepriechodnosť čriev.

S kyselinou boritou: Tentoraz lákame šváby na otrávené jedlo. Za týmto účelom zmiešajte kyselinu boritú s medom a múkou, aby ste vytvorili malé guľôčky. Roztierajte tieto prírodné repelenty na zamorené miesta. Šváby toto občerstvenie neprežijú.

Podvádzanie: Pasca sa skladá z dvoch oddeliteľných priehradiek, prvá je perforovaná malými otvormi a druhá má otvor tak že vniknú šváby zo záhrady.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Prirodzené metódy na zabránenie a odstránenie slimákov na rastlinách

Kúsky surových zemiakov sa vložia do perforovanej priehradky a druhá priehradka sa uzavrie. Vôňa jedla (kúsky surových zemiakov) bude unikať cez otvory v prvej priehradke a prilákať šváby záhradné, ktoré sa otvorom dostanú do druhej priehradky. Do druhého oddelenia sa naleje voda, aby sa záhradné šváby mohli utopiť.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: