Starostlivosť o rastliny

Ako prirodzene eliminovať slimáky a vyhnúť sa im

Ako prirodzene eliminovať slimáky a vyhnúť sa im
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ako sa prirodzene zbaviť slimákov? S návratom dobrého počasia sa slimáky znovu objavujú, aby sa živili hlavne rastlinami na povrchu zeme, vrátane tých, ktoré sú v procese rozkladu a napádajú listy, kvety a plody. Zistite, ako kontrolovať a eliminovať slimáky v záhrade alebo sade pomocou prírodných a organických produktov proti slimákom.

Upravte pôdu, aby ste predišli vzniku slimákov

Príchod jesene je pre slimáky najlepší čas na kladenie vajíčok na zem.Daždivé počasie podporuje hojné kladenie vajíčok, pretože Slimáky kladú vajíčka ľahšie do vlhkej, popraskanej a mäkkej pôdy Jesenné obrábanie pôdy (obracanie pôdy lopatou atď. ) uprednostňuje mäkkú a popraskanú pôdu.

Záhradník môže pri záhradkárčení nájsť v pôde veľké množstvo vajíčok slimákov. Sú ľahko rozpoznateľné podľa farby, ktorá sa pohybuje od bielej po béžovú Ak sa nezničia, môžu sa dostať na povrch, kde uschnú a zožerú ich chrobáky alebo vtáky .

slimačie vajcia

Zabráňte tomu, aby pôda zostala v hrudkovitom stave hrabaním, aby ste vyplnili trhliny. Navyše, tvrdé podlahy sú jediné, ktoré by sa mali počas zimy ponechať v hrudkovitom stave, aby sa vplyvom mrazu vyhladili.

Rizikové pôdy je možné ošetrovať aj granulovaným nehaseným vápnom alebo poľnohospodárskym vápnom, ktoré je menej agresívne pre pokožku, oči a dýchacie cesty . Tým sa sťaží reprodukcia týchto slimákov.

Predvídanie invázie slimákov

Slimáky a slimáky sa objavujú po studenej, vlhkej noci pri 15-18°C. Tieto mäkkýše majú počas jari veľa zábavy, keď rastliny začínajú klíčiť.

Keď je ich počet obmedzený, slimáky v záhrade nespôsobujú veľké škody Aby sa predišlo problémom, ich počet by sa mal znížiť. Ak sa slimáky a slimáky v záhrade ešte nevyskytujú alebo ich ešte nie je veľa, existujú jednoduché, ale účinné riešenia, ako zabrániť ich výskytu.

Kompost alebo inú burinu na mieste, kde hnije vegetácia, udržujte mimo záhrady, pretože v nich radi žijú slimáky.

Vytvorenie bariér zo suchých, drsných povrchov okolo rastlín udrží slimáky vonku Je to preto, že na pohyb potrebujú vlhkú pôdu. Bežne sa používajú ľanové vločky, drvené vaječné škrupiny, piliny, drevený popol, drevené hobliny, kávová usadenina alebo brúsne kotúče.

Prirodzené bariéry zabraňujúce prechodu slimákov

Ak je v záhrade príliš veľa slimákov, je najlepšie ich odstrániť skôr, ako zničia rastliny.

Slimáky potrebujú vlhkosť, takže zalievanie by sa malo čo najviac obmedziť, ak je tam veľa slimákov alebo slimákov.

Na ochranu rastlín jednoducho umiestnite tŕnisté alebo ihličnaté konáreokolo toho.

Popol z dreva je veľmi dobrý ako bariéra, ak rastliny obklopíte popolom, zabránite slimákom, aby ním prešli, musíte operáciu zopakovať po každom daždi, pretože popol musí byť uvoľnený a suchý. Je to veľmi efektívne.

Rozdrvené vaječné škrupiny nasypte okolo rastlín na ochranu, slimáky neznášajú chodiť po nich. Tieto sa musia po daždi obnoviť.

Zostanú preč, ak čierne ríbezle alebo begónie rastú v záhrade Rastú okolo vašich plantáží fenikel, zázvor, tymián, pažítka, šalvia, petržlen, mäta, levanduľa a hlavne kostihoj Sú dobré repelenty proti slimákom.

Organické metódy na odstránenie slimákov a slimákov

Pivo je ekologické riešenie, ktoré slimáky milujú Umiestnenie niekoľkých misiek naplnených pivom do rôznych častí záhrady ich priláka . Ak je nádoba dostatočne vysoká, utopia sa v nej. V ideálnom prípade nechajte vchod na úrovni zeme, aby mohli spadnúť a nemohli sa dostať von.

Nastriekanie roztoku z jedného litra amoniaku a troch litrov vody na rastliny, vyhýbajúc sa listom, je účinné na zabezpečenie toho, aby sa slimáci nestali nevrátim sa.

Zmes litra vody a dvoch prelisovaných strúčikov cesnaku je účinná aj pri udržiavaní slimákov a slimákov mimo dosah rastlín .

Zemiakový škrob zmiešaný s práškovým cukrom v sklenenej nádobe umiestnenej na úrovni zeme je účinný pri zachytávaní slimákov. Slimáci padnú a nebudú sa môcť dostať späť.

Fosfát železitý je bezpečný pre domáce zvieratá. Inhibuje apetít slimákov a rozkladá sa na fosfátové hnojivá, ktoré môžu byť absorbované pôdnymi mikroorganizmami.

Domáce pasce na lov slimákov

Vytvorenie tienistého a vlhkého miesta, kde sa slimáky môžu ukryť a chrániť sa pred slnkom, je praktické, pretože to jednoducho bude potrebné získané. Umiestnite navlhčené dosky alebo dlaždice blízko rastlín a nechajte ich cez noc. Vychovávajte ich cez deň a zbierajte slimáky, ktoré sa tam uchýlili.

V blízkosti zamorenej rastliny obráťte polovicu vyprázdneného grapefruitu, slimáky a slimáky ho využijú ako úkryt. Potom ich môžete ľahko vybrať a zlikvidovať.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Ako odstrániť mravce z biozáhrady

Ak je ich veľa a nestíhate všetky, najlepšie je chytať ručne, choďte okolo miesto v noci s baterkou, ak je lepšie mokro, ako ich vidíš, pozbierajú a vložia do vreca alebo hlbokej nádoby, ak ich nechceš zabiť, môžeš ich dobre zobrať od rastlín a odísť sú tam. Táto metóda si vyžaduje určitú prácu, ale verte mi, že je to najlepšie riešenie, keď dôjde k invázii.

Záver

Príliš veľa slimákov a slimákov môže spôsobiť zmätok v záhrade. Živia sa rastlinami s mäkkou textúrou, ako sú šalátové listy alebo kvety. Tieto slimáky tiež napádajú kvety, plody a sadenice a môžu spôsobiť poškodenie koreňov, hľúz a cibúľ.Ak ich teda máte v záhrade alebo záhrade veľa, vyskúšajte tieto recepty, ako sa ich zbaviť prirodzene.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: