Starostlivosť o rastliny

Ako prirodzene eliminovať roztoče a vyhnúť sa im

Ako prirodzene eliminovať roztoče a vyhnúť sa im
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Roztoč červený je veľmi malý parazit, ktorý vysáva šťavu z rastlín. Napáda spodnú stranu listov a oberá rastlinu o jej energiu a vitalitu. Ak napadnú vašu záhradu, rastlina môže zomrieť. Videli ste inváziu? Je nevyhnutné, aby ste prijali prirodzené opatrenia na kontrolu roztočov a rýchlo sa ich zbavili. V tomto článku sa naučíme, ako eliminovať roztoče červeného a vyhnúť sa mu prirodzeným a organickým spôsobom. Pomocou týchto prírodných metód je možné účinne odpudzovať a eliminovať útok roztočov na naše rastliny.

Ako spoznáte roztočce?

Pojem červený pavúk sa nevzťahuje na pavúky, ale na roztoče, viditeľné voľným okom. Avšak, pokiaľ ide o farbu, veľa „pavúkov“ nie je červených, môžu byť žlté alebo oranžové.

Roztoče sa vyznačujú svojimi ôsmimi nohami a absorbujú obsah buniek listov. Aby sme zistili, či je rastlina napadnutá, uvidíme, že listy začínajú mať veľmi malé biele bodky a ich farba sa mení zo zelenej na striebristo zelenú

Roztoč červený zimuje vo forme vajíčka (tiež červenej farby) a zostáva na stromoch. Kolónie napádajú zeleninu, kvety, kríky a ovocné stromy, keď teploty stúpajú. Preto najpriaznivejším obdobím pre jej rozvoj je leto, horúce a suché obdobia

Červený pavúk

Rastliny náchylné na roztoče červené

Mnohé rastliny môžu byť napadnuté roztočmi. Tie obsahujú:

Zelenina a ovocie zo záhrady: Baklažán, mrkva, tekvica, uhorka, melón, hrášok, jahody a paradajky.

Ovocné stromy: broskyňa, hruška, mango, jablko…

Okrasné rastliny: cyklámeny, georgíny, ružové kríky, orchidey, hortenzie…

Hlavnými postihnutými orgánmi sú listy a stonky.

Rizikové faktory

Pôdy chudobné na humus a obohatené dusíkatými hnojivami podporujú rozvoj týchto roztočov. Záchvaty môžete mať aj v dôsledku horúceho suchého počasia.

Ako odstrániť roztoče?

Zalievajte výdatne spodnú časť listov a celú rastlinu zalejte dostatočným množstvom vody, lepšie ak prší. Na lístie nastriekajte čerstvú, nevápenatú vodu. Roztoče červené neznášajú vodu Ak sa operácia často opakuje, nakoniec sa do týchto vlhkých rastlín nevráti.

Žihľavová kaša počas infekcie. Ošetrujte 2 až 3-krát denne, po dobu 10 dní, tu sa dozviete, ako vyrobiť žihľavovú kašičku.

Môžete tiež nastriekať nálev z tansy Na prípravu vašej zmesi nalejte 250 g čerstvého tansy do litra vriacej vody a nechajte vylúhovať 24 hodín. Potom prípravok rozrieďte v ďalšom litri vody a postriekajte celú rastlinu, listy, stonky a pôdu.

Draselné mydlo je veľmi dobré na likvidáciu roztočov a zabránenie ich návratu, opláchnite zmesou tohto mydla a vody, potom Z toho môžete použiť neemový olej, aby bola liečba ešte účinnejšia.

Uvoľnite dravé roztoče, keď sa objavia prvé parazity. Nenásytný a nenásytný pomocník, Phytoseiulus persimilis, okamžite vymaže hniezdo roztočov, najmä ak je vzduch vlhký.

Nakoniec nezabudnite odstrániť napadnuté listy a spáliťnapadané lístie, ktoré spadlo na zem.

Preventívne opatrenia

Máte tiež možnosť vykonávať akciepreventívne proti červeným roztočom:

  • Obmedzte prísun dusíka.
  • Udržujte chladnú pôdu pomocou slamy alebo pokosenej trávy.
  • Aplikujte organické hnojivá, ktoré neobsahujú veľa dusíka.
  • Preventívne ošetrujte odvarom z prasličky a žihľavovej kašičky.
  • Ošetrujte stromy v zime. Kmene a konáre natierajte minerálnymi olejmi.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Ako vyrobiť a aplikovať organické insekticídy v záhrade.

Nakoniec si zapamätajte predovšetkým udržiavajte vlhkosť v lístí, ak je počasie veľmi suché, vodu častejšie a zabránite pavúkovi Červená Rob si svoju vec.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: