Tipy do záhrady

Prírodné metódy na odstránenie buriny (buriny) a vyhýbanie sa jej

Prírodné metódy na odstránenie buriny (buriny) a vyhýbanie sa jej
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Takzvané buriny, buriny alebo buriny nie sú samé o sebe zlé, sú to rastliny, ktoré sa vyvinuli a prispôsobili natoľko na mieste, že rastú nonstop a mnohé z nich sú súčasťou ekosystém, problém je, keď máme organickú plodinu a tieto bylinky zaberajú všetok dostupný priestor. Mnohé z týchto takzvaných burín sú jedlé, ako je to v prípade púpav a portulaky, pred odstránením zistite, o akú rastlinu ide, možno si ju budete chcieť ponechať to , ale naopak, ak chcete eliminovať burinu a burinu, ktorá napáda, v tomto článku sa dozviete o prirodzených metódach, ako sa vyhnúť výskytu buriny v ekologických plodinách a tiež uvidíte, ako burinu natrvalo odstrániť pomocou prírodných metódami , či už zo záhrady, terasy domu alebo sadu.

Prírodné metódy na odstránenie buriny

Odstraňujte burinu soľou

Nenákladná prísada, ktorá sa už nachádza v domácnosti, môže byť skvelým spojencom pre záhradkárstvo. Soľ zabije veľa buriny, ktorú nemožno úplne odstrániť.

Pomocou vidličky odstráňte zeminu zo základne koreňov a odrežte stonku čo najbližšie k zemi. Posyp soľou na rez a snaž sa, aby sa okolo neho nič nerozsypalo. To zabráni tomu, aby príslušná rastlina znovu rástla.

Odstraňovanie buriny z trhlín pomocou octu a soli

Ak burina rastie v trhlinách na vašej príjazdovej ceste, terase, chodníku alebo inom spevnenom povrchu, postriekajte ich roztokom soli a octu .

V nádobe zmiešajte 460 ml (2 šálky) octu, 60 ml (¼ šálky) soli a 2 kvapky prostriedku na umývanie riadu, potom zatvorte veko a dobre premiešajte.

Ďalším jednoduchším riešením je naliať do trhlín vriacu slanú vodu. V každom prípade dbajte na to, aby sa tekutina nedotkla vašich obľúbených rastlín.

Podomácky vyrobený herbicíd na kontrolu buriny

Je pravda, že komerčne dostupné herbicídy sú účinné, ale existujú aj ekologické riešenia, ktoré sa dajú ľahko pripraviť doma. Bez ohľadu na váš názor na organické alebo konvenčné záhradníctvo je vždy rozumné vyskúšať nízkotoxické herbicídy predtým, ako prejdete na silné jedy.

herbicídny ocot:

Kyselina octová v octe zabíja listy buriny, nie jej korene. Ak sa však tráva postrekuje dostatočne často, vyčerpá energetické zásoby trávy a nakoniec zomrie.

  • 460 ml (2 šálky) vody
  • 345 ml (1½ šálky) octu (bieleho alebo jablčného)
  • 115 ml (½ šálky) prostriedku na umývanie riadu

Pomocou lievika nalejte všetky ingrediencie do 1-litrovej rozprašovacej fľaše. Pretrepte, aby sa dobre premiešal. Nastriekajte roztok priamo na burinu (vyhnite sa postrekom na rastliny).

Koktejl na odstránenie jedovatého brečtanu.

Nikto nechce trieť jedovatý brečtan. Hľadáte jednoduchý spôsob, ako sa toho zbaviť? Voda a vodka to urobia.

V rozprašovači zmiešajte 2 šálky (460 ml) vody a 2 polievkové lyžice vodky. Dehydratačný účinok vodky zabije rastlinu krátko po tom, čo sa jej listy nasýtia zmesou.

Esenciálny olej z bazalky

Využite esenciálne oleje na šetrné ošetrenie buriny. Vďaka herbicídnym a fungicídnym vlastnostiam bazalkového esenciálneho oleja vás za chvíľu zbaví buriny.

Zmiešajte bazalkový esenciálny olej s vašim domácim herbicídnym mydlom a nastriekajte na koreň bylinky. Malá tráva nebude schopná dlho odolávať tomuto záludnému zaobchádzaniu.

Jedlá sóda na kontrolu buriny

Jedlá sóda je skutočným zabijakom buriny. Ak chcete tvrdohlavej burine zasadiť smrtiacu ranu, použite sódu bikarbónu, stačí nasypať poriadnu dávku sódy bikarbóny napríklad do prasklín na kamennej palube. Potom postriekajte vodou alebo počkajte, kým prší. Kombinácia jedlej sódy a vody spomalí rast buriny.

Horúca voda na ničenie buriny

Veľmi jednoduchým a jasným riešením na ničenie buriny je použitie veľmi horúcej vody. Vodu prevarte a ihneď ňou zalejte burinu. To okamžite zabije burinu. Je to také jednoduché!

Cez leto to možno budete musieť niekoľkokrát zopakovať, no určite je to najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť buriny vo vašej záhrade.

Prírodné metódy prevencie buriny

Noviny na zabránenie rastu buriny

Ak je časť vášho dvora zarastená burinou, skúste jeden z týchto mulčov, aby burina nerástla.

Navlhčite niekoľko stránok novín, aby sa zlepili, a potom umiestnite tento mulč na miesto, kde je burina, aby ste sa vyhli. Zakamuflujte ho drevenou štiepkou alebo iným druhom mulča. Môžete ho odstrániť, keď je burina kontrolovaná.

Plastové prikrývky zabraňujúce rastu buriny

Nastrihajte čierne plastové vrecia na odpadky pozdĺž švu tak, aby zdvojnásobili ich veľkosť, aby pokryli problémovú oblasť na dvore. Zakamuflujte ho drevenými trieskami alebo inými materiálmi a nechajte na mieste 10-14 dní.Burina by túto liečbu nemala prežiť.

Pravidelne odburiňujte burinu

Ak chcete efektívne odstraňovať burinu zo záhrady, buďte trpezliví, dôslední a pustite sa do práce. Čím častejšie budete pliesť trávu, tým menej náročná a únavná bude úloha.

Používanie správneho náradia vám tiež pomôže rýchlo vyplieniť vašu záhradu. Odburiňovanie, vybavené pevnou alebo oscilujúcou čepeľou, umožňuje rezať sadenice na ich základni. Motyka zase umožňuje vytrhávať burinu, ktorá mala čas vyrásť.

Dobré rastliny proti burine

Niektoré rastliny pri pestovaní vytvárajú na zemi značné množstvo listov. Toto bohaté a husté olistenie zaberá všetok pestovateľský priestor a bráni tak burine, aby zaujala miesto medzi dobrými.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Ako vyrobiť organické tekuté hnojivá

Horčica, ďatelina a mangold patria medzi rastliny nazývané zelené hnojenie. Jedným z týchto zelených hnojív je aj pohánka. Pestovanie týchto rastlín zabraňuje výskytu buriny.

Kontrola buriny pomocou falošných sadeníc

Ak chcete zlepšiť svoje šance na pôdu bez buriny, precvičte si techniku falošného výsevu. To zahŕňa prípravu pôdy, ako keby ste boli pripravení na pestovanie, 2-3 týždne pred zasadením vašej plodiny.

V tejto vlhkej a prevzdušnenej pôde burina rýchlo vzíde a neskôr ju môžete odburiniť. Zopakujte tento záhradný trik raz alebo dvakrát a potom začnite záhradkárčiť bez toho, aby ste pestovali burinu, ktorú nechceme, už sme ju vyčistili.

Použitie mulča na kontrolu buriny

Mulčovanie je veľmi účinná technika na zabránenie rastu buriny.Mulč je rozptýlenie zvyškov organických látok v pôde plodiny. Odpadom môže byť pokosená tráva, odumreté lístie, štiepka, odpadové drevo, kôra, tráva (bez semien) atď. V tomto odkaze sa dozviete viac o tom, ako vyrobiť a používať organický mulč.

Okrem toho, že mulč dusí pôdu a zabezpečuje kontrolu buriny, mulč umožňuje pôde zadržiavať vodu a znižovať prirodzené vyparovanie, ale tiež chráni pôdu pred slnkom a zabraňuje jej znehodnocovaniu.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: