Záhradné plodiny

Výhody a zdravotné vlastnosti púpavy

Výhody a zdravotné vlastnosti púpavy
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Púpava, ktorá sa konzumuje v šalátoch, sa tiež tradične používa pre svoje liečivé vlastnosti. Koreň púpavy sa odpradávna používa na liečbu porúch trávenia a pečene, zatiaľ čo jej čerstvé listy, konzumované v šalátoch, možno použiť na očistnú jarnú kúru. V tomto článku uvidíme zdravotné vlastnosti púpavy, prečo púpavu konzumovať a aké blahodárne účinky má

V doplnkoch sa dnes používa celá rastlina, koreň a listy, zozbierané a sušené pred kvitnutím. V tomto článku vás naučíme o zdravotných výhodách púpavy.

Zdravé funkcie púpavy

Púpava:

Stimuluje chuť do jedla vďaka svojim horkým zložkám.

Uľahčuje trávenie zvýšením sekrécie žlče.

Môže hrať úlohu pri prevencii žlčových kameňov.

Má diuretický a laxatívny účinok.

Púpava lekárska sa používa aj ako mierne preháňadlo. Stimuluje vylučovanie moču vďaka vysokému obsahu draslíka, prírodného diuretika: preto je účinný v prípadoch zadržiavania vody a opuchov.

Púpava sa dodáva vo forme ampuliek, tabliet, extraktu z čerstvých rastlín, kapsúl, sušenej alebo čerstvej rastliny a materskej tinktúry. Pamätajte, že vždy je vhodnejšie konzumovať prírodnú rastlinu

Ak sa liečite, pred užitím doplnkov výživy sa poraďte so svojím lekárom. V prípade žlčových kameňov používajte iba po odporúčaní lekára.

Púpava napomáha tráveniu

Charakteristický horký princíp púpavy, taraxín, je teraz dokonale identifikovaný. Dáva mu aperitív, choleretikum (stimuluje tvorbu žlče) a cholagogum (uľahčuje vylučovanie žlče) vlastnosti

Podporuje tiež močové a tráviace funkcie V rastline sa nachádzajú ďalšie účinné látky: steroly, flavonoidy (rutín, luteolín, kvercetol) , terpény a draslík vo významných množstvách (30% minerálov rastliny). Koreň je obzvlášť bohatý na inulín (sacharid prítomný aj v koreni čakanky).

Hlavné priaznivé účinky

Púpava má povesť zlepšuje trávenie tukov vďaka svojmu pôsobeniu na pečeň a žlčník. Je užitočný v prípadoch pomalého trávenia, dyspepsie a nedostatku chuti do jedlaNiekedy sa kombinuje s inými doplnkami určenými na stimuláciu pečene, najmä pestrecom mariánskym, čiernou reďkovkou, chelidoínom, inozitolom, metionínom a cholínom. Takéto kombinácie sa vo všeobecnosti predávajú v obchodoch so zdravou výživou ako lipotropné prípravky (ktoré pomáhajú chrániť pečeňové bunky).

Púpava prispieva k hormonálnej rovnováhe

Koreň púpavy môže zmierniť endometriózu a citlivosť prsníkov pred menštruáciou, ako aj iné symptómy spôsobené nadbytkom estrogénu. Zlepšuje schopnosť pečene obnoviť hormonálnu rovnováhu u žien trpiacich takýmito poruchami.

Celá rastlina by uľahčila asimiláciu železa, či už dodávaného potravou alebo doplnkami, čím by bola účinná pri liečbe určitých typov anémia. Môže dokonca pomôcť pri liečbe rakoviny ako stimulant tumor nekrotizujúceho faktora (TNF-alfa).Aspoň to už naznačili niektoré štúdie: Japonci vyvinuli lyofilizovaný extrakt z koreňa púpavy na liečbu nádorov a Číňania, povzbudení výsledkami tohto typu terapie u zvierat, sa pokúšajú liečiť rakovinu. výťažky z púpavy.

Či je táto liečba skutočne účinná, však bude musieť určiť ďalší výskum. Napokon sa zistilo, že púpava znižuje hladinu cukru v krvi u zvierat, čo naznačuje, že rastlina môže pôsobiť ako modulátor glukózy v krvi pri liečbe cukrovky.

Doplnky k púpave: odporúčané dávky

Ako sa to dá:

Na stimuláciu pečene užívajte jednu kapsulu dvakrát denne alebo 500 mg extraktu zo sušeného koreňa.

V prípade zápchy vypite 3-krát denne šálku nálevu z koreňa púpavy.

V prípade zadržiavania vody vypite 3-krát denne šálku nálevu z listov púpavy.

Inštrukcie na používanie:

Doplnky z púpavy je najlepšie užívať pred jedlom, keď sú určené na stimuláciu pečene Tekutý extrakt z púpavy levickej by sa mal piť zriedený vo vode . Nemá žiadne kontraindikácie pre tehotné a dojčiace ženy.

Možné vedľajšie účinky:

Púpava nemá žiadne významné vedľajšie účinky Vysoké dávky však môžu spôsobiť kožné vyrážky, žalúdočnú nevoľnosť alebo hnačku. Hneď ako sa objaví ktorýkoľvek z týchto príznakov, ukončite liečbu a poraďte sa so svojím lekárom.

Ďalšie užitočné informácie o púpavách

Je to diuretické vlastnosti, ktoré dali púpave meno.Termín púpava, ďalší z jeho názvov, pre zubatý tvar listov, inšpiroval názov púpava daný v Anglicku. Známy je aj ako zlatý florén, krtkový šalát, mníšska koruna, zlatý, psí šalát…

Nálev z púpavy sa pripravuje so sušenými a nasekanými koreňmi alebo listami. 1 alebo 2 čajové lyžičky rastliny zalejte šálkou veľmi horúcej vody a nechajte asi 15 minút lúhovať. Iné rastliny ako sladké drievko možno kombinovať s púpavou a nálevu prospeje pridanie medu.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Vlastnosti a použitie tymiánu

Púpavové zelené sa vynikajúco pripravujú ako špenát a ich horkastá chuť dodáva šalátom príjemnú chuť, keď sú zamiešané, keď sú mäkké. Používajú sa aj na výrobu šťavy. Z pražených koreňov púpavy sa dá pripraviť náhrada kávy bez povzbudzujúcich účinkov kávy.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: