Agroekológia

Ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo na pranie

Ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo na pranie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mnohí z vás hľadajú recepty na pracie prostriedky. Dnes vám vysvetlíme, ako si doma prať oblečenie pomocou nádherného brečtanu. Je veľmi jednoduché vyrobiť si toto mydlo na pranie doma, a najlepšie na tom je, že je zadarmo V skutočnosti je brečtan rastlina, ktorú ľahko nájdete v prírode v lete aj v zime a je to jediná potrebná ingrediencia, aby ste mohli bielizeň prať prirodzene a je naozaj účinná. Preto je 100% ekologický prací prostriedok V tomto článku sa naučíme, ako vyrobiť mydlo na pranie organickým a prírodným spôsobom pomocou nádherného brečtanu.

Ako môže brečtan prať oblečenie?

Listy brečtanu popínavého (známy názov: Hedera Helix) obsahujú prirodzene 5 až 8 % saponínov, ktoré im pomáhajú odolávať agresivita mikróbov, plesní a iných „parazitov“.

Zvrásnenie listov pomáha uvoľňovať tieto saponíny. Rmutovanie umožňuje zmiešanie s vodou. Po naplnení saponínmi získava voda svoje vlastnosti a stáva sa: povrchovo aktívnou látkou (preto odstraňovač škvŕn), odmasťovacou, dezinfekčnou a penotvornou látkou.

Recept na prací prostriedok Ivy

Na výrobu litra:

75 čerstvo natrhaných listov brečtanu (alebo 100 g). Brečtan obsahuje 5 až 8 % saponínov (prírodná detergentná látka, ktorá vďaka svojim povrchovo aktívnym vlastnostiam pení).Buďte opatrní, musíte použiť popínavý brečtan. 1 l vody.

Postup pri výrobe čistiaceho prostriedku na brečtan:

Listy umyjeme a nakrájame na kúsky, aby saponín ľahšie dostal von. Potom ich vložíme do hrnca a pridáme vodu. Priveďte do varu s pokrievkou a varte 15 minút.

Po 15 minútach varenia môžete vypnúť ohrev a nechať odpočívať 24 až 48 hodín. Potom brečtanový lúh preceďte tak, že listy dobre stlačíte a prelejeme do fľaše. Zatrasením fľaštičky sa zvyčajne vytvorí pena.

Môžete tiež pridať:

1 až 2 polievkové lyžice sódy bikarbóny v bubne, ak je bielizeň veľmi znečistená, alebo 1 až 2 polievkové lyžice sódy bikarbóny v bubne uprostred oblečenia pre belosť.

5 cl bieleho octu v priehradke na „aviváž“ na zmäkčenie bielizne (po vysušení vôňa octu zmizne).

Aby oblečenie dobre voňalo, je možné pridať aj 5 až 8 kvapiek esenciálnych olejov (napríklad levandule) ocot. Buďte však opatrní, oleje sú vysoko koncentrované produkty. Najprv vyskúšajte malé množstvo a postupne dávku zvyšujte od stroja k stroju. Pri najmenšej reakcii podráždenia alebo alergie ich prestaňte používať.

Práčovňa s brečtanom; pár rád

EBrečtanové mydlo sa používa ako každé iné bielidlo. Takže môžete použiť malú odmerku na naliatie do vášho bežného drezu (pol pohára alebo plný pohár, ak máte veľa bielizne).

Tiež netrvá dlhoPreto odporúčame, aby ste to robili postupne Jeden liter umožňuje pranie bielizne na mesiac. Pokojne si fľašu brečtanu nechajte v chladničke alebo na chladnom mieste, aby nesplesnivel. Po použití brečtanu ho môžete hodiť do kompostu.

Rýchle umývanie Ivy

Došlo mi brečtanové mydlo a potrebujem sa umyť. Existuje rýchlejší spôsob, ako to urobiť?

24-hodinový čas namočenia môže byť problémom, ak vám dôjde oblečenie a potrebujete rýchlo vyprať. V tomto prípade existuje možnosť vložiť brečtan priamo do stroja. Robiť to:

  • Nazbierajte 30 listov brečtanu
  • Nakrájajte na malé kúsky
  • Vložte ich do tenkého látkového vrecka (napríklad sieťky na bielizeň).
  • Bezpečne uzavrite vrecko
  • Vrecúško vložte do práčky uprostred oblečenia.
  • Spustite stroj pri minimálnej teplote 30 °C (40 °C alebo lepšie, aby sa saponíny uvoľnili efektívne).

Je to bezpečné pre životné prostredie?

Saponín je toxický pre určité organizmy. Ak sa vo vode nachádza v príliš vysokej koncentrácii, môže poškodiť vodnú faunu.

Našťastie, je ľahko biologicky odbúrateľný, saponíny miznú v potrubí veľmi rýchlo, bez potreby špeciálnej úpravy.

Vplyv pracieho prostriedku na brečtan na životné prostredie je preto takmer nulový a oveľa menší ako dopad bežných komerčných čistiacich prostriedkov. Na druhej strane je najlepšie vyhnúť sa jej vysypaniu priamo do rybej vody.

Recenzia čistiaceho prostriedku Ivy

Vyskúšal som to a prešiel som to! Prací prostriedok z brečtanu je účinný a zadarmo. Je dokonca lacnejší ako iné domáce pracie prostriedky, no stále je rovnako účinný.

Tiež by vás mohlo zaujímať čítanie: Recepty na výrobu domácich a remeselných mydiel

Preto Vrelo odporúčam ako alternatívu komerčných pracích prostriedkov, ktoré sú drahé a škodlivé pre životné prostredie.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: