Tipy do záhrady

9 spôsobov využitia novinového papiera v záhrade

9 spôsobov využitia novinového papiera v záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Môže to znieť prekvapivo, ale novinový papier je materiál, ktorý môže byť užitočný v každodennom živote, najmä v záhrade a biozáhradke. Predovšetkým je dobrým izolantom, čo z neho robí dobrú ochranu napríklad pred zimou. Novinový papier je tiež tenký materiál, ktorý sa pomerne ľahko rozpadá. Aby ste boli na správnej ceste, tu je 9 spôsobov, ako využiť noviny v záhrade alebo zeleninovej záhrade. Použitie tohto typu papiera je rôzne a veľmi užitočné.

Je dobré vedieť: Väčšina atramentov používaných v novinách je na báze sójového oleja. Od roku 2001 sa toxické atramenty už nepoužívajú. Nemáte teda dôvod sa obávať jeho použitia v záhrade.

1. Ponechajte žiarovky

Záhradné cibuľoviny zvyčajne potrebujú špeciálnu starostlivosť, aby nehnili. Ak to chcete urobiť, zabaľte žiarovky jednotlivo bez toho, aby ste ich príliš udusili, a potom ich umiestnite na chladné a suché miesto, ako je pivnica alebo garáž. To isté môžete urobiť so záhradnou zeleninou, ak bola úroda bohatá. Ak sa zelenina nedotýka, vydrží dlhšie.

2. Kontrola buriny

Burina alebo „burina“ môže byť skutočnou pohromou. Takže po hojnom zalievaní pôdy rozložte noviny, aby ste pokryli pôdu. Tým sa zabráni rastu inváznych rastlín. Ak už je burina, položte na ňu noviny. Bez denného svetla nakoniec zomrú.

3. Udržujte pôdu vlhkú a chladnú

Pôda rastlín v črepníkoch rýchlejšie vysychá, pretože korene nemajú na dne prístup k vlhkosti.Aby sa pôda nevyparila príliš rýchlo, vystrihnite si nejaké noviny a položte ich na povrch pôdy. Táto technika sa dá použiť aj v záhrade. To nielenže udrží pôdu chladnú a vlhkú, ale tiež ju ochráni pred chladom, slimákmi a semenami vtákov. Do mulča môžete zakomponovať aj noviny.

4. Proti mrazu a chladu

Počas zimy môžu rastliny trpieť chladom a mrazom, najmä tie menej odolné. Zvážte zakrytie zeme alebo vystuženie vašich štruktúr (tunely, studené vrstvy atď.) novinami, o ktorých je známe, že sú veľmi dobrým izolantom.

5. Črepníky

Použite svoje schopnosti skladať origami a vytvorte kvetináč z novín. Môžete sa tiež inšpirovať papier-mâché! Stačí nechať namočiť, scediť a dať do poriadneho hrnca. Potom necháme 3 dni sušiť, aby nadobudla tvar hrnca.Budete do nej musieť zasiať iba semená podľa vlastného výberu.

6. Na kompost

Pridanie novín do kompostu ho zmäkne. V skutočnosti s teplom môžu z vašej nádoby vychádzať pachy a uhlík obsiahnutý v novinách ich pomáha zmierniť. Okrem toho, keď sa rozloží, stane sa bohatou pôdou na pestovanie.

7. Chyťte škodcov

Nočných záhradných škodcov priťahujú vlhké noviny. Pri západe slnka rozložte noviny po celej záhrade, dávajte pozor, aby ste položili malý kameň, aby neodleteli. Malé zvieratá, ako sú slimáky a vlhkomilné ploštice, sa pod ním skryjú, keď vyjde slnko. Ráno stačí pozbierať malé papieriky na likvidáciu.

8. Starostlivosť o svoje náradie

Nástroje sú citlivé na vlhkosť a tým aj na oxidáciu.Po použití ich poriadne očistite novinami, ktoré absorbujú vlhkosť a vyčistia nečistoty. Svoje náradie môžete po jednom zabaliť a uložiť cez zimu do pieskoviska.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: 8 spôsobov využitia kávy v sade a záhrade.

9. Nakŕmte vermikompost

Dážďovky sa živia mokrými novinami. Aby ste to urobili, noviny nastrúhajte a navlhčite. Potom ho pridajte do svojho vermikompostového potravinového odpadu…

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: