Tipy do záhrady

Použitie octu v záhrade a sade

Použitie octu v záhrade a sade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Používanie octu má mnoho výhod pre rastliny aj pôdu, ocot je skvelým spojencom pre ekologické záhrady a záhrady, čo nám umožňuje nezávisieť od škodlivých a znečisťujúcich chemických látok. V tomto článku vás naučíme, ako používať ocot v záhrade, na záhrade a v dome. Ocot má skvelé vlastnosti ako; prírodný herbicíd, zabraňuje a odstraňuje plesne rastlín, je skvelým odpudzovačom mravcov a je tiež dobrým hnojivom.

1. Herbicíd

Hlavnou kvalitou bieleho octu v záhrade je jeho kyslosť vďaka vysokému obsahu kyseliny octovej. Rovnako ako spôsobuje chemické reakcie, keď požijeme trochu tejto tekutiny, je to rovnaké, keď príde do kontaktu s rastlinnými tkanivami.

Treba však brať do úvahy, že jeho účinok je krátkodobý. Nebude to také účinné ako odstraňovanie buriny inými prípravkami alebo dokonca manuálne.

Môže byť však skutočne užitočný na odstraňovanie malých tráv. Ako tie, ktoré rastú v škárach dlaždíc, alebo napríklad na okrajoch terás.

2. Protiplesňové činidlo

Okrem ničenia buriny vám používanie octu v záhrade pomôže zbaviť sa plesní na vašich rastlinách.

Jeho účinok je podobný ako u hydrogénuhličitanu sodného. Jedlá sóda zvyšuje pH a vytvára zásadité prostredie, ktoré zabraňuje rastu plesní. Ocot ho redukuje a vytvára kyslé prostredie, ktoré je pre nich tiež nepriaznivé.

Ako použiť? Polievková lyžica octu, zriedená v dvoch litroch vody. Táto zmes by sa mala aplikovať na listy dvakrát týždenne a po každom daždi.

3. Okysľovač pôdy

Ako sme si už povedali, ocot znižuje pH prostredia, v ktorom sa nachádza. V našom prípade ho použijeme na podlahu. Stačí zmiešať šálku octu s litrom vody a rozotrieť na pôdu terás.

Táto technika ponúka dve výhody. Po prvé, je veľmi pozitívny pre rast rastlín, ako sú azalky, ruže, levandule, čučoriedky a gardénie.

V skutočnosti všetky tieto rastliny potrebujú kyslú pôdu. Po druhé, tiež pomáha z pôdy uvoľňovať železo, veľmi prospešný minerál pre záhradné rastliny.

4. Odpudzovač mravcov

Biely ocot v záhrade tiež pomáha bojovať proti škodcom. V skutočnosti, ak sa mravce rozhodli usadiť sa vo vašej záhrade, môžete použiť ocot na ich vyhubenie. Jednoducho nastriekajte tento prípravok neriedený na hniezdo niekoľko dní.Postupne uvidíte, že sa vzdiali.

Samozrejme, môžete to urobiť aj v iných častiach domu. Ocot je uznávaný ako jeden z najúčinnejších prírodných insekticídov a nemá žiadne nepriaznivé účinky na vaše zdravie.

Funguje aj s inými druhmi zvierat, ktoré môžu napadnúť vaše rastliny. Ak listy pokvapkáte octom, rýchlo nazbierate slimáky a slimáky.

5. Prírodné hnojivo

Teraz odhalíme tajomstvo. Používanie jablčného octu v záhrade vám tiež pomáha mať zdravšie rastliny v kvetináčoch.

Môžete zmiešať dve polievkové lyžice octu s tromi litrami vody. Potom rastliny zalejete týmto prípravkom. Výsledky budú viditeľné okamžite!

6. Antikorózne záhradné náradie

Použitie octu v záhrade nie je užitočné len pre vaše rastliny. Z jeho predností môže ťažiť aj vaše záhradnícke náradie.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Ako a kedy hnojiť pôdu v biozáhrade

Ak vás už nebaví pracovať s hrdzavými nástrojmi, naneste na ne čistý ocot a po opláchnutí budú čisté. Ďalšou dobrou alternatívou je namočiť náradie priamo do čistého octu. Obe metódy sú účinné a ľahko sa implementujú.

Potom môžeme konštatovať, že biely ocot a jablčný ocot v záhrade sú najlepšími spojencami, ktorých máte doma, bez toho, aby ste o tom vedeli.

Často ignorujeme jeho výhody a nevyužívame ich. Je čas využiť všetky svoje možnosti.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: