Starostlivosť o rastliny

15 najlepších rastlín odpudzujúcich komáre

15 najlepších rastlín odpudzujúcich komáre
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V lete človek sníva o tom, že bude môcť relaxovať v záhrade alebo na terase, no neráta sa s komármi, ktoré zvyknú rušiť pokoj. Máme pre vás riešenie, uvidíme, ako prirodzene odpudzovať komáre umiestnením rastlín na záhradu, balkón či terasu. V tomto článku vám predstavujeme 15 najlepších rastlín na odpudzovanie komárov, ktoré môžete jednoducho mať doma.

Používanie rastlín ako prírodných repelentov proti komárom je veľmi dobrý nápad, keďže ich stačí mať doma a starať sa o ne, tieto rastliny, ktoré uvádzame nižšie, sa veľmi ľahko starajú a nájdete ich kdekoľvek obchod, neváhajte si osvojiť ktorýkoľvek z nich, aby bol váš dom a záhrada bez komárov.

1. Citrónová tráva

Citrónová tráva

Nemožno spomenúť rastliny odpudzujúce komáre bez toho, aby sme spomenuli citrónovú trávu, ktorá je na tento účel určite najznámejšia. Navyše je to rastlina, z ktorej sa môžete tešiť po celý rok a ktorú si ľahko vypestujete aj vo svojej záhrade.

Je to vôňa citrónu, ktorú komáre nenávidia, ktorá ich drží preč na dlhú dobu. Nie je potrebné utrácať peniaze za repelenty citrónovej trávy, samotná rastlina vydáva oveľa viac parfumu ako ktorýkoľvek z týchto produktov.

Rastie ľahko a môže dosiahnuť výšku až dva metre. Môže sa tiež pestovať v kvetináčoch, ktoré možno umiestniť na balkón alebo terasu pre pokoj duše.

2. Bazalka

Bazalka

Ak je známe, že bazalka skrášľuje naše malé jedlá, je tiež obzvlášť účinná proti komárom a to nie je jej jediná výhoda, je to stimulant chuti do jedla, tonikum, antiseptické, tráviace a antioxidačné činidlo.

Táto rastlina vám vďaka svojim vlastnostiam pomôže zbaviť sa komárov, ktoré vám kazia letné popoludnia. Bazalka je veľmi zaujímavá, keďže sa dá vysadiť v kvetináčoch na terase aj v záhrade. LNajúčinnejšie odrody na odpudzovanie komárov sú citrónová bazalka a škoricová bazalka Tu sa dozviete, ako pestovať bazalku

3. Palina (šalvia)

Palyňa

Palina je tiež rastlina, ktorá má okrem iného tú prednosť, že odpudzuje komáre, keďže sa im nič nepáči.Odpudzuje aj mole, čo vysvetľuje, prečo si krajčírky dávali sušenú palinu do podšívky oblečenia. Môžete si ju vypestovať vo svojej záhrade alebo v kvetináči na terase.

4. Calendula

Calendula

Calendula je veľmi nenáročná jednoročná kvetina na pestovanie aj pre začiatočníkov alebo ak nemáte zelený palec. Kvitne od prvých jarných dní až do prvých mrazov. Priťahuje veľa hmyzu, ale na druhej strane odpudzuje komáre Ľahko rastú v kvetináčoch. V záhrade odpudzuje háďatká a kvety sa dajú jesť v šalátoch.

5. Levanduľa

Levanduľa

Levanduľa je určite najvoňavejšia rastlina v celej záhrade a milujeme jej vôňu. Komáre však nezdieľajú tento názor, pretože nemajú radi jeho vôňu a je to vynikajúci repelent proti komárom.

Niektoré si môžete dať do črepníkov, aby ste sa ochránili na terase alebo balkóne, ale aj v záhrade v blízkosti vašej oddychovej zóny. Nie je to veľmi zložité, ale pôda musí byť dokonale odvodnená. Levanduľa je odolná voči vlhkému chladu. Má rád plné slnko a pomáha chrániť med a nektárodajný hmyz. V tomto článku sa dozviete, ako pestovať levanduľu

6. Genary

Genarian

Je veľa druhov, všetky sú veľmi pekné a farebné. Dokonale sa dajú vysadiť do kvetináčov alebo na záhradu.

účinné repelenty proti komárom, ak ich umiestnite na okraj okna vašej spálne. Väčšina rastlín z tejto čeľade produkuje chemickú zlúčeninu zvanú citronela, ktorá je veľmi účinná pri odpudzovaní komárov.

7. Tansy (Imperial Palm)

Tanasy

Tasy divoká má v záhrade nesporné výhody. Odpudzuje škodcov, ako sú pórové muchy, molice a vošky. Pomáha v boji proti kryptogamným chorobám, ako sú plesne a hrdze, používa sa na ničenie roztočov a čo je najdôležitejšie, je skvelý repelent proti komárom vďaka svojej lahodnej arómeže sú netolerovať.

Rastie vo všetkých pôdach a rýchlo sa šíri, ale ak chcete, môžete ho pestovať aj v kvetináčoch.

8. Melissa (citrónový balzam)

Balzam

Melissa je veľmi nenáročná rastlina na pestovanie, ale to nie je jej jediná výhoda. So svojou citrónovou vôňou má vlastnosť odpudzovať komáre, veľmi oceníte, ak ju budete pestovať na záhrade alebo v kvetináči.

Ukazuje sa, že je veľmi účinný ako repelent proti komárom. Patrí do čeľade mätových a dokonale znáša sucho a tieň.

9. Rozmarín

Rozmarín

Rozmarín, táto krásna rastlina s modrými kvetmi je veľmi účinný repelent proti komárom Priťahuje motýle a zároveň odpudzuje značné množstvo hmyzu. Pestujte ju na mieste, kde má dostatok priestoru na rast, a v blízkosti miest, kde nechcete komáre.

Navyše je to aromatická bylinka, ktorá príjemne prevonia vaše pokrmy a obzvlášť sa hodí k mnohým jedlám. V nasledujúcom článku vás naučíme pestovať rozmarín.

10. Neem

Neem

Táto krásna rastlina má mnoho predností. Stačí spáliť jeho suché listy, aby ste okamžite zabránili komárom. Je ideálny na výrobu vonných tyčiniek odpudzujúcich komáre.

Je vysoko cenený v ajurvédskej medicíne. Sušená kôra sa totiž používa na liečbu reumatizmu, horúčky, kožných chorôb a zápalov.

jedenásť. Osmanthus

Osmanthus

Osmanthus je rastlina, ktorej kvety sa po destilácii používajú v zložení niektorých známych parfumov. Pridáva sladkú poznámku, ktorá je veľmi cenená.

Je tiež dobrý v záhrade, pretože má vlastnosť odpudzovať hmyz a komáre. Vychutnáte si tak jeho krásne kytičky malých a jemných kvetov a zároveň sa ochránite pred uhryznutím.

12. Pikantné

Savour

Je veľmi voňavý, a preto je veľmi účinný ako repelent proti komárom, udrží ich ďaleko od záhrady a domu.Umiestnite ich v blízkosti okien a terasy. Používa sa tiež na upokojenie bodnutia hmyzom potieraním niekoľkými listami.

13. Tymián

Tymián

Tymián je rastlina veľmi účinná pri odpudzovaní komárov, hoci to nie je jej jediná cnosť. Je tiež ideálny na odstránenie nepríjemných pachov a je silným antibakteriálnym. Tymián môžete zasadiť do kvetináčov a umiestniť ich na parapety, aby sa tam nedostali komáre.

Okrem toho, že je jedlý a dodáva jedlu lahodnú chuť, je skvelým prírodným dezinfekčným prostriedkom, do vody môžete pridať niekoľko kvapiek tymianového esenciálneho oleja na dezinfekciu podlahy, vyčistiť vnútro chladnička a skrine.

14. Mäta

Mäta

Hoci je mäta v kuchyni vysoko cenená, je tiež veľmi účinná pri odpudzovaní hmyzu. Alžírska mäta je jednou z najlepších rastlín odpudzujúcich komáre.

Všetky mäty sa ľahko pestujú, keďže rastú vo všetkých typoch pôdy, najlepšie je však umiestniť ich do polotieňa. Dá sa pestovať v črepníkoch, na vašej terase alebo pri vašich oknách, ovláda aj mravce a vošky. V tomto článku sa dozviete, ako pestovať mätu

pätnásť. Citrónová verbena

Herba verbena

Verbena citrónová, umiestnená na strategických miestach, blízko terasy alebo tam, kde sedíte a čítate, zabraňuje útokom komárov. Leto si tak užijete s úplným pokojom. V skutočnosti je to jeho silná citrónová vôňa, ktorá veľmi účinne odpudzuje komáre.Ľahko sa pestuje a bude užitočný počas letných mesiacov.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: