Záhradné plodiny

Pikantné: vlastnosti a prínosy pre zdravie

Pikantné: vlastnosti a prínosy pre zdravie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Savour je aromatická rastlina plná výhod a spolu s rozmarínom a tymianom je jednou z najlepších bylín. Pôvodne pochádza z obrovskej geografickej oblasti, ktorá pokrýva strednú Európu, Blízky východ, Malú Áziu a Maghreb, no dnes je rozšírená po celom svete. Objavte vlastnosti a prínosy slaniny pre zdravie a tiež sa naučte, ako ju používať a konzumovať

slané vlastnosti

V slnečných oblastiach sa jej darí na ľahkých, vápenatých, dobre priepustných pôdach. Pikantný je cenený v gastronómii pre svoje arómy a v prírodnej medicíne pre svoje terapeutické účinky. Okrem iných výhod zmierňuje kašeľ a uľahčuje trávenie.

História šachu

Od svojho vedeckého názvu „satureja hortensis“, čo v latinčine znamená „bylina satyr“, je saturejka – ktorej názov sa objavil v roku 1398 – známa už od staroveku.

Používali ho grécke a egyptské národy, ktoré ho používali na dochucovanie jedál. Konzumovali ho aj ako nápoj na stimuláciu sexuálnej potencie.

Neskôr ju niektorí označovali ako „rastlinu šťastia“ a iní ju považovali za „diablovu rastlinu“, do strednej a severnej Európy ju doviezli benediktínski mnísi, ktorí boli neskôr označovaní ako Zakázal im ju konzumovať pre jej afrodiziakálne vlastnosti.

Charakteristiky pikantných

Pikantné výhody

Stále nazývaná „bylina svätého Juliána“, „osá paprika“ (v Provensálsku), „poivrette“ (vo Švajčiarsku) alebo „slaná“, slaná je vôňa, ktorej chuť pripomína tú istú čas na tymián a mätu.

Pochádza z oblastí východného Stredozemného mora a Čierneho mora, saturejka letná rastie na poliach levandule a tymiánu.

Dosahuje 30 až 40 cm, táto aromatická rastlina sa vyznačuje:

  • Rozvetvená základňa
  • Zelené listy kopijovité a špicaté na koncoch
  • Biele až fialové kvety, kvitne v lete
  • Stonky mierne pokryté vlasmi.

Vlastnosti a výhody pikantných

Trvalá a polostála rastlina, saturejka je bohatá na kyselinu rozmarínovú: silný antioxidant, ktorého pôsobenie zabraňuje riziku kardiovaskulárnych ochorení, ktoré súvisia so starnutím a niektorými druhmi rakoviny.

Je skutočným zdrojom minerálov (horčík, železo, vápnik, mangán) a vitamínov (K, B6).

Obsahuje aj sacharidy, bielkoviny, lipidy a vlákninu. Napokon, pikantná má tiež karminatívne, anestetické, tonizujúce a tráviace vlastnosti.

Pokiaľ ide o jeho terapeutické výhody, je známy pre:

  • Zastavte hnačku, nadúvanie a plynatosť
  • Uľahčenie trávenia
  • Na vyrovnanie črevnej flóry po bakteriálnej alebo vírusovej infekcii
  • Zmiernite bolesti žalúdka a tráviace kŕče.

Bylina, ktorá je antivírusová aj antiseptická, pikantná účinne lieči bolesť hrdla a prechladnutie. Podobne sa jeho účinok proti únave meria jeho schopnosťou obnoviť energiu, či už intelektuálnu, fyzickú alebo sexuálnu.

Ako používať pikantné

Pri varení sa slané vo všeobecnosti jedia suché. Používa sa ako korenie už od staroveku, môže zvýrazniť chuť omáčok, grilovaných rýb alebo mäsa, polievok, zeleninových gulášov.

Niektorí šéfkuchári ho odporúčajú na dochutenie jedla zo zemiakov alebo kozieho syra.

V prípade infekcií alebo ochorení dýchacích ciest odporúčajú naturopati ústnu vodu alebo infúziu.

Použitie pochutín pre zdravie

Infúzia

50 g kvetnatých vrchov suchej pikantnej na jeden liter vody. Pochutinu vložte do látkového vrecka alebo do vylúhovača, vrecko vložte do kanvice, zalejte vriacou vodou, nechajte 10 minút lúhovať.

Na jednu osobu počítajte 1 polievkovú lyžicu kvetov na šálku. Táto infúzia sa môže použiť ako ústna voda na liečbu vredov v ústach, rán, bolesti hrdla. Pite 3 šálky denne.

Pre účinky na libido, rovnaká dávka, vrátane jednej šálky pred spaním, počas desiatich dní.

Kapsuly

V prípade hnačky užívajte prvé dva dni 4 x 2 kapsuly denne, potom 3 x 2 kapsuly. Maximálne jeden týždeň. U detí znížte dávku na polovicu.

Esenciálne oleje

V obkladoch alebo trení, čisté alebo zriedené. Nedávajte ho do kontaktu so sliznicami. Vnútorné použitie: 1 alebo 2 kvapky do šálky horúceho mlieka po jedle.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Ako a kedy pestovať pikantnosť organicky.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: