Starostlivosť o rastliny

Prírodné metódy, ako sa zbaviť ploštice

Prírodné metódy, ako sa zbaviť ploštice
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť záhradných chrobákov, tu je článok, v ktorom sme chceli byť komplexný o väčšine metód, ktoré používame na ochranu záhrad pred všetkými druhmi chrobákov, či už sú farebné zelené alebo hnedé. Zistite, ako odstrániť ploštice zo záhrady a organickej záhrady.

ako zlikvidovať ploštice zo záhrady a biozáhradky

Ako zabrániť premnoženiu ploštice domácej

Najlepšou prevenciou proti záhradným plošticiam je odstrániť všetky odumreté listy, zvyšky rastlín alebo inú rozkladnúcu sa organickú hmotu okolo rastlín. Robte to často, aby ste zabránili prilákaniu ploštice na váš dvor.

Nadmerná vlhkosť môže prilákať aj ploštice posteľnej a ich sesternice, preto sa čo najviac vyhýbajte zmáčaniu povrchu pôdy okolo vašich rastlín. Polievanie je dobré, ale ak je pôda mokrá, počkajte deň alebo dva.

Ako sa prirodzene zbaviť záhradných chrobákov

Existuje niekoľko prírodných trikov, ako sa skutočne zbaviť chrobáka diablovho, amerického chrobáka, zeleného chrobáka a všetkých ostatných, ktoré v záhradách a sadoch robia veľké škody. Tu je 11 rôznych spôsobov, ako sa zbaviť ploštice posteľnej bez použitia chemikálií.

1. Cesnak je odpudzovač záhradného hmyzu

Cesnak má silný zápach, ktorý odpudzuje väčšinu zvierat a škodcov, vďaka čomu je cennou zložkou na zbavenie sa záhradných chrobákov. Ploštice neznášajú vôňu cesnaku.

Môžete ho teda použiť ako recept na to, aby sa nedostali do vašej záhrady. Na tento účel rozdrvte niekoľko hlávok cesnaku alebo použite cesnakový prášok a zmiešajte ho s trochou vody a zriedeným čiernym mydlom alebo žihľavovou kašou, aby ste vytvorili sprej.

Tento sprej je možné nastriekať priamo na ploštice alebo na miesta, kde sa môžu vyskytovať, ako sú nohy rastlín paradajok a v radoch záhrady. Opakujte to často.

2. Esenciálne oleje na odstránenie ploštice posteľnej

Esenciálne oleje sú tekutým koncentrátom látok obsiahnutých v rastlinách mnohých druhov. Môžu byť použité na odpudzovanie záhradných ploštice.

V rozprašovači zmiešajte 10 kvapiek eukalyptového, 10 levanduľového, 10 klinčekového alebo mätového esenciálneho oleja v 1 litri vody. Nastriekajte tento prípravok na listy a na spodok rastlín.

3. Kremelina

Rozsievková zemina je prirodzený spôsob, ako zabíjať ploštice posteľné, hmyz a iné invazívne živočíchy. Je to prášková látka známa svojou schopnosťou prirodzene zabíjať ploštice a iných škodcov.

Na začiatok sa na časti záhrady, ktoré postihli ploštice, aplikuje kremelina. Používa sa veľmi jednoducho. Naleje sa ako piesok medzi drážky na úpätí rastlín a stromov.

Rozsievková zemina absolútne neškodí ľuďom a domácim zvieratám. Ale je bezpečnejšie držať ho mimo dosahu detí a mačiek a psov. Aplikujte pravidelne, kým už nebudete mať žiadne problémy s plošticami. Kremelina sa na druhej strane stáva neúčinnou, keď je mokrá, preto ju treba aplikovať po daždi alebo polievaní.

4. Olivový olej a voda

Niektoré oleje, ako napríklad olivový olej, majú schopnosť účinne odpudzovať zelené ploštice, ako sú diabolské a americké ploštice.

Príprava s olivovým olejom je veľmi jednoduchá. Zmiešajte 10 šálok vody a 5 polievkových lyžíc olivového oleja s asi 50 kvapkami esenciálneho oleja z citrónovej trávy, 50 kvapkami klinčeka a asi 20 kvapkami mäty piepornej.

Potom nalejte zmes do rozprašovacej fľaše a nastriekajte priamo na ploštice alebo na spodok rastlín.

5. Kyselina boritá na ničenie ploštice

Je to ľahká kyselina vo forme bieleho prášku. Keď ho hmyz požije, okamžite zomrie. Často sa používa proti určitému hmyzu, ako sú šváby. Jeho jedinou chybou je, že nemá žiadnu vôňu ani chuť, ktorá by mohla prilákať hmyz.

Musíte si ho vyrobiť sami, aby prilákal chrobáčiky, aby ho zjedli. Preto ho musíte zmiešať s inými ingredienciami, aby ste získali túto schopnosť.

Tu je recept na výrobu bóraxu pre záhradné potvorky:

Potrebujete sladené kondenzované mlieko, jeden alebo viac balíčkov kyseliny boritej.

Príprava receptu: Nalejte vrece kyseliny boritej do nádoby a potom nalejte trochu kondenzovaného mlieka. Dávajte pozor, aby ste toho nenaložili príliš veľa, ak potrebujete, môžete pridať ďalšie.

Miesením vytvorte pastu, ktorá sa nelepí. Rozvaľkajte na malé guľôčky s priemerom len jeden centimeter a umiestnite ich tam, kde môžu ploštice preniknúť.

6. Pivovarské kvasnice ako návnada na ploštice

Do misky dáme 150 gramov cukru, 30 gramov pivovarských kvasníc a 1,5 litra vody. Toto riešenie použijeme ako návnadu na prilákanie a pasce chrobákov.

Vložte misku do väčšej nádoby a vložte do nej trochu mastenca. Toto bude slúžiť ako istý druh väzenia.

Umiestnite túto pascu na strategické miesta v záhrade, kde prechádzajú ploštice. Ten, priťahovaný zmesou, uviazne medzi dvoma nádobami.

7. Brečtan a prostriedok na umývanie riadu

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť chrobákov v záhrade pomocou brečtanu a mydlovej vody, tu je recept, ktorý ich rýchlo zbaví.

Je to veľmi jednoduché, dajte lyžicu kuchynského saponátu do nádoby obsahujúcej listy brečtanu a vodu. Nechajte roztok pôsobiť dva až tri dni, potom zmes preceďte a použite na postrek rastlín. Je to veľmi účinné riešenie na odpudzovanie ploštice a oveľa menej škodlivé ako chemické prípravky.

8. Banán

Ak vašu záhradu napadnú ploštice, jednoducho umiestnite banánovú šupku pod pôdu blízko stoniek vašich rastlín.

Vôňa banánov nielenže odradí hmyz od vstupu do vašej záhrady, ale banán tiež dodá živiny do pôdy.

9. Pasca na chrobáky z jablčného octu

Jablčný ocot je známy svojou schopnosťou prilákať záhradný hmyz, ako sú ploštice.

Nalejte jablčný ocot do malej nádoby. Nádobu prikryte plastom a vypichnite do nej niekoľko otvorov veľkosti ceruzky.

Chrobáky, ktoré pritiahne jablčný ocot, preniknú cez otvory v plastovom obale. Vstúpia, ale nebudú môcť odísť. Zomrú uväznení v octe.

10. Čierne mydlo s olivovým olejom na odstránenie ploštice domácej

Mydlá a oleje sú prírodné insekticídy, ktoré sú obzvlášť účinné proti všetkému hmyzu, vrátane vošiek, roztočcov, molíc a šupín.

Sú však menej účinné proti mnohým dospelým hmyzom s tvrdou škrupinou (ako sú chrobáky), možno ich použiť iba na kontrolu tohto hmyzu v štádiu lariev a likvidáciu ich vajíčok.

Tu je vzorec roztoku: Zrieďte 10 polievkových lyžíc čierneho mydla s olivovým olejom v 2 litroch teplej vody, aby ste urýchlili riedenie mydla . Potom trochu premiešajte a nechajte roztok vychladnúť.

Nastriekajte roztok na rastliny napadnuté hmyzom, pričom dôkladne zakryte vrchnú a spodnú časť listov. Nastriekajte ráno pred najhorúcejšou hodinou alebo popoludní. V prípade potreby opakujte niekoľko dní.

jedenásť. Citrónová alebo pomarančová kôra

Vyrobte si vlastný sprej z citrusovej kôry, aby ste sa zbavili záhradných chrobákov tak, že nastrúhate kôru z citróna alebo pomaranča a skombinujete s vriacou vodou.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: Ako odstrániť a vyhnúť sa mravcom v sade a záhrade.

Nechajte citrusové kôry lúhovať cez noc a potom ich preceďte cez kávový filter, aby ste odstránili veľké kúsky. Zmes dajte do rozprašovača a postriekajte larvy a vajíčka, ktoré sú zvyčajne na spodnej strane listov.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: