Zdravie

Prírodné liečby na odstránenie vredov

Prírodné liečby na odstránenie vredov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vred je rovnako nevzhľadný ako bolestivý. Poďme sa pozrieť na to, čo je to vriedok, ako ho môžete získať a najmä ako sa vriedkov zbaviť prirodzene pomocou domácich prostriedkov.

odstrániť vredy

Čo je to var?

Vriedok je absces (hromadenie hnisu), ktorý sa tvorí vo vnútri kože, keď baktérie infikujú vlasový folikul, štruktúru, kde vlasy rastú.

Vriedky sa vyskytujú u mnohých ľudí, ale stále sú celkom bežné u malých detí a dospievajúcich. Sú okrúhle, pľuzgierovité a plné pyorrhey. Spôsobuje ich jedna alebo viacero baktérií.

Ako vzniká var?

Na rozdiel od folikulitídy, čo je lokalizovaná infekcia, ktorá zužuje vlasový folikul, dochádza k vriedkom, pretože infekciu spúšťa podkožné tkanivo obklopujúce folikul.

Vo všeobecnosti sú baktérie Staphylococcus aureus prítomné na povrchu kože a aj keď sú nepatrné, môžu pôsobiť ako vstupná brána pre baktérie vrátane uštipnutí komármi, odrenín, poranení listami, poranení nožom alebo ihlou.

Vriedky sa vyskytujú častejšie v oblastiach s vlhkými vlasmi a viac vystavenými treniu, ako je zadok, slabiny, podpazušie, stehná, tvár a krk. Furunkulózou hovoríme, keď sa u pacienta vyvinú viaceré opakované vriedky.

Prírodné ošetrenie na odstránenie vredov

Vriedky sú spôsobené úzkosťou, patológiou, toxicitou, intoleranciou alebo jednoducho preto, že zostávate unavení a váš imunitný systém nie je v najlepšom stave. Tu je niekoľko domácich prostriedkov, ako sa zbaviť vredov prirodzene.

Melaleuca (čajovníkový) olej

Esenciálny olej Melaleuca, tiež známy ako čajovníkový olej, je olej pripravený z listov austrálskeho čajovníka. Má antiseptické, antibakteriálne a hojivé vlastnosti. Často sa používa na liečbu vredov, okamžite sa šíri na epidermis. Tento olej zostáva antiinfekčným motorom a germicídom.

Aplikujte tento olej na vred raz denne počas dvoch týždňov alebo kým nezmizne. Samozrejme, tento olej neprehĺtajte a nedávajte si ho do blízkosti oka.

Vredy odstráňte citrónom

Citrónové obklady

Na výrobu citrónových obkladov jednoducho zabaľte hrubý plátok citróna, ktorý má dostatok šťavy, do sterilnej gázy a potom ho nechajte 10 minút variť.

Potom toto koliesko citróna zlikvidujte a postup zopakujte s ďalším citrónom a novou gázou, ešte aspoň dvakrát, alebo kým sa vriedok nerozbije a nezačne uvoľňovať hnis.

Citrónová šťava

Citrón je možné konzumovať aj preto, že je bohatý na vitamín C a pomáha posilňovať imunitný systém a je antiseptický, pretože je nielen dobrým prírodným prostriedkom na liečbu vredov, ale aj furunkulózy, kedy sa vriedky objavujú často a niekoľko naraz.

Na prípravu citrónovej šťavy vytlačte šťavu z 2 citrónov a pridajte ju do pohára vody, dobre premiešajte a pite 3-krát denne. Čaj s citrónovými listami je možné pripraviť aj takto:

Ingrediencie:

  • 10 g citrónových listov
  • Citrón
  • 1 liter vody

Metóda prípravy:

Listy, vodu a citrónovú šťavu dáme do hrnca a privedieme k varu 5 minút. Odstráňte z tepla a nechajte lúhovať 10 minút, sceďte a vypite 4 šálky čaju denne.

Cibuľový obklad

Cibuľové obklady sú dobrým prírodným prostriedkom na odstránenie vredov, pretože sú schopné zabiť baktérie, ktoré ich spôsobujú, a znížiť zápal.

Na výrobu obkladu jednoducho zabaľte hrubý plátok surovej cibule do gázy a priložte aj k varu, nechajte 2 hodiny a aplikujte dvakrát denne.

Obklad s tekvicou

Tekvica má vynikajúce zmäkčujúce a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť danú oblasť a zmierňujú príznaky spôsobené vriedkami, najmä bolesť a začervenanie. Tento tekvicový obklad pomáha vyhnať jadro varu a urýchľuje zotavenie.

Zloženie:

  • 50 gramov tekvice;
  • Sterilná gáza.

Metóda prípravy:

Tekvicu zbavíme šupky a uvaríme dužinu. Potom, kým je ešte horúca, položte dužinu na sterilnú gázu a dvakrát denne ju priložte na 20 minút do varu.

Yam obklady

Obkladové obklady Yam sú vynikajúce na liečbu tohto problému, pretože táto hľuza má protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú zápal a bolesť spôsobenú vredom a zlepšujú pohodu.

Zloženie:

  • Jedna porcia priadzí.
  • Sterilná gáza.

Proces prípravy:

Nastrúhajte množstvo priadze potrebné na zakrytie varu. Potom vložte kôru do sterilnej gázy a zakryte var. Nechajte pôsobiť 1 hodinu a potom zmyte miesto umytím vlažnou vodou. Operáciu opakujte 4-krát denne.

Dobrým návrhom je zaradiť do jedálnička aj varené jamy, ochutené olivovým olejom a soľou.

Rôzne tipy proti vredom

Okrem všetkých týchto domácich prostriedkov, ktoré pomôžu telu lepšie reagovať na infekciu vredom, je vhodné mať prirodzenú stravu zo surových potravín a čerstvého ovocia a prestať jesť potraviny s vysokým obsahom tuku ako napr. vyprážané jedlá, žlté syry alebo červené mäso.

Cesnak je stále silný sterilizačný prostriedok, pomáha odstraňovať toxické látky z tela. Pridajte cesnak do svojho jedálnička čo najskôr.

Dobré vyprázdňovanie je dôležité. Zápcha môže viesť k kožným problémom a môže to zhoršiť, pretože telo hľadá iný spôsob, ako sa zbaviť odpadu. Pite aspoň 8 pohárov vody denne a jedzte veľa vlákniny.

Zdravá strava rozhodne pomáha telu bojovať s infekciou.Vaša strava by mala pozostávať z čerstvých a nepripravených surovín. Denne jedzte zelenú listovú zeleninu a čerstvé ovocie. Šťavy sú stále dobrým spôsobom, ako ho získať. Vyhýbajte sa cukru a rafinovaným potravinám, ako je biela múka.

Opatrenia, ktoré je potrebné prijať pri liečbe vredov

Je dôležité nestláčať ani praskať vred, pretože infekcia sa môže zhoršiť a rozšíriť do iných častí kože. Počas liečby je potrebné prijať určité preventívne opatrenia ako:

  • Umyte si ruky zakaždým, keď sa dotknete varu.
  • Vymeňte vložky, vyhoďte ich do koša a ihneď si umyte ruky mydlom a vodou.
  • Kontaktné látky by sa mali prať vo vode s vysokou teplotou oddelené od zvyšku oblečenia.

To pomáha predchádzať šíreniu infekcie do iných oblastí kože a bráni iným ľuďom zachytiť baktérie, ktoré spôsobujú vredy.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Ako vyliečiť a zmierniť chrípku domácimi prostriedkami.

Vred bol často vnímaný ako spôsob, akým sa telo môže zbaviť niečoho špinavého. Jedy sa snažia uniknúť z nášho tela a zmeniť sa na vred.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: