Starostlivosť o rastliny

Prírodné metódy boja proti dreveným termitom

Prírodné metódy boja proti dreveným termitom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Je ťažké akceptovať, že niečo také malé, ako sú termity, môže spôsobiť toľko škody. V prípade, že sa budete musieť vysporiadať s inváziou, nebojte sa. Termity sú škodlivé, ale nie sú silné a spravidla sa ich môžete zbaviť sami. Vysvetlíme vám, ako sa zbaviť termitov, vrátane toho, ako ich nájsť pomocou účinných nechemických techník, ako sa ich zbaviť.

Termity môžu zdevastovať váš domov, ak ich nekontrolujete. Netrvá dlho, kým sa prehryzú cez konštrukčné trámy a narobia rozsiahle škody.Pravidelná kontrola termitov na zachytenie problému, kým je ešte zvládnuteľný, ušetrí vášmu domovu veľa škôd a ušetrí vám veľa peňazí.

Ak napríklad vidíte začiatky napadnutia termitmi v hromade dreva v priestore na preliezanie alebo v nejakom palivovom dreve vedľa vášho domu, môžete použiť niektoré prírodné prostriedky na zabitie termitov a zabrániť ďalšiemu šíreniu zamorenie. Tu je niekoľko prírodných a účinných liečebných postupov, pomocou ktorých ich môžete ovládať.

Príznaky napadnutia termitmi

Jedným z kľúčových dôvodov, prečo môžu byť termity také škodlivé, je, že majitelia domov si ich prítomnosť uvedomia až vtedy, keď je príliš neskoro. Čím skôr je však problém identifikovaný, tým ľahšie bude jeho vyriešenie. Preto je dôležité vedieť, ako rýchlo rozpoznať príznaky invázie, aby ste zabránili výskytu termitov vo vašej štruktúre.

druhy termitov

Poškodenie dreva

Ak sa vám drevo po údere zdá prázdne, možno máte problém. Rozkladajúce sa drevo je tiež istým znakom problému s termitmi.

Krídla hmyzu

Jedným z najviditeľnejších znakov termitov v domácnosti sú krídla. Keď tento hmyz vnikne do dreva, stratí krídla, vo veľkom počte sa môže nachádzať na nábytku alebo dokonca na podlahe.

Blatové diery

Podzemné termity potrebujú vlhkosť. Preto robia blatové diery. Pravidelne ich uvidíte v blízkosti vášho domova, ale nájdete ich aj v pivniciach alebo v nedokončených inštalatérskych priestoroch.

Štiepka

Termity drevené sa pri jedle radi zbavujú práškových hoblín. A to niekedy zanecháva malé kôpky dreveného prachu.

Roje

Mladé okrídlené termity sa na jar často vyskytujú v domácnostiach a pravidelne si ich mýlia s lietajúcimi mravcami. Ak uvidíte na zemi naaranžované zvieratá podobné hmyzu, s krídlami alebo bez nich, môžu to byť veľmi dobre termity.

Prírodné metódy boja proti dreveným termitom

Účinné ničenie termitov je drahé. Po stanovení presnej ceny je bežné sa pýtať, ako a či môžete sami bojovať proti termitom. Našťastie, ak dokážete odhaliť inváziu dostatočne skoro, môžete problém s termitmi vyriešiť sami a prirodzene ho odstrániť.

Olej z ľanových semienok

Ľanový olej je obzvlášť účinný prostriedok proti termitom. Pokojne nastriekajte nábytok a iné napadnuté povrchy ľanovým olejom a na množstve nešetrite.

Ľanový olej nielenže likviduje termity v čase aplikácie, je aj výborným ochrancom dreva, natieraním ľanovým olejom ochránite drevo na dlhú dobu pred termitmi a tiež pred vlhkosťou.

Ocot

Ocot je úžasný materiál pre váš dom. Nielenže sa s ním dá vyčistiť všetko od kuchyne až po sprchu, ale dá sa s ním aj ničiť termity. Stačí zmiešať pol šálky octu so šťavou z dvoch citrónov a budete mať svojho zabijaka termitov.

Nalejte do rozprašovacej fľaše a nastriekajte zmes okolo oblasti, kde máte podozrenie na výskyt termitov. Kyslá látka zabije termity pri kontakte. Nezabudnite pravidelne striekať, aby ste zabili všetky termity, ktoré ste minuli pri poslednom ošetrení.

boritan sodný

Borát sodný, bežne predávaný ako bóraxový prášok, môže zabíjať termity.Prášok môžete rozotrieť okolo postihnutého miesta, alebo ho môžete zmiešať s vodou a nastriekať na miesto, o ktorom si myslíte, že je zamorené. Rovnako ako v prípade octu budete musieť znova použiť roztok, aby ste sa uistili, že sa dostane do kolónie termitov.

Pomarančový olej

Pomarančový olej je vyrobený prevažne z d-limonénu, ktorý je pre termity smrtiaci. Olej pochádza z pomarančovej kôry a môžete si ho kúpiť v obchodoch pre domácich majstrov alebo záhradkárov, ako aj online.

Pomarančový olej spôsobuje rozpúšťanie exoskeletov termitov, čo spôsobuje, že strácajú vlhkosť a bielkoviny a potom umierajú. Nastriekajte olej priamo na termity alebo na miesta, kde máte podozrenie na výskyt termitov. Môžete tiež nastriekať olej, aby ste odradili termity od vstupu do oblasti. Preto je pravidelné striekanie dobrým spôsobom, ako udržať váš domov bez termitov.

Mokrá lepenka

Termity milujú vodu a celulózu. Postriekajte kúsok kartónu vodou a pripravíte si termití bufet. Prečo by ste to chceli urobiť? Ak si myslíte, že termity sú už vo vašom dome, vložte túto lepenkovú návnadu, aby ste ich prilákali na konkrétne miesto. Keď uvidíte, že sa termity usadili v bufete, môžete kúsok kartónu odstrániť a spáliť, čím s ním zabijete všetky termity. Opakujte proces toľkokrát, koľkokrát je potrebné, aby ste termity prilákali.

Rozsievková zemina

Rozsievky sú zvyšné fosílne časti malých foriem života obojživelníkov známych ako rozsievky. Ich kostry sú vyrobené z oxidu kremičitého. Kremelina je 100% neškodná (môžete ju dokonca jesť, ak potrebujete, ale neodporúčame to) a je najlepšou flexibilnou voľbou na kontrolu škodcov.

Spôsob, akým kremelina funguje, je taký, že jej subatomárna štruktúra sa podobá štruktúre drobných, extrémne ostrých ocelí pre hmyz. Prerezáva ich voskové exoskelety a postupne ich privádza k smrti.

Používanie fénu

Na odstránenie termitov môžete použiť fén. V skutočnosti teplo a suchý vzduch produkovaný týmto zariadením sú pre tento hmyz skutočne škodlivé. Ak uvidíte, kde sa nachádzajú, použite sušičku na maximálny výkon, kým termity úplne nezabijú.

Polovica cibule

Termity sa obávajú najmä cibuľovej šťavy. Jednoducho nakrájajte cibuľu na polovicu a použite ju na potieranie drevených konštrukcií, pričom venujte osobitnú pozornosť postihnutým častiam.

Prospešné háďatká

Nematódy sú parazitické červy, ktoré radi žuvajú termity. Tieto malé červy si môžete kúpiť online alebo v špecializovaných predajniach. Potom ich môžete vypustiť do oblasti, kde viete (alebo máte podozrenie), že sa termity usadili, a na obed pôjdu do práce.

Môže byť zaujímavé prečítať si: Prirodzené metódy, ako sa zbaviť ploštice posteľnej.

Háďatká sa budú množiť a pokračovať v hľadaní termitov, kým sa všetky nezmiznú. Sú veľmi účinné pri likvidácii termitov, ak sa ich do kolónie dostane dostatok.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: