Tipy do záhrady

Ako vytvoriť prirodzené korene pre odrezky

Ako vytvoriť prirodzené korene pre odrezky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak ste sa pokúšali robiť odrezky svojich obľúbených rastlín, ale neboli úspešní, môžete vyskúšať domáce zakoreňovacie prostriedky na rýchlejšie stimulovanie vzhľadu koreňov, tieto zakoreňovacie prostriedky, ktoré uvádzame nižšie, sú úplne prirodzené a veľmi efektívne .

domáce zakorenenie

Stimulátory koreňov, ktoré sa dajú ľahko nájsť v domoch, kde sa predávajú produkty pre rastliny, sú vo všeobecnosti takmer všetky syntetického pôvodu. Našťastie veľa ľudí sa zdráha používať tieto syntetické produkty na rozmnožovanie svojich rastlín a radšej používajú prírodný stimulátor koreňov pre ich rast.

Ak je to váš prípad, nebojte sa, pretože existujú prírodné a organické zdroje, ktoré môžu úspešne poskytnúť podporu a stimulovať rast koreňov v novo odtrhnutých odrezkoch. Tieto stimulanty sú med, vŕbový extrakt, coquillo a šošovica. Pozrime sa, ako si vyrobiť domáce prostriedky na zakorenenie.

Med ako zakoreňovač

Med možno použiť ako prírodný stimulátor rastu koreňov. Dôvodom, prečo med funguje ako stimulátor koreňov, sú jeho protiplesňové a antiseptické vlastnosti. Inými slovami, med chráni čerstvo narezané konáre pred baktériami a vírusmi a umožňuje tak prirodzeným rastovým hormónom rastliny vykonávať svoju prácu.fungujú bez problémov.

Hoci výsledky nebudú viditeľné tak rýchlo ako pri použití syntetických koreňových stimulátorov, med je vynikajúci prírodný klonovací prostriedok, ktorý umožní pestovateľom dosiahnuť vysokú mieru úspešnosti pri množení svojich rastlín.

Ak chcete použiť med ako klonovací prostriedok, jednoducho ho ponorteodrezaný konár v mede vytvorí tenkú vrstvu na rastlinnom tkanivenakrájané. Po ponorení medu vložte malý kolík do hrnca spôdu a udržiavajte vždy vlhké.

Mnoho syntetických hormónov na stimuláciu rastukorene môžu pomôcť rastline vytvoriť korene za 3 až 5 dní. Kedypoužite med na odrezky, vnútri môžeme očakávať tvorbu koreňov7 až 14 dní.

Výťažok z vŕby

Výťažok z vŕby je pravdepodobne najlepší dostupný prírodný a organický koreňový prostriedok. Existuje niekoľko produktov, v ktorých sa tento extrakt používa ako hlavná zložka. Dôvod, prečo extrakt z vŕby funguje tak dobre , je ten, že obsahuje dva auxínové hormóny:kyselinu salicylovú (SA) a kyselinu indolmaslovú (IBA).

SA súvisí s prirodzenou obranou rastliny, zatiaľ čo IBA stimuluje rast koreňov. Tento hormón sa nachádza vo vysokých koncentráciách na koncoch rastúcich vŕbových konárov.

Zakoreňovače vyrobené z vŕbového extraktu obsahujú tieto dva silné hormóny a môžu poskytnúť rovnakú mieru úspechu ako syntetické hormóny, len prirodzeným spôsobom. Použitím tohto extraktu z vŕby je možné zaznamenať rast koreňov v priebehu niekoľkých dní.

Ak to chcete urobiť, macerujte týždeň niektoré vetvyvŕbu v dažďovej vode, po uplynutí tejto doby precedíme, aby sme odstránili pevné zvyškya ten pripravok pouzivat na zalievanie novych odrezkov, idealne je zaliat na dvakratkrát týždenne vŕbovou vodou a ostatné dni len dažďovou vodou.Majte na pamäti, že má silnú a škaredú arómu, ale nebojte sa a pokojne ju používajte.

Coquillo ako prírodný zakoreňovač

domáce zakorenenie

Bežne nazývaná coquillo (alebo ostrica kráľovská) je burina, Cyperus rotundus, ktorá rastie všade, kde si dokážete predstaviť. Coquillo má túto schopnosť zakorenenia vďaka špecifickému fytohormónu, ktorý sa nachádza v jeho listoch a hľuzách.

Ak chcete vytvoriť prírodný prostriedok na zakorenenie pomocou tejto bylinky, najprv umyte korienky a odstráňte všetku špinu. Vložte celú rastlinu, zelené listy a korene do pohára mixéra a pridajte toľko vody, aby pokryla celú rastlinu, potom dobre rozšľahajte v mixéri. Nakoniec túto tekutinu preceďte a odrezky nechajte ponorené v tomto prípravku 24 hodín.

Po tomto čase zasaďte každý odrezok do kvetináča podľa vlastného výberu a počkajte na čas zakorenenia, ktorý sa líši od druhu k druhu. Poznámka: Táto šťava sa môže uchovávať v chladničke 20 dní.

Šošovica ako prírodný zakoreňovač

domáce zakorenenie

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť prírodný prostriedok na zakorenenie, je použitie šošovice. Čo musíme urobiť, je nechať šošovicu vyklíčiť vo vode, v ktorej uvoľní auxíny, čo sú fytohormóny, ktoré poslúžia na urýchlenie rastu korene novej rastliny.

Na to dajte 1 polievkovú lyžicu šošovice na 4 polievkové lyžice vody. Nechajte asi 4 dni vo vode, kým šošovica vyklíči (vodu nemeňte) a po zakorenení všetko rozdrvte v mixéri.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Ako a kedy hnojiť rastliny v črepníkoch

Preceďte a vznikne vám belavá krémová tekutina. Zrieďte v pomere 9 dielov vody na 1 diel tejto tekutiny. Touto tekutinou zalievajte odrezky alebo korienky, ktoré chcete namnožiť, 1 týždeň po sebe, výsledky prípravy šošovice najlepšie odhadnú korene rastlín.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: