Tipy do záhrady

Ako opätovne použiť zeleninovú vodu na varenie v rastlinách

Ako opätovne použiť zeleninovú vodu na varenie v rastlinách
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Od zemiakov po špenát, recyklujte vodu na varenie rozumne. Čo by sa stalo, keby ste vodu z varenia zeleniny namiesto hádzania priamo do drezu použili na upratovanie domu alebo prípravu domácich zeleninových vývarov? Objavte triky našich babičiek! V tomto článku vás naučíme, ako znovu využiť vodu, ktorá vám zostane z varenia zeleniny. Táto voda má skvelé vlastnosti pre rastliny a tiež naše zdravie.

Mrkva je uvarená. Sú na tanieri a voda, ktorá zostala pri varení, je v dreze. Aká škoda! Opätovné použitie vody, ktorá zostala pri varení zeleniny, má mnoho výhod pre záhradu a sad.

Samozrejme, je samozrejmé, že je nevyhnutné používať organickú zeleninu bez akýchkoľvek stôp pesticídov, aby ste získali výhody a výhody vody na varenie zo zrejmých zdravotných dôvodov.

Prečo uchovávať vodu z varenia zo zeleniny?

Keď sa zelenina varí vo vode, stráca sa dôležitá časť jej minerálov a vitamínov, a preto končí vo vode na varenie. Preto je také dôležité nevyhadzovať tieto vzácne bujóny Na spestrenie pôžitkov by sme tiež nemali váhať pridať do korenia klinčeky, bobkový list alebo zázvor trochu zdvihnite tieto vody.

Voda na varenie zeleniny

Mrkva, repa, pór… Keď sú uvarené, odložte prirodzene na živiny bohatú vodu na prípravu vývarov a polievok pre celú rodinu. Táto voda nielenže remineralizuje, ale tiež má ďalšiu výhodu v podobe úľavy pri tráviacich problémoch

Túto vodu na varenie môžete použiť aj na vytvorenie vlastných domácich bujónových kociek. Aby ste to dosiahli, stačí ponechať vodu na varenie a pridať niektoré prvky, ako je cesnak, cibuľa alebo bylinky z Provence.

Nalejte prípravok do formičiek na ľad, aby ste získali tvar kocky. A dajte do mrazničky. Tieto domáce kocky môžete uchovávať v mrazničke 3 mesiace. Nezabudnite si zapísať dátum výroby!

Použite vodu pre rastliny; Ak nemáte žiadne nápady na recept, vodu zo zeleniny môžete recyklovať tak, že ju rozptýlite vo vašej záhrade. Bude to vynikajúce prírodné hnojivo Toto hnojivo je možné použiť aj na izbové rastliny, najmä na fikusy alebo gerbery. Ak sú trochu stlačené, zalejte ich vodou na varenie bez soli, ktorú vám samozrejme nechá vychladnúť. To isté platí pre vodu na varenie vajec.

Voda na varenie zemiakov

Zemiaky, tá čarovná ingrediencia bohatá na domáce cnosti. Použite svoju vodu na varenie na prinavrátenie lesku vašim príborom V úplne inom registri je táto voda tiež vynikajúca ako maska na na hydratáciu pokožky a na boj s burinou napadajúcou vašu záhradu Dávajte si však pozor, aby ste vodu nepreťažili soľou.

Voda na varenie zo zemiakov je tiež vynikajúci prírodný odmasťovač na čistenie dlaždíc. Jednoducho nalejte horúcu kuchynskú vodu do vedra, ponorte do nej špongiu a vydrhnite dlaždice. Pred opláchnutím studenou vodou nechajte asi 10 minút zaschnúť. Dlaždice sú teraz čisté a úplne nové!

Voda na varenie špenátu

Voda na varenie z čerstvého špenátu pomáha oživiť temnotu vášho oblečenia. Keď budete nabudúce prať oblečenie v práčke, nezabudnite v nej vypláchnuť aj tmavé oblečenie. Zaručené výsledky!

Voda na varenie z bielej fazule

Biele fazule môžu mať povesť plynatosti, ale ich voda na varenie je vynikajúci prírodný odstraňovač škvŕn Používajte na odevy alebo bavlnené tkaniny, ale aj v jemnejších látkach, ako je vlna alebo hodváb. Avšak pod jednou podmienkou: nepoužívajte slanú vodu!

Zaujímavé môže byť aj čítanie: Rôzne využitie škorice v sade alebo záhrade

Voda na varenie húb

Voda, ktorá sa používa na varenie húb, je jednou z mála vôd, ktoré možno znovu použiť ako pri varení. Táto jemne voňavá voda sa dá použiť na na riedenie slaných omáčok alebo na dodanie lahodnej chuti jedlám vareným na miernom ohni.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: