Starostlivosť o rastliny

Prirodzené metódy, ako sa vyhnúť slimákom a bojovať proti nim

Prirodzené metódy, ako sa vyhnúť slimákom a bojovať proti nim
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Bratranec slimáka, slimáka sa dá rozpoznať podľa hrubého lesklého tela, ktoré sa líši v dosť estetických farbách. Veľmi chamtivý, má rád mokrade bohaté na rastliny všetkých druhov. A to je to, čo sa obáva, keď sa záhrada formuje, musíte použiť všetky možné metódy, aby ste slimáky udržali ďalej od rastlín. Tu vás naučíme prirodzené metódy, ako sa vyhnúť útokom slimákov v sade a záhrade. Naučte sa organicky odstraňovať slimáky z rastlín.

ako odstrániť slimáky

Prírodné produkty na kontrolu slimákov

Existuje niekoľko veľmi jednoduchých tipov, ktoré vám môžu pomôcť účinne odpudzovať slimáky.

Popol a krieda

Pre tohto nenásytného ulitníka sú veľmi nepríjemné. Vôňa a textúra ich blokujú vo chvíli, keď sa chcú dostať k rastline. Je to veľmi účinné, ale napriek všetkému má táto metóda negatívne body: prvý, pri najmenšom daždi všetko skončí rozriedením.

Po druhé, krieda a popol môžu spôsobiť nerovnováhu v pH vašej pôdy Takže to nepreháňajte. Rastlinu stačí navliecť „krúžok“, vyhneme sa tak prechodu slimákov a nespotrebujeme tak veľké množstvá.

Piesok

Aplikovaný ako pásik alebo omotaný okolo rastliny je rovnako účinný proti slimákom.

Kávové zrná

Kávové zrná sú silným odpudzovačom slimákov. K nohám svojich rastlín musíte dať len trochu bez toho, aby ste to zneužili, pretože to rastliny nie vždy ocenia.

hydrogenuhličitan sodný

Jedlá sóda je taká užitočná v mnohých každodenných situáciách, rovnako užitočná je v záhrade na odpudzovanie slimákov. Aj tu môžete len trochu posypať nôžky každej rastliny.

Piliny a drevené hobliny

Sú tiež účinnými prírodnými riešeniami pre chamtivých slimákov.

Mleté vaječné škrupiny

Nie sú také účinné, ale stále sú dobrou bariérou, aby slimáky neprenikli do rastlín, treba ich umiestniť značné množstvo, aby mali účinok. Slimáci nebudú schopní prejsť cez túto ostrú špicatou prekážku.

Agresívnejšie prírodné produkty na odstránenie slimákov

Iné metódy sú rovnako účinné ale agresívnejšie, pretože môžu viesť k smrti útočníkov. Nie je to teda voľba pre každého.

Pivo

Môžete dať malé vedrá do polovice plné piva. Mali by byť zakopané tam, kde slimáky často prechádzajú alebo v blízkosti najviac postihnutých rastlín, môžete použiť plastové fľaše, rozrezať ich na polovicu a zakopať až po zem, aby sa slimáci mohli ľahko dostať dovnútra, pivo ich pritiahne a spadnú do tekutiny Nasledujúci deň ich môžete odstrániť a znovu použiť pivo v prípade, že je tam viac slimákov.

Biely ocot

Ďalšou účinnou, no smrtiacou metódou by bol odvar z bieleho octu. Stačí zmiešať 50 % vody a 50% octu a nastriekajte zmes na ulitníky. Môžete tiež trochu postriekať zem, aby ste sa vyhli ich prechodu.

Prirodzený boj proti slimákom

S jarou a dažďom prichádzajú hrozní nepriatelia rastlín. Slimáci a ich príbuzní slimáci môžu vziať vašu záhradu alebo zeleninovú záhradu útokom. Títo škodcovia napádajú stonky aj listy a nenechajú vás na pokoji až do zimy. Tu je návod, ako ovládať slimáky a slimáky čo najprirodzenejším spôsobom.

Ktoré rastliny držia slimákov preč?

Používané každým záhradníkom, ktorý si zakladá zeleninovú záhradu, použitie odpudzujúcich rastlín je veľmi dôležité Mnohé doslova odplašia slimáky. Medzi nimi aj borák lekársky. Okrem toho, že je trvalka pekne voňavá kvitnúca rastlina, ktorá skrášli vašu záhradu, je aj nepriateľom slimákov: pre týchto nočných útočníkov vyberte odvar z boráku lekárskeho. Odporúčame aj ďalšie rastliny v záhrade:

  • Tymián
  • Fenkel
  • Begonia
  • Verbena
  • Yzop
  • Petržlen
  • Ďatelina
  • Rebarbora
  • Čerbinka

V infúzii, odvaru, macerácii alebo jednoducho vysadené v blízkosti plodín na ochranu tieto rastliny účinne odpudzujú slimáky .

Fyzické bariéry zabraňujúce prechodu slimákov

Ovocie par excellence pre slimáky (a slimáky), jahody sú často obeťami chamtivých ulitníkov. Ak sa chcete pokúsiť znížiť škody, môžete:

Vrážajte kolíky do každej stonky a posúvajte stonky nahor, pričom ich pevne upevnite bez toho, aby ste ich poškodili, umiestnite na dno narezané plastové fľaše a predvŕtajte ich Tieto improvizované ochranné zvončeky budú prospešné pre vaše jahodové rastliny, chránené v improvizovanom skleníku nebudú napadnuté.

Ďalší pokrm je súčasťou potravy slimákov, šalátu a mangoldu. Metóda kupoly fľaše môže byť účinná, keď sú rastliny ešte malé. Aby ste však chránili svoje šaláty, kým nedozrejú, môžete si tiež vybrať medzi medenými krúžkami vo forme pásikov, ktoré sú umiestnené okolo rastlín; uvoľňujú slabý elektrický prúd, ktorý odrádza slimáky; alebo granule sopečnej horniny ktoré sú umiestnené tak, aby vytvorili kruh okolo vašich rastlín.

Prirodzené predátory slimákov

Samozrejme, existuje aj biologická a prirodzená kontrola na zabránenie útokom slimákov, tieto malé zvieratá, ktoré popisujeme nižšie, sú skvelými spojencami pre náš sad a záhradu.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: Vyhnite sa bielym húseniciam a odstráňte ich zo záhrady a sadu.

Ropuchy, lienky, ježkovia, sliepky, karabidky, mnohonôžky či drozdy sú stále najlepšími spoločníkmi vo vašej záhrade. Pamätajte, že ak niečo z toho uvidíte, nechajte ich na pokoji, pomáhajú vám.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: