Tipy do záhrady

14 spôsobov využitia mlieka v záhrade a sade

14 spôsobov využitia mlieka v záhrade a sade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mlieko je dobré pre rastliny aj pre ľudské telo. To je však niečo, čo si mnohí z nás neuvedomujú. Sú ľudia, ktorí míňajú značné množstvo peňazí na pestovanie a udržiavanie záhrady, no sú veci, ako napríklad mlieko, ktoré sú pre záhradkárstvo veľmi užitočné. Mlieko môže byť prospešné pre vašu záhradu a vaše rastliny. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako používať mlieko v záhrade a sade.

využitie mlieka v záhrade

Tu je 14 úžasných spôsobov využitia mlieka v záhrade:

Použitie mlieka bolo predtým známe, ale jeho rozmanitosť bola v niektorých štúdiách nepreskúmaná len nedávno. Udržujte svoju záhradu zdravú a z času na čas používajte namiesto vody mlieko.

1. Zdroj vápnika

Vápnik je živina, ktorá nie je potrebná len pre ľudí a zvieratá, ale je dôležitá aj pre rastliny. Vápnik možno použiť v podstate na úpravu pôdy.

Ako hobby záhradník by ste mali vedieť, že rastliny potrebujú na svoj rast optimálne pôdne prostredie. Toto prostredie nemusí byť vždy dostupné. Tam prichádza mlieko.

Mlieko možno použiť na úpravu pôdy udržiavaním rovnováhy pH a poskytovaním optimálneho prostredia pre rast rastlín. Pomáha teda mlieko rastlinám rásť? Áno, robí to nepriamo tým, že sa stará o pôdu.

2. Zdroj bielkovín

Kto hovorí, že iba zvieratá a ľudia potrebujú bielkoviny? Aj rastliny potrebujú bielkoviny v rôznych formách a v malom množstve. Mlieko je pre rastliny veľmi bohatým zdrojom bielkovín. Proteíny pomáhajú rastu rastlín mnohými rôznymi spôsobmi.

3. Perfektné N-P-K Písmo

Mlieko má mať dokonalú kombináciu dusíka, fosforu a draslíka. Tieto 3 soli sú veľmi dôležitými zložkami pôdy a je mimoriadne dôležité poskytnúť rastlinám správny typ prostredia.

4. Ako dezinfekčný prostriedok

Je veľmi dôležité z času na čas dezinfikovať rastliny, aj keď sú na záhrade a na malej ploche. Na trhu je dostupných veľa chemických dezinfekčných prostriedkov a sú aj dosť drahé.

O týchto dezinfekčných prostriedkoch je známe, že účinne pôsobia na rastliny, ale spolu s dezinfekciou rastlín robia aj to, že degradujú a kontaminujú pôdu všetkými chemikáliami, ktoré obsahuje. neproduktívne pre ďalší rast rastlín.

Mlieko je veľmi prirodzený spôsob dezinfekcie rastlín. Skladá sa z určitých baktérií, ktoré sú schopné pôsobiť na iné baktérie a ničiť ich.

5. Mlieko môže zabrániť plesniam

Ak je vaša záhrada plná húb, ako sú plesne a hniloba, je dôležité sa ich zbaviť, aby ste zabezpečili veľmi zdravé prostredie pre rastliny.

6. Hnojivo

Ako sme už povedali, mlieko má veľa živín, ktoré sú dôležité pre rast rastlín. Mlieko pôsobí ako veľmi dobrá potrava pre rastliny, aby rástli zdravo a dostávali všetky potrebné živiny. Je to oveľa lepšie ako chemikálie, ktoré sa používajú na trhoch. Mlieko ako hnojivo dokáže zázraky.

Pre pôdu je niekedy ťažké absorbovať pesticídy, ktoré sú na nej rozložené. Kým ich pôda neabsorbuje, zostávajú na povrchu ako chemikália, ktorá nie je užitočná pre pôdu a je zasa škodlivá pre životné prostredie.Aj tu prichádza na rad mlieko. Použitie mlieka v tomto prípade spočíva v tom, že pomáha zlepšiť vstrebávanie pesticídov pôdou a zabraňuje ich vyplavovaniu.

7. Zachovajte krásu rastlín

Mlieko pomáha zachovať krásu rastlín nedotknutú. Preto je napríklad veľmi užitočné predchádzať a niekedy dokonca eliminovať čierne škvrny, ktoré sa zvyčajne objavujú na ružových kríkoch. Tieto škvrny sú zvyčajne spôsobené hubou Diplocarpon Rosae, ktorá zvyčajne rastie vo vlhkom, horúcom a vlhkom počasí.

8. Prevencia hniloby kvetov

Na rastlinách z čeľade rajčiakov je veľmi bežné niečo, čo sa nazýva hniloba kvetov. K tomu dochádza v dôsledku problému transportu vápnika z pôdy ku koreňom rastliny. Mlieko v záhradnej pôde pomáha ľahko transportovať vápnik, čím poskytuje pôde toľko potrebné živiny.

Na ochranu vašich paradajok pred hnilobou a chorobami zmiešajte jeden diel odstredeného mlieka s deviatimi dielmi vody. Postrekujte svoju rastlinu každých pár týždňov (až do polovice leta), aby ste zabránili chorobám v dosahu vašich paradajok.

9. Melasa a mlieko

Melasa a mlieko pomáhajú pri raste rastlín zlepšovaním pôdy. Zatiaľ čo mlieko v akejkoľvek forme sa používa na zlepšenie pôdy, melasa sa používa iba na zvýšenie účinku mlieka na pôdu. Kŕmenie rastlín mliekom môže byť veľmi užitočný a prospešný proces nielen vo veľkom, ale aj v malom meradle.

Ak sa obávate zápachu, zmes dvoch dielov vody a jedného dielu mlieka poskytuje zdravotné výhody mlieka, no zápach skazeného mlieka sa rýchlejšie rozptýli.

10. Sprej mlieka zabraňuje hmyzu s mäkkým telom rásť na rastlinách

Vošky a roztočce, ktoré by inak mohli efektívne rásť na rastlinách vo vašej záhrade, strácajú schopnosť rásť, ak rastliny a listy z času na čas postriekate zriedeným mliekom.

jedenásť. Zdroj vitamínu E a minerálov

Mlieko okrem iných výhod obsahuje vitamíny a minerály, ktoré sú veľmi dôležité pre zdravý rast rastlín. Najmä v prípade pôd s deficitom živín prídu vhod použitia mlieka.

12. Sušené mlieko je prípravok na zlepšenie pôdy pripravený na použitie

V práškovej forme je veľmi jednoduché použiť mlieko ako prostriedok na zlepšenie pôdy. Dá sa bez problémov naliať na pôdu a môže tak slúžiť ako zdroj všetkých živín pre pôdu.

13. Binder

Mlieko má tiež určité väzbové schopnosti. Je známe, že drží rastliny na mieste a zabraňuje erózii spôsobenej silným vetrom a rýchlo tečúcou vodou.

14. Zlepšiť celkové zdravie plodín

Ak záhradkárčite v malom rozsahu, je veľmi ťažké minúť veľké množstvo peňazí na zdravie úrody. Mlieko je možné použiť namiesto iných chemikálií, ktoré napomáhajú rastu a výžive plodín. Aj pokazené mlieko dokáže v tomto prípade zázraky.

Po tomto všetkom môžeme konštatovať, že mlieko je veľmi dobré pre rast rastliny ako celku. Môže pôsobiť ako alternatíva k väčšine chemických produktov, ktoré používame na rast a dobrý zdravotný stav rastlín. Na druhej strane môže pomôcť zabrániť kontaminácii pôdy a udržať ju bohatú na živiny pre budúci rast rastlín.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: 10 spôsobov využitia vaječných škrupín v záhrade.

Mlieko vytvára optimálne pôdne podmienky pre rast akéhokoľvek druhu rastlín, udržuje pH pôdy a poskytuje základné živiny, ktoré rastlina potrebuje pre svoj rast.Zabraňuje tiež rastu húb, škodcov, plesní a iných organizmov na rastline.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: