Starostlivosť o rastliny

5 receptov na prirodzený boj proti voškám

5 receptov na prirodzený boj proti voškám
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak zistíte výskyt vošiek vo svojom sade alebo záhrade, musíte konať rýchlo, pretože požierajú všetko, čo im príde do cesty, v tomto článku vás naučíme prirodzené metódy, ako sa voškám vyhnúť, a tiež ak ich už máte invázia Učíme, ako ich trvalo a prirodzene eliminovať. Tieto organické insekticídy na vošky na domáce použitie, ktoré tu uvádzame, sa dajú bez problémov použiť, sú užitočné na použitie v dome aj mimo domu, ale najmä na rastliny. Pozrime sa, ako bojovať proti voškám organicky a prirodzene.

bojové vošky

Prírodné metódy boja proti voškám

Najlepšie je postrekovať tieto insekticídy ráno, keď slnko ešte nie je príliš horúce, aby ste neriskovali spálenie listov .

Pred zhliadnutím receptov na prírodné insekticídy proti voškám chcem dodať, že ak uvidíte lienky v sade alebo záhrade, nechajte ich, sú predátorom vošiek číslo jeden, robia potrebné biologické kontrolu, aby ste sa vyhli tejto pliage.

1. Insekticíd s cesnakom

cesnak na ničenie vošiek

Prírodný insekticíd z cesnaku a papriky je ideálne aplikovať na rastliny, ktoré máte v dome alebo na záhrade, na likvidáciu vošiek, pretože má vlastnosti, ktoré odpudzujú hmyz a chránia rastliny pred škodcovia.

Zloženie:

 • 1 veľká hlava cesnaku
 • 1 veľká paprika
 • 1 liter vody
 • 1/2 šálky prostriedku na riad

Príprava:

Zmiešajte cesnak, korenie a vodu v mixéri a nechajte cez noc odležať. Kvapalinu prefiltrujte a zmiešajte s čistiacim prostriedkom. Vložte zmes do rozprašovacej fľaše a postrekujte rastliny raz týždenne alebo dovtedy, kým sa vošky nezničia.

Pamätajte, že tento prírodný insekticíd na vošky možno skladovať v chladničke a vydrží 1 mesiac.

2. Insekticíd s kuchynským olejom

zabiť vošky olejom na varenie

Zloženie:

 • 50 ml biologicky odbúrateľného tekutého pracieho prostriedku
 • 2 citróny
 • 3 lyžice oleja na varenie
 • 1 polievková lyžica sódy bikarbóny
 • 1 liter vody

Príprava:

Ingrediencie dobre premiešame a skladujeme v tesne uzavretej nádobe v tieni. Môže sa použiť okamžite alebo uložiť na neskoršie použitie. Uchovávajte ho na dlhú dobu Vždy ho uchovávajte na suchom mieste a mimo priameho slnečného žiarenia.

3. Tekuté mydlo na likvidáciu vošiek

odstráňte vošky mydlom

Zloženie:

 • 1 1/2 polievkovej lyžice tekutého mydla
 • 1 liter vody
 • Pár kvapiek pomarančového alebo citrónového esenciálneho oleja

Príprava:

Všetko dobre premiešajte a vložte do rozprašovača, aby ste rastlinu postriekali prípravkom. Aplikujte insekticíd na rastliny vždy, keď uvidíte výskyt vošiek, čím rýchlejšie ho aplikujete, tým lepšie.

4. Neemový čaj

treba zabíjať vošky

Ďalším dobrým prírodným insekticídom na likvidáciu vošiek na rastlinách je čaj Neem, liečivá rastlina, ktorá má baktericídne vlastnosti, ktoré nekontaminujú potraviny, ale dokáže eliminovať škodcov a vošky, ktoré napádajú rastliny a plodiny.

Zloženie:

 • 1 liter vody
 • 5 polievkových lyžíc sušených neemových listov

Príprava:

Vložte ingrediencie do hrnca a nechajte ich niekoľko minút prevrieť. Precedíme a použijeme za studena. Dobrým tipom, ako použiť tento domáci insekticíd proti voškám, je dať tento čaj do spreja a nastriekať ho na listy rastliny. Voškám sa v takom mastnom prostredí vôbec nebude páčiť.

Ak ho použijete na potraviny ako ovocie, zelenina a zelenina, nezabudnite ich pred konzumáciou umyť veľkým množstvom vody, aby ste odstránili zvyšky oleja, nie je zdraviu škodlivý, ale chuť nemusí byť najlepšie .

5. Mydlo a olivový olej na vošky

likvidovať vošky

Toto pri správnej aplikácii je nepochybne najúčinnejšou metódou na likvidáciu vošiek, ako aj vší, lariev, molíc atď.

Zloženie:

 • 10 litrov vody
 • 200 gramov draselného mydla
 • 100 ml olivového oleja alebo neemového oleja

Príprava:

Ak je mydlo tuhé, prevarte 1 l vody a potom mydlo dobre rozpustite vo vode, potom pridajte zvyšných 9 l vody a 100 ml olivového oleja alebo neemového oleja a dobre premiešajte.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: Tekutá kaša, bioprípravky na starostlivosť o rastliny, ako ich vyrobiť a aplikovať

Nechajte vychladnúť a zmesou postriekajte postihnuté rastliny a listy, skúste postriekať iba listy alebo stonky napadnuté škodcami. Ako preventívnu metódu odporúčame striekať raz týždenne.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: