Agroekológia

Ako opätovne použiť pneumatiky a vyrábať strešné tašky

Ako opätovne použiť pneumatiky a vyrábať strešné tašky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jedného dňa som videl kopu starých pneumatík používaných ako oporná stena a prinútilo ma to premýšľať o tom, aké iné využitie majú staré pneumatiky. Prišiel som s niekoľkými nápadmi, čo robiť, ale najviac sa mi páčilo vyrábať šindle z pneumatík. Skutočnosť, že boli tvárne, ma zaujala. Nevedel som sa dočkať začiatku. Tu vám ukážeme spôsob, ako si jednoducho vyrobiť dlaždice z pneumatík doma.

strecha pneumatiky

Materiály na obklady

  • Pneumatiky pre autá
  • Ostré rezacie čepele

Pokus a zlyhanie

Ako každý projekt, aj tu sa vždy vyskytnú chyby, alebo ako by niektorí mohli povedať, že sa učia. Takže tu vám poviem, čo (u mňa) nefungovalo. Prvá pneumatika, ktorú som sa pokúsil prerezať, bola prinajmenšom veľmi páchnuca.

Skúsil som použiť odrezávací kotúč na brúske a zistil som, že hoci prerezal pätku pneumatiky a všetky oceľové pásy, gumu neprerezal, iba ju roztavil.

Po vdýchnutí oblaku horiacej gumy a opätovnom pokuse s respirátorom som sa rozhodol, že to nemusí byť tá „najvhodnejšia“ metóda. Táto konkrétna metóda trvala asi hodinu a pol a vyrobila len 8 malých šindľov.

Ďalšia metóda, ktorú som vyskúšal, bola skladačka; Neprerezalo ani gumu. Pneumatika bola príliš krehká a príliš sa triasla, takže skladačka ju nemohla prerezať, ak by pneumatika nezostala na mieste.

Pri tomto pokuse som nedostal ani dlaždicu. Posledná metóda, ktorú som použil na radiálnych pneumatikách, bola skladačka a povedzme, že rezanie šindľov by trvalo viac ako rok.

Potom som sa dozvedel, že existuje iba jedna časť radiálnej pneumatiky, ktorá nemá oceľové pásy, a to je bočnica medzi behúňom a pätkou.

strecha pneumatiky
Obrázok 1

Predtým, ako som si šiel do obchodu kúpiť nové píly, vyskúšal som úžitkovú čepeľ (rezačku na krabice) (naozaj len na smiech) a zistil som, že prereže pneumatiku ako horúci nôž maslom (Obrázok 1). Táto metóda skrátila čas na minúty.

Po orezaní bočných stien som mal tenký okrúhly kruh z gumy (Obrázok 2). Potom som to rozrezal na jeden dlhý plochý list s rozmermi asi 8 ″ x 80 ″ (obrázok 3).

Obrázok 2

Ako vyrobiť šindle z pneumatík

Teraz, keď som mal gumenú plachtu, zostávalo už len vyrobiť skutočné dlaždice. Ako môžete vidieť na obrázku 3, kúskom kriedy som označil miesta, kde som potreboval urobiť rezy.

Obrázok 3

V priemere som mal 14 šindľov na pneumatiku a šindle boli 15 x 20 cm. Moji priatelia a ja používame metódu, ktorú nazývame "skladanie a šírenie." Ako môžete vidieť, nižšie na obrázku 4 sa „skladacia“ časť týka skutočného skladania gumeného prúžku, aby sa zabránilo ohýbaniu žuvačky pri rezaní.

Obrázok 4

Na obrázku 5 je predlžovacia časť, pričom strihanie osoby, ktorá ohýba gumu, by malo tiež pomôcť pri jej predĺžení, aby sa dala ľahšie a rýchlejšie strihať.

Nenačasoval som čas potrebný na prerezanie každej pneumatiky, ale so štyrmi ľuďmi a za štyri hodiny sme narezali 36 pneumatík a vyrobili 460 dlaždíc. Bol som veľmi spokojný s výsledkami času.

Obrázok 5

Postavte strechu pneumatiky

Ako som už spomínal, skončil som s „nevedel som…“. No nad váhovým faktorom som nerozmýšľal. Ohrada, ktorá už bola postavená pre kurník, bola príliš chatrná na to, aby podopierala tieto dlaždice.

Pneumatikové šindle vážili v priemere 14 libier na každých 25 šindľov a ja som ich mal 1200. Keďže ohradu nebolo možné zakryť, museli sme s majiteľmi vymyslieť, čo by sme namiesto toho mohli urobiť.

Mali dostatočne veľkú záhradu a kurčatá už do nej mali prístup, preto sme sa rozhodli postaviť poloprenosnú strechu a umiestniť ju do okolia záhrady. Vpravo je náčrt novej strechy.

Na obrázku 6 je znázornená montáž bokov a prednej časti strechy. Ostatné časti konštrukcie sú znázornené na obrázku 7. Všetko drevo bolo zmontované znovu použitými skrutkami a klincami.

strešná konštrukcia pneumatiky
Obrázok 6

Vyrobili sme malú strechu, ale pamätajte, že táto technika strechy z pneumatík funguje na dom alebo akýkoľvek typ strechy, ktorú chcete vyrobiť.

strešná konštrukcia pneumatiky
Obrázok 7

Inštalácia šindľov

Typické šindle, ktoré možno vidieť na strechách, sú inštalované s dechtovým papierom, ktorý pomáha zabezpečiť, aby voda nepresakovala. Štandardné šindle sú tiež často zložené v prvom rade, aby sa zabránilo prenikaniu vody.

Pneumatikové šindle boli trochu hrubé, takže som ich nemohol ohnúť, ale zistil som, že guma veľmi tesne prilieha k klincom a pomáha utesniť otvory oveľa viac ako tradičné šindle.

Na obrázkoch 8 a 9 môžete vidieť igelitové vrecko, ktoré som zošíval, aby som trochu chránil a pri inštalácii šindľov. Trvalo mi asi 14 hodín práce, kým som pribil všetky šindle a všetky mi trvali len štyri hodiny.

strecha z pneumatiky
Obrázok 8

Škridly musíte inštalovať od najnižšej časti strechy, kým nedosiahnete najvyššie, týmto spôsobom môžete okraje škridiel umiestniť niekoľko centimetrov na seba, aby voda cirkuluje a nevniká do konštrukcie.

strecha z pneumatiky
Obrázok 9

Záver

Celkovo rozloženie fungovalo presne tak, ako som si myslel. Bola odolná voči dažďu a neboli tam žiadne viditeľné úniky, aj keď voda si vždy nájde cestu. Bol som šťastný, že som na výrobu šindľov minul len 10 dolárov, tých 10 dolárov bol nákup niekoľkých žiletiek a úžitkových nožov.

Samotná štruktúra bola o niečo viac, ale hlavným zameraním boli samotné šindle. Bol to úspešný projekt, ale to závisí od vašej definície vhodnej technológie. Na začiatku tejto triedy som si myslel, že definícia bola, že všetky ostatné technológie sú nevhodné. Potom som sformuloval svoju definíciu na „naše najlepšie úsilie, aby sme mali čo najmenší dopad na životné prostredie“.

Teraz už viem, že to, čo je dobré pre jedného človeka, nebude dobré pre druhého, takže moja definícia sa opäť zmenila: „Robíme všetko pre to, aby sme spôsob života, ktorý si zvolíme, zanechali čo najmenšiu environmentálnu stopu. ".

Následné myšlienky

Počas realizácie tohto projektu som mal niekoľko nápadov, ktoré som nemohol uviesť do praxe ani otestovať. Šindle fungovali dobre, ale ak by som ich chcel použiť na streche, chcel by som, aby boli trochu rovnomernejšie a nie také zvlnené.

Musím nájsť spôsob, ako rezať rovné čiary; Premýšľal som o rezačke papiera, ale tento projekt potrebuje niečo s väčším pákovým efektom a odolnosťou. Ďalším nápadom, ktorý ma napadol, bolo postaviť žľab na zachytávanie vody, a tak byť schopný robiť testy, aby som zistil, čo presne odteká.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: Návod na výrobu zelenej strechy, všetko, čo potrebujete vedieť.

Bohužiaľ, financovanie tohto projektu neumožnilo takýto nákladný test. Mohlo by sa to zjednodušiť, keby ste šindle zväčšili.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: