Agroekológia

Ako vyrobiť ekologické tehly z plastových fliaš (domáce zvieratko)

Ako vyrobiť ekologické tehly z plastových fliaš (domáce zvieratko)
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Tehly vyrobené z plastových fliaš sú jednoduchou a dostupnou technológiou, ktorá premieňa každodenné plastové materiály na užitočný stavebný materiál, plastové fľaše naplnené odpadom, kým nie sú kompaktné ako tehly. Na celom svete sa čoraz viac používajú ako životaschopný spôsob, ako vyčistiť životné prostredie, zabrániť znečisteniu plastmi a vytvoriť veľmi potrebný stavebný materiál. Naučte sa, ako si jednoducho vyrobiť ecolarillos doma.

vyrábať ekologické tehly

Úvod

Proces je neuveriteľne jednoduchý: pozbierajte suché anorganické nečistoty (plastové vrecká, plastové obaly, kravaty atď.) a vložte ich do čistej plastovej fľaše. Čím viac naplníte, tým viac plastov odkloníte od skládky alebo životného prostredia a tým pevnejšia bude vaša tehla!

Mnoho ľudí si myslí, že tieto tehly nie sú dobré na stavbu alebo si myslia, že sú slabé, v skutočnosti Plastové tehly vyrobené z fliaš sú veľmi pevné a vydržia celý čas vida , pamätajte aj na to, že po postavení steny má omietku, buď blato alebo omietku, takže tehly budú oveľa viac chránené pred poveternostnými vplyvmi.

V tejto príručke nájdete niekoľko tipov na výrobu tehál z plastových fliaš. Ako vyrobiť veľké množstvo tehál z fľaše pre projekt; a podeľte sa o nápady o rôznych štruktúrach alebo projektoch, ktoré by ste mohli postaviť pomocou vašich hotových fliaš.

1. krok: Zbierajte anorganický odpad

Začnite zberom všetkého anorganického odpadu (čokoľvek, čo nie je biologicky rozložiteľné), čo sa zmestí do plastovej fľaše. Do tehál fľaše NEVKLADAJTE nič organické, ako napríklad papier bez atramentu, to je veľmi dôležité! Ďalej zanechávam zoznam materiálov, ktoré môžeme predstaviť v ecoladrillos:

 • Plastové obaly
 • Plastové sieťky
 • Vlákna
 • Laminovaný papier
 • Účtenky
 • Ohorky cigariet
 • Nálepky na produkty
 • Igelitky
 • Alobal
 • Balíčky sušienok
 • Hrvice na jogurt (nakrájané)
 • Plasty vo všeobecnosti

Existujú dva hlavné spôsoby výroby tehlovej fľaše. Jedným zo spôsobov je pozbierať všetok suchý anorganický odpad a následne naplniť fľaše. Druhým spôsobom je nechať fľašu vonku v kuchyni, v aute, na pracovisku a dopĺňať ju za pochodu. Odporúčam oba spôsoby.

Krok 2: Získajte plastové fľaše

Neviem vám povedať, koľko ľudí mi dalo tú istú výhovorku: "Ach, tehly z fliaš sú skvelé, ale ja nepijem z plastových fliaš." „No, ja tiež nie! Plastové fľaše sú bohužiaľ v našej spoločnosti všadeprítomné; neexistuje žiadne ospravedlnenie, že ho nemôžete nájsť.

Nemusíte kupovať plastovú fľašu – skontrolujte miestny recyklačný kôš, navštívte miestnu posilňovňu alebo si ju vyzdvihnite na ulici.

Uprednostňujem 3-litrové fľaše na voduS týmito fľašami vyrobíte tie najlepšie tehly vďaka tomu, že majú širšie hrdlo. V skutočnosti je však na výrobu tehál dobrá akákoľvek plastová fľaša, vo všeobecnosti sa používajú 2 alebo 2,5-litrové fľaše na sódu

Fľaša by mala byť väčšinu času čistá a suchá pred použitím a po dokončení plnenia Vo vnútri nesmie byť vzduch ani vlhkosť, fľaše musia byť naplnené na maximum. V závislosti od toho, ako používate tehly z fľaše, je najlepšie, aby boli všetky rovnako veľké. Plastové fľaše na vodu sú tenšie, ale dajú sa použiť v spojení so silnejšími fľašami.

Krok 3: Začnite vypĺňať

Čas na zábavnú časť! Naplňte fľašu všetkým plastovým odpadom a použite pevnú tyčinku alebo koniec drevenej lyžice, ktorý vám pomôže naplniť ju.Je veľmi dôležité zhutňovať kusy za pochodu, aby sa minimalizoval vzduchový priestor, ktorý môže zostať vo vnútri, a aby sa maximalizoval odpad.

Menšie časti fungujú lepšie. Ak máte veľké kusy, použite nožnice a najprv ich vystrihnite. Nestraťte uzáver fľaše, pretože ho budete potrebovať na konci! Ak plníte za pochodu, nechajte pri fľaši tyčinku alebo lyžičku.

Ak vyzdvihnete a doplníte neskôr, zvážte možnosť usporiadať si párty s priateľmi alebo malými deťmi (oni sú najlepšie doplňovačky), aby to bolo jednoduchšie.

Uistite sa, že máte po ruke všetky materiály – veľa čistých plastových fliaš, tyčiniek, plachtu na vyberanie voľného plastu, vedierka alebo vrecia naplnené plastovým odpadom, nožnice na strihanie veľkých kusov a rukavice ( voliteľné ).

Malé deti sa vás pokúsia presvedčiť, že ich tehla je hotová dávno predtým.Spravte "test naplnenia" stlačením obsahu fľaše a potom naplňte ďalším plastom, ktorý vám pomôže všetko dobre zhutniť pomocou tyčinky. Pekný pokus, chlapče, pokračuj v vyplňovaní.

Krok 4: Pokračujte, kým nedosiahnete potrebné množstvo

Keď dokončíte kocku fľaše, je najlepšie začať ďalšiu. Možno vás všetko to napchávanie do koša núti najprv zmeniť svoje návyky na likvidáciu odpadu? Naozaj potrebujete všetky tie plastové vrecká alebo by ste si mohli kúpiť ovocie a zeleninu tak, ako sú? Alebo si priniesť vlastnú opakovane použiteľnú sieťovanú tašku?

Mojím konečným cieľom je zvýšiť povedomie o našej vlastnej spotrebe odpadu. Kocky z fliaš nás nútia vziať všetko, čo sa hodí „do koša“ a znova to použiť, dať to do fľaše a premeniť to na niečo užitočné.

Zvážte motiváciu svojich priateľov a rodiny, aby začali plniť tehly do fliaš.Ak robíte projekt v škole, usporiadajte súťaž alebo motiváciu pre študentov, aby vyrobili čo najviac kociek z fľaše.

Krok 5: Dobre…čo mám robiť so všetkými tehličkami z fľaše?

Zlatá otázka! Dva hlavné spôsoby stavania z tehál z fľaše sú štrukturálne a nekonštrukčné.

Konštrukčné použitie pozostáva z horizontálneho ukladania tehál z fľaše s betónovou alebo hlinenou m altou, čo je veľmi podobné skladaniu obyčajných tehál.

Neštrukturálne použitie by bolo stohovanie fliaš vertikálne medzi dva stĺpiky a horizontálne podpery. V tomto prípade tehly vo fľašiach vyzerajú skôr ako výplň alebo izolácia než ako tehly.

Zaujímavé môže byť aj čítanie: Ako veľmi jednoducho vyrobiť nepálené tehly.

Môžete si tiež vytvoriť hniezdnu búdku, bezplatnú malú knižnicu, pestovateľskú posteľ, recyklačný kôš, útulok pre psov, kôlňu na náradie atď. Vaša predstavivosť je limitom.

Ak nemáte stavebné skúsenosti, dôrazne vám odporúčam vyhľadať kompetentného staviteľa, ktorý vám pomôže navrhnúť a zrealizovať váš projekt.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: