Starostlivosť o rastliny

Ako bojovať a odpudzovať čierne mravce v sade a záhrade

Ako bojovať a odpudzovať čierne mravce v sade a záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mravec má vo svojom prostredí rozhodujúcu úlohu. Chráni stromy pred parazitmi, zabezpečuje recykláciu organickej hmoty a prevzdušňuje pôdu, no problém nastáva, keď nám začnú požierať všetky rastliny, preto v tomto článku uvidíme prírodné metódy boja proti čiernym mravcom z organických rastlín a plodín. prírodnej formy.

bojovať s mravcami

Odháňajte čierne mravce

Čierne mravce možno odpudzovať rôznymi prírodnými metódami vrátane produktov, ktoré sú relatívne ľahko dostupné.

  • Esenciálne oleje, môžete pripraviť zmes vody a esenciálneho oleja z mäty, levandule alebo sladkých mandlí rýchlosťou 30 cl vody a 10 cl oleja. Zmes zhomogenizujte a nastriekajte na prechod mravcov, tie sa takmer okamžite vzdialia. Túto zmes môžete dať aj na úpätie rastlín pre väčšiu ochranu.
  • Použite kávovú usadeninu, stačí ju umiestniť k úpätiu rastlín, po ktorých sa mravce túlajú, alebo do malých tanierikov ako prechádzajú; to bude tiež stačiť na to, aby ste ich udržali preč.

8 spôsobov využitia kávovej usadeniny v záhrade a sade

  • Zmes vody a octu, do nádoby umiestnite vodu a ocot v rovnakých častiach, môžete to dať na hniezdo mravcov alebo kde sú v množstve. Opakujte to niekoľkokrát, pretože je to silný zápach zmesi, ktorý mravce udrží preč.

Použitie octu v záhrade a sade

  • Sóda bikarbóna, Rozsypte zmes jedlej sódy a práškového cukru do rôznych častí vašej záhrady a uvidíte, ako sa mravce vzďaľujú z.

5 šikovných spôsobov využitia sódy bikarbóny v záhrade

  • Krieda, Ak mravce lezú na vaše rastliny, nakreslite kriedovú čiaru blízko nich, mravce neprejdú cez tabuľu. V prípade potreby môžete urobiť to isté aj doma.
  • Škorica, Umiestnite škoricové tyčinky do blízkosti rastlín, aby sa mravce nedostali. Mravce môžete odpudiť aj u vás doma nastriekaním škoricového esenciálneho oleja všade tam, kde je to potrebné.

Rôzne využitie škorice v sade alebo záhrade

  • Bylinky, ďalší spôsob, ako udržať mravce mimo záhrady alebo sadu, je vysadiť určité druhy aromatických rastlín na rôzne miesta, ako je mäta, levanduľa alebo bazalka, pretože mravce nemajú radi vôňu, ktorú vydávajú.
  • Odstránenie vošiek; Musíte odstrániť vošky, pretože sú to tie, ktoré priťahujú mravce. Priamo na vošky môžete niekoľkokrát nastriekať mydlovú vodu, čo značne obmedzí ich vývoj.

Bojujte s čiernymi mravcami

bojovať s čiernymi mravcami

Ak sú kolónie mravcov také početné, že by ste sa ich chceli natrvalo zbaviť, tu je niekoľko veľmi užitočných metód.

Nastavte lapač kyseliny boritej. Táto látka sa predáva vo forme prášku a okamžite zabije všetky mravce. Pripravte zmes 2 polievkových lyžíc kyseliny boritej v litri vody a pridajte 5 polievkových lyžíc cukru.

Nastriekajte tento prípravok po ceste mravcov a do ich hniezda. Mravce, priťahované sladkosťou zmesi, si na nej prídu pochutnať. Toto požitie bude smrteľné pre celú kolóniu.

Horúca voda v kombinácii s kuchynským mydlom Hneď ako nájdete hniezdo mravcov, pripravte si poriadne množstvo horúcej vody a mydla. nalial do hniezda. Vysoká teplota a toxicita kvapaliny zabije čierne mravce.

Dajte im na cestu ryžu, toto je veľmi účinná metóda na odstránenie mravcov, vezmú si ju do svojho mraveniska mysliac si, že sú larvy, pričom nebudú rušiť rastliny.

Najdôležitejšie však je, že keď sa ryža dostane do hniezda, zlikviduje huby, ktorými sa čierne mravce živia, a v krátkom čase uhynú.

Môže byť zaujímavé prečítať si: Ako organicky bojovať proti košenile.

Je dôležité poznamenať, že invázia môže byť väčšia, než si predstavujete. Bez ohľadu na to, aké riešenie si vyberiete, vždy je dobré poradiť sa s odborníkom, aby ste sa uistili, že je eliminované akékoľvek riziko.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: