Starostlivosť o rastliny

12 Rastliny, ktoré k životu potrebujú málo vody

12 Rastliny, ktoré k životu potrebujú málo vody
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Nie všetky rastliny vyžadujú rovnakú starostlivosť, niektoré sú náročné a darí sa im len vo veľmi špecifických podmienkach. Zvládnutie tohto vyrovnávacieho úkonu môže byť zložité, takže ak ešte nie ste profesionál v závode, je najlepšie začať s možnosťou nenáročnej na údržbu. V tomto článku sa dozvieme o 12 rastlinách, ktoré potrebujú málo vody a sú nenáročné na údržbu.

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne

Tu je 12 druhov odolných rastlín nenáročných na údržbu, ktoré stačí zalievať raz týždenne. (Presný plán zavlažovania sa môže mierne líšiť v závislosti od veľkosti rastlín a ročného obdobia.)

Nezabudnite si zapísať botanický názov každej rastliny, ktorý je uvedený v zátvorkách (pre viac informácií môžete na každú kliknúť). Tieto informácie vám pomôžu nájsť rastlinu online alebo si ju kúpiť v miestnom záhradnom centre.

1. Slonia noha ( Beaucarnea recurvata )

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne pata de elefante

"Udržujte pôdu suchú." Ak toto sú smery, ktoré by ste chceli vidieť s rastlinou, potom je slonia noha pravdepodobne tou rastlinou pre vás.

Uchovávajte túto rastlinu v pomerne veľkom kvetináči, aby nebola preplnená, a ak sa vám zdá, že rastie príliš rýchlo, jednoducho ju presaďte do väčšieho kvetináča.

V zime by ste mali zalievať menej, približne každé štyri až šesť týždňov. Keď príde jar a potom leto, bude stačiť poliať ju raz týždenne. Nie je vhodné, aby bola zem mokrá, pretože to môže spôsobiť hnitie stonky.

2. Šťastný bambus ( Dracaena sanderiana )

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne šťastný bambus

V skutočnosti to nie je bambus, tu o ňom nájdete viac informácií. Čo sa týka šťastia, budete sa musieť rozhodnúť sami. Ale stále je to ľahko pestovateľná izbová rastlina, veľmi obľúbená v domácich kanceláriách a malých priestoroch.

Ak chcete pestovať šťastný bambus, naplňte dno vázy kamienkami a pridajte rovnaké množstvo vody. Umiestnite bambus priamo do vody a je to! Každých pár týždňov budete musieť pridať viac vody. Pozrite si: Sprievodcu pestovaním a starostlivosťou o Lucky Bamboo

3. Voskovka (Hoya carnosa)

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne voskový kvet

Voskový kvet je najjednoduchšie získať. Jeho sýtozelené liany ponúkajú svetlé farebné škvrny a naozaj vám prejde zalievanie len raz týždenne.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že voskovka je vinič, pretože rastie veľmi pomaly. Nenechajte sa odradiť, ak hneď nezakvitne. Môže to chvíľu trvať, ale keď sa to stane, budete odmenení kvetmi v tvare hviezdy. Doprajte mu dostatok svetla.

4. Begonia ( Begonia )

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne begónie

Zvyčajne uvidíte dva druhy begónií – begónie s listami a kvetmi – a obe neznášajú, ak sú premoknuté. Zalievanie raz týždenne je viac než dosť.

Kvitnúce odrody (tiež známe ako trstinové begónie) sú celoročné izbové rastliny, ktoré zvyčajne kvitnú na jeseň alebo v zime.Listové begónie (rizomatózne begónie) niekedy kvitnú, ale sú najznámejšie pre svoje zaujímavé listy. Pozri: Ako rozmnožovať, pestovať begóniu a starať sa o ňu

5. Orchidey ( Orchidaceae )

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne orchidea

Vzhľadom na to, že orchidey vyžadujú starostlivé rozmnožovanie, majú povesť náročných na pestovanie. Ak ste však ochotní kúpiť svoje orchidey už vypestované (a najlepšie s púčikmi alebo kvetmi už na nich), pravdepodobne budete musieť riešiť veľmi malú údržbu.

Produkujú jemné kvety, jedinečne tvarované a so zložitými farebnými vzormi a dodajú kúsok triedy každej miestnosti, v ktorej sú umiestnené. Pozri: Tipy na starostlivosť o orchidey v interiéri

6. Červená aglaonema (Aglaonema crispum)

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne agalaonema

Ak chcete niečo iné ako vaša typická zeleň, možno by ste si chceli pozrieť túto červenkastú rastlinu. Je to jednoznačne veľmi odolná rastlina.

Červená agalaonema bola vyšľachtená tak, aby mala jasné ružové a červené odtiene na každom jednom liste. Dodáva, že niektoré miestnosti potrebujú vodu a vodu potrebujú iba raz týždenne.

7. Rastlina ruženca ( Senecio rowleyanus )

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne ruženec rastlín

Nazývaná tiež perla, nie je ťažké zistiť, odkiaľ pochádza jej názov. Malé svetlozelené kruhy vyzerajú takmer ako hrášok rastúci v malých radoch.

Ruženec patrí do čeľade sukulentných, takže ľahko znáša sucho a veľmi málo vody. V zime ju môžete zalievať každé dva alebo tri týždne, dokonca raz za mesiac, ale v lete ju môžete polievať raz týždenne, ak je veľmi teplo.

Ak máte to šťastie, že táto rastlina kvitne, malé biele kvietky voňajú po škorici. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ju pestujete v závesnom košíku na plnom slnku. Pozri: Pestovanie a starostlivosť o rastlinu Rosario (Senecio rowleyanus)

8. Stuha alebo stuha lásky ( Chlorophytum comosum )

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne stuha luk lásky

Stuhy sú známe svojimi dlhými, do neba vysoko pruhovanými zelenými listami. Tieto rastliny môžu byť relatívne vysoké, no na prežitie nepotrebujú veľa vody.

V skutočnosti sa zdá, že sa im darí, keď sú z veľkej časti ignorované, čo je pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo sa stali tak populárnymi.

Len tú svoju z času na čas zalejte a medzi jednotlivými zalievaniami nechajte pôdu úplne vyschnúť.

To znamená, že ak vidíte, že končeky tejto rastliny začínajú hnednúť, či už uplynuli dva alebo šesť týždňov od posledného zalievania, znamená to, že potrebuje zalievanie. Pozri: Ako pestovať Cintu (spojenie lásky) a všetku starostlivosť o ňu

9. Gumovník ( Ficus elastica )

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne gumovník

Jedným z najväčších problémov, ktoré majú ľudia s touto rastlinou, je jej nadmerné zalievanie. Je to jedna z najjednoduchších rastlín s najnižšou údržbou, takže ju môžete zalievať raz týždenne alebo každý druhý týždeň. V závislosti od toho, aké horúce je prostredie.

Väčšina ľudí ho má roky a za ten čas narastie o niekoľko metrov. Niektoré odrody majú červené alebo fialové lístie, preto si overte v miestnom záhradnom centre kaučukovú rastlinu s určitým vkusom.

10. Aspidistra ( Aspidistra elatior )

rastliny, ktoré sú napojené raz týždenne aspidistra

Rastliny Aspidistra sú odolné a odolné. Tieto rastliny dokážu tolerovať najtvrdšie premenné vrátane slabého svetla a nízkej vlhkosti.

Radšej sú suché ako príliš mokré, takže sa nebudete musieť obávať častého polievania. Môžete ju zalievať raz týždenne, ale ak zabudnete, že je to v poriadku, vydrží bez polievania až mesiac.

jedenásť. Aloe vera ( Aloe barbadensis )

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne aloe vera

Ďalšia rastlina, ktorá potrebuje málo vody, raz alebo dvakrát za mesiac, je rastlina aloe. Aloe potrebujú vodu iba vtedy, keď je pôda úplne suchá.

Hnedé alebo žlté listy môžu byť príznakmi hniloby, takže ak si ich všimnete, zálievku ešte viac znížte. Pozri: Tipy na starostlivosť o Aloe vera (aloe)

12. Rastliny ZZ ( Zamioculcas zamiifolia )

rastliny, ktoré sa polievajú raz týždenne rastlina ZZ

Fanúšikovia rastlín ZZ ich z dobrého dôvodu nazývajú „nedotknuté“. Rastlina dokáže prežiť suchá, zle osvetlené miestnosti a všeobecné zanedbávanie.

Polievajte ju raz za týždeň alebo dva a kŕmte ju vyváženým tekutým hnojivom, aby bola šťastná.

Dodatočný fakt: Sukulenty

Aloe a nefrit nie sú jediné sukulenty, ktoré potrebujú málo vody. Uchovávaním vlhkosti v listoch a pletivách potrebujú sukulenty vodu len vtedy, keď sa im minie zásoba.

Ak sú na relatívne vlhkom mieste, môžete polievať raz týždenne, ale ak je miesto veľmi suché, bude to stačiť dvakrát týždenne. Pozri: Ako a kedy zalievať sukulenty a kaktusy

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: