Starostlivosť o rastliny

Ovládajte a eliminujte múčnatky alebo pleskáče

Ovládajte a eliminujte múčnatky alebo pleskáče
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Oniscídeos, známe ako múčniky, ošípané, guľôčkové, vlhkomilné, vlhkomilné prasiatka. Bežne sa hovorí, že sú dobré do záhradnej pôdy, ale záleží, keď je ich málo, nič sa nedeje. Problém sa stáva vážnym, keď sa dokážu rozmnožovať vo veľkom počte. Ak už máte inváziu, naučíme vás, ako zlikvidovať múčnatky pomocou prírodných a organických metód. Naučte sa, ako jednoducho bojovať s múčnikmi.

Základné veci, ktoré treba mať na pamäti

Mealybugs vo všeobecnosti napádajú mladé rastliny a absorbujú ich šťavu, najmä tie, ktoré boli nedávno vysadené v záhrade. Existujú spôsoby, ako zabrániť množeniu múčnatky, berúc do úvahy niekoľko veľmi jednoduchých vecí, ktoré je potrebné precvičiť, ktoré vás naučíme v tomto článku.

Chrobáky milujú vlhké a tmavé oblasti, to je ich prirodzené prostredie a kde sa ľahko množia. Preto, ak máte v záhrade alebo v sade veľa týchto malých zvieratiek, začnite tým, že budete čo najviac sledovať miesta, ktoré cez deň dostávajú veľa tieňa.

Múčniky sa schovávajú pod kameňmi a tehlami, pod kúskami spadnutých konárov, v tieni rastlín, keď sú veľmi blízko seba, a predovšetkým milujú úkryt pod mulčom . Na život je pre nich ideálny akýkoľvek vlhký a tmavý priestor

Potvory s loptou útočia viac v noci, ak máte možnosť ísť von s baterkou a identifikovať miesta, kde sa nachádzajú. Cez deň sa uchyľujú, ako sme práve spomenuli, preto niekedy nie je také ľahké ich nájsť.

Počas jesenného a zimného obdobia odstraňujte mulčovanie, odpad z prerezávania a plodiny, ktoré môžu zostať na zemi Pôdu v chladných obdobiach na regeneráciu potrebuje dostávať slnečné svetlo, opak leta, kedy musíme mulčovať. Pokrýva pôdu na začiatku jari a iba počas leta

Keď si všimnete výskyt chrobákov, znížte zavlažovanie v danej oblasti, ak ste polievali každé dva alebo tri dni, čo je normálne, začnite zalievať rastliny raz alebo dvakrát týždenne, kým sa ich počet nezníži, tiež pamätajte na zalievajte iba pri zemi, na úpätí rastlín, nenamáčajte ich listy, pretože to pomáha zvyšovať vlhkosť.

Používajte pasce na pelety

Ak množstvo chrobákov nie je príliš veľké a nachádzajú sa len na určitom mieste v záhrade, môžete začať tým, že ich odchytíte, a tak ich jednoducho odoberiete zo svojich rastlín. vzdialené miesto, kam sa nebudú môcť vrátiť.Ďalej vám ukážeme, aké pasce môžete použiť.

Pasca na zemiaky

Zemiaky sú ideálne na chytanie malých chrobáčikov, metóda je veľmi jednoduchá; Zemiak prekrojte na polovicu alebo viac v závislosti od počtu múčnikov, urobte dieru odstránením časti zemiaka zo stredu, pričom šupku a časť mäsa ponechajte, aby sa nezlomili.

Položte ich hore nohami do oblasti, kde visia chrobáky a nechajte ich jednu alebo dve noci; na druhý deň ak je to možné a ráno skontrolujte pod zemiakmi, určite nájdete veľa týchto chrobákov, keďže zemiak je pre nich skvelou potravou a veľmi ich to pritiahne, je veľmi isté, že idú na prvé zemiaky pred ostatnými rastlinami v oblasti.

Táto metóda je tiež veľmi užitočná pri výsadbe na jar, pelety sú schopné zožrať veľké množstvo novovysadených sadeníc a Majú sotva prvé dva listy.Keď vložíte semená do zeme, pokúste sa implementovať túto metódu, aby ste sa uistili, že pelety nezožrú vašu budúcu úrodu.

Pasca s rolkami kuchynského alebo kúpeľňového papiera

Ako sme už spomenuli, chrobáčiky milujú vlhké a tmavé miesta, takže na ich chytanie môžete použiť rolky z kuchynského kartónu, zobrať trochu a navlhčiť vodou, dať do rohov vašej záhrady a nechajte ich niekoľko dní.

Pravidelne kontrolujte kartónové rolky, aby ste zistili, či sa vo vnútri trubice nenachádzajú chrobáky. Ak máte veľkú inváziu, určite ich vo vnútri nájdete veľké množstvo. Potom využite výhodu a zoberte ich, aby ste ich odniesli.

Prirodzená metóda na odstránenie múčnikov

Ak je problém s peletovými plošticami veľmi vážny a medzi vašimi rastlinami je ich veľa, mali by ste sa rozhodnúť implementovať metódu na ich odstránenie, nasledujúci je veľmi účinný, úplne prírodný a neškodný pre rastliny a ekologickú záhradu.Je to jednoduchá zmes troch zložiek; Mydlo, alkohol a olej.

Odstraňujte malé chrobáčiky pomocou mydla

V Jardín Mágico sme niekoľko rokov úspešne experimentovali s jednoduchou a úplne prírodnou „zmesou“, ktorú odporúčame použiť na trvalé odstránenie vlhkomilcov:

V jednom litri vody rozrieďte nasledujúce tri zložky:

  • 1 lyžička tekutého čierneho mydla, ak ho nemáte, môžete použiť akékoľvek mydlo, ktoré máte po ruke, áno, čím je prírodnejšie, tým lepšie, na tento prípravok funguje aj kuchynský saponát ale musí sa aplikovať v menšom množstve.

Mydlo „prehltne“ hmyz, ktorý pokrytý touto vodeodolnou fóliou uhynie udusením. Navyše tým, že priľne k listom rastliny, zabráni tomu, aby ich napadol iný hmyz.

  • 1 čajová lyžička lekárskeho alkoholu pri 60°.

Alkohol hrá odpudzujúcu úlohu, ktorá povzbudzuje pelety, aby sa pohybovali, čím sú náchylnejšie na liečbu.

  • 1 čajová lyžička neemového oleja.

Neemový olej podporuje distribúciu ošetrenia a priľnavosť k rastline, pričom plní funkciu podobnú funkcii čierneho mydla.

Ako to aplikovať?

Prípravok jemne premiešajte a nastriekajte na a pod listy napadnutých rastlín, aplikujte aj na zem, kde sa najviac vyskytujú chrobáčiky. Uistite sa, že riešenie má dobrý kontakt s nimi a v oblastiach, kde chodia.

V prípade silného záchvatu urobte druhú aplikáciu do pol hodiny, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Toto dvojité ošetrenie opakujte trikrát v 8-dňových intervaloch a vždy, keď si všimnete prítomnosť múčnikov na rastlinách.

Tip: Účinnosť kúry zvýšite pridaním čajovej lyžičky extraktu tabasca alebo feferónky do „základnej“ zmesi .

Rozsievková zemina

Rozsievková zemina veľmi dobre odpudzuje vlhkomilky, keď je ich veľký prebytok. Dostanete ho v záhradkárskych predajniach, je vo forme bieleho prášku a je to produkt, ktorý pochádza zo skamenených rias, preto je 100% prírodný.

Zmiešajte jedna polievková lyžica kremeliny v jednom litri vody, dobre pretrepte, aby sa prvky zriedili a začlenili. Použite tento prípravok na postrek rastlín a pôdy, nezabudnite to urobiť, keď slnko nesvieti priamo na ošetrovanú oblasť, je lepšie to urobiť na konci popoludnia.

Kremelinu možno použiť aj vo forme prášku priamo na vyhnanie a likvidáciu malých chrobáčikov, a to na pôdu v sade alebo záhrade. Za týmto účelom aplikujte 500 gramov kremeliny na každých 100 mt2.

Cesnak a kuchynský olej

Cesnak zmiešaný s neemom alebo olejom na varenie, ak to nie je možné, môže stačiť na prirodzené odstránenie vlhkomilov. Potrebujete iba nasledujúce ingrediencie;

  • Hlávka cesnaku
  • 2 polievkové lyžice oleja.
  • 1 lyžička prostriedku na riad
  • 2 šálky vody.

Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: Ako prirodzene odstrániť čierne mravce z rastlín.

Všetko veľmi dobre premiešajte, aby ste dosiahli jednotnú zmes. Na ošetrenie sa použije 20 litrov vody, do ktorej sa naleje 1 liter tejto zmesi Treba si uvedomiť, že treba použiť pred svitaním, keďže teplo slnka Slnko môže spáliť listy olejom obalených rastlín.

Cesnak a cibuľa

Tentoraz stačia 2 strúčiky cesnaku. Musia sa macerovať s cibuľou a kajenským korením (1 lyžica) vo vriacej vode asi 2 hodiny. Potom pridajte lyžicu čierneho mydla alebo kuchynského saponátu.

Zmes sa nechá týždeň odpočívať a potom sa prefiltruje. Musí sa aplikovať zriedený v pomere k jednej časti prípravku na každý liter vody. Tento prírodný insekticíd funguje aj na vošky a ploštice.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: