Záhradné plodiny

Ako pestovať a pestovať ružové paradajky organicky

Ako pestovať a pestovať ružové paradajky organicky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Paradajka Rosado alebo Rosa je stredne sezónna odroda s nízkym výnosom s 120 až 180 g plodmi. Je to vynikajúca paradajka, ak sa zberá zrelá. Plody s veľmi tenkou šupkou, hustou, šťavnatou, sladkou a veľmi voňavou dužinou. Jedno z najlepších druhov ovocia do šalátov. Paradajka ružová je celkom tolerantná voči plesniam a veľmi ľahko sa pestuje. Naučte sa organicky a prirodzene zasiať a zasadiť paradajku ružovú. V tomto článku vás naučíme potrebnú starostlivosť, aby paradajka ružová rástla zdravo a dávala tie najlepšie plody.

Pôvod a vlastnosti ružových paradajok

Ružová paradajka, ako všetky odrody paradajok, pochádza z Južnej Ameriky. Má okrúhle plody a pevnú dužinu. Botanicky povedané, paradajky sa považujú za ovocie, pretože sú výsledkom premeny vaječníka nachádzajúceho sa v kvete.

Ružové paradajky majú sladkú, ovocnú chuť. Priemerná hmotnosť ovocia: 400 g. Môžu byť zrelé celé leto, svetloružovej farby, po dozretí sa menia na pastelovo červené.

Ako a kedy zasadiť paradajku Rosado

S ružovými paradajkami treba začať pri výseve koncom zimy alebo skoro na jar, na teplom záhone (20°) alebo v interiéri resp. vo vyhrievanom skleníku, v jemnej siatej pôde. Paradajky potrebujú na klíčenie stálych minimálne 20°C.

Pripravte si záhony alebo kvetináče so záhradnou zeminou a trochou organického kompostu a zakopte semená ružových paradajok 1 cm od seba a potom ich zasypte zeminou na výsadbu Zeminu v kvetináči zalejte rozprašovačom, aby bola vlhká, ale nie premočená. Umiestnite sadenice blízko okna, aby ste zabránili tomu, aby sa vaše sadenice otáčali nahor pri hľadaní svetla.

Poznámka: Na siatie sa používa pomerne jemná pôda, aby osivo pocítilo účinky svetla a správne rástlo.

Ako transplantovať ružové paradajky

Presádzanie ružových paradajok by sa malo vykonať keď už vás mráz netrápi a rastliny dosahujú 12 až 15 cm v bohatej, voľnej a zdravej pôdy. Ak chcete pestovať ružové paradajky v záhrade, mali by byť zasadené vo vzdialenosti 70 cm medzi riadkami a 50 cm na slnečnej strane radu.

Pred začatím výsadby vložte kolíky na miesto. Potom raz týždenne hojne polievajte pri nohách, aby ste zabránili rozvoju chorôb Dávajte pozor, aby ste nenamočili lístie, pretože to môže spôsobiť výskyt chorôb, ako je múčnatka alebo iné huby.

Poznámka: Ružovú paradajku je možné pestovať v kvetináči, ak je 60 cm hlboký.

Starostlivosť o ružovú paradajku

Ružová paradajka vyžaduje ostražitosť pri zalievaní, preto sa odporúča použiť mulč, aby slnko rýchlo neodparilo vodu Okrem toho , mulč chráni pôdu pred ultrafialovým žiarením a zabraňuje jej degradácii.

Upozorňujeme, že pri presádzaní rastlín rajčiaka ružového by ste mali hojne zalievať a potom na 15 dní prestať zalievať, aby ste podporili vývoj koreňového systému s .

Potom zalievajte aspoň dvakrát týždenne alebo viac v závislosti od vzhľadu listov. Nezabudnite zalievať iba pri nohách rastliny bez navlhčenia listov.

Na optimalizáciu vývoja rastlín a úrody je potrebné odstrániť „chamtivých“ Tieto výhonky odoberajú živiny určené pre ovocie, preto je nevyhnutné ich vylúčiť. Na obrázku presne vidíte, čo sú to chamtivci a kde striehnuť.

chamtivá paradajka

Ďalšou nevyhnutnou starostlivosťou je, že keď rastlina rastie, stonka musí byť pripevnená ku kolíku, aby sa nezlomila a rastlina môže rásť čo najpriamejšie.

Poznámka: V prípade ružových rajčiakov v kvetináčoch by sa mali tri stonky nechať vyvinúť, aby bola úroda dobrá.

Kedy zberať ružové paradajky

Ružové paradajky možno zbierať asi štyri mesiace po výsadbe Plody možno zbierať ružové alebo červené. Ideálne je, ak ovocie oberiete pár minút pred konzumáciou, aby si zachovalo všetku svoju chuť. Dužina ružových paradajok je šťavnatá a pevná, takže je veľmi vhodná do šalátov.

Tiež by vás mohlo zaujímať čítanie: Ako pestovať a pestovať rómske paradajky organicky

Nepriatelia ružových paradajok

Hlavné problémy, ktoré možno nájsť pri pestovaní ružových paradajok, sú plesne a apikálna nekróza.

Aby ste sa vyhli plesniam, najlepším riešením je chrániť svoje rastliny, ak žijete v oblasti, kde často prší. Môžete tiež urobiť liečbu založenú na zmesi Bordeaux alebo vývaru Bordeaux. Tu sa dozviete, ako pripraviť a aplikovať vývar Bordeaux.

Apikálna nekróza nie je choroba Je to príliš nízky obsah vápnika v pôde alebo nepravidelnosť v zavlažovaní. Keď má rastlina nedostatok vody, tvorí menej šťavy a časť stonky, ktorá je od rastliny najvzdialenejšia, odumrie na nedostatok potravy. Preto zalievajte pravidelne, napríklad raz týždenne.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: