Okrasné rastliny

7 sukulentov ideálnych na čistenie vzduchu v domácnosti

7 sukulentov ideálnych na čistenie vzduchu v domácnosti
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Chcete zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti a máte radi sukulenty? Vždy je lepšie vybrať si správny typ izbových rastlín na čistenie vzduchu, ktoré vám pomôžu detoxikovať obytné priestory. Tu je zoznam najlepších sukulentov na čistenie vzduchu v domácnosti, ktoré sa ľahko starajú a pestujú.

Prečo by ste mali do interiéru zahrnúť sukulenty?

Pestovanie sukulentov v interiéri je šikovný spôsob čistenia vzduchu, pretože má niekoľko výhod:

Sú farebné a zaberajú málo miesta. Môžete ich pestovať v nádobách, malých kvetináčoch alebo aj závesných košíkoch.

Sukulenty sa veľmi ľahko udržiavajú, vyžadujú menej zálievky a dobre sa im darí na priamom slnku.

Keďže existuje veľa druhov a typov, vždy budete mať taký, ktorý sa bude hodiť k vášmu domácemu prostrediu a výzdobe. Pozrime sa na najlepšie sukulenty na čistenie vzduchu vo vašej domácnosti.

8 sukulentných rastlín na čistenie vzduchu

1. Aloe Vera (Aloe vera)

sukulenty na čistenie vzduchu

Aloe Vera je obľúbená na čistenie vzduchu od formaldehydu a benzénu. Je to tiež jedna z najlepších rastlín na čistenie vzduchu schválených NASA, ktorú môžete zahrnúť do svojej izby.

Podľa tohto výskumu je aloe vera pomerne účinná pri odstraňovaní zápachu, čistení vzduchu a absorbovaní a rozklade FDH, benzénu a iných látok znečisťujúcich ovzdušie v interiéri.

Aloe vera zlepšuje kvalitu ovzdušia vďaka svojej úžasnej povahe a odstraňuje 90 % formaldehydu s inými VOC a premieňa ich na živiny.

  • Pozri: Tipy na starostlivosť o Aloe vera (aloe)

2. Meč svätého Juraja alebo svokrin jazyk (Dracaena trifasciata)

sukulenty na čistenie vzduchu

Meč svätého Juraja je vysoko účinný pri odstraňovaní častíc, prchavých organických zlúčenín, toluénu a etylbenzénu z vnútorného vzduchu.

Toto je ďalší vynikajúci sukulent na čistenie vzduchu absorbovaním toxínov cez listy. Zároveň cez noc premieňa oxid uhličitý (CO2) na kyslík. Je to vynikajúca rastlina, ktorú môžete umiestniť na nočný stolík pre jej schopnosť premieňať CO2 na O2.

  • Pozri: Pestovanie sansevierie (meč svätého Juraja) a starostlivosť o ňu

3. Jade Tree (Crassula Ovata)

sukulenty na čistenie vzduchu

Tento sukulent je jednou z najsilnejších rastlín na zlepšenie relatívnej vlhkosti vo vnútornom prostredí. Okrem toho vyzerá pekne a kompaktne a je celkom jednoduché sa oň starať.

Jade Tree, tiež známy ako Crassula Ovata, je ďalší sukulent, ktorý je ideálny na čistenie vzduchu v interiéri. Rastlina nefrit je nielen vizuálne príťažlivá. Je tiež katalyzátorom čistenia vzduchu. Robí to tak, že účinne odstraňuje a absorbuje toxíny.

  • Pozrite si: Ako množiť a pestovať jadeitový strom a starostlivosť oň

4. Vianočný kaktus (Schlumbergera)

sukulenty na čistenie vzduchu

Vianočný kaktus môže byť nielen skvelou dekoratívnou rastlinou počas sviatkov, ale je tiež veľmi účinný pri prečisťovaní vzduchu v interiéri.

Vzhľadom na to, že ide o kaktus, je to rastlina CAM, čo znamená, že počas dňa udržuje prieduchy listov zatvorené, aby sa znížila evapotranspirácia, ale v noci ich otvára, aby zbierali oxid uhličitý.

Toto všetko spôsobuje, že tieto rastliny absorbujú oxid uhličitý z miestnosti a emitujú viac kyslíka, čo v konečnom dôsledku zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéri.

  • Pozri: Ako množiť a pestovať vianočný kaktus (Schlumbergera)

5. Kaktus králičích uší (Opuntia microdasy)

sukulenty na čistenie vzduchu

Dôvod, prečo sme zaradili kaktus králičích uší medzi všetky kaktusy, je ten, že má väčšiu plochu listov, vďaka čomu je výkonnejší, pokiaľ ide o fotosyntézu CAM.

Väčší povrch na listoch pomáha v noci absorbovať viac CO2, čo sa premieta do väčšieho množstva kyslíka. To všetko výrazne zlepšuje kvalitu vzduchu v spálni.

6. Slonia noha (Beaucarnea recurvata)

sukulenty na čistenie vzduchu

Táto rastlina nielenže jedinečne vyzerá, ale je aj jedným z najlepších interiérových exemplárov, ktoré môžete mať vo svojej spálni na čistenie VOC zo vzduchu. Tiež sa veľmi ľahko udržiava a ošetruje.

7. Hoya (Hoya kerrii)

sukulenty na čistenie vzduchu

Hoya carnosa je jednou z najlepších izbových rastlín na zbavenie sa prchavých organických zlúčenín (VOC) a hydrofilov, ako je formaldehyd a toluén.

Môže byť zaujímavé prečítať si aj: 6 kaktusov ideálnych na pestovanie v interiéri (tipy na pestovanie)

Jeho listy sú tiež celkom účinné pri zachytávaní jemných častíc zo vzduchu, ktoré môžu byť jednou z hlavných príčin astmy.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: