Starostlivosť o rastliny

10 Izbové rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu a čistia vzduch

10 Izbové rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu a čistia vzduch
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak chcete prirodzene znížiť vlhkosť vo svojom dome, potrebujete aspoň jednu rastlinu, ktorá je prírodným odvlhčovačom. Nadmerná vlhkosť môže byť problémom pre váš krásny domov, ale s týmito prírodnými odvlhčovacími rastlinami môže byť vaša miestnosť bez plesní a lepkavého vzduchu. Pozrime sa na tie najlepšie rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu.

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Úvod

Tieto izbové rastliny absorbujúce vlhkosť sú dostatočne odolné na to, aby prežili, aj keď sú zanedbávané, vďaka čomu sú ideálne pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas zalievať svoje rastliny každý deň.

Zostavili sme zoznam našich obľúbených tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere rastlín, ktoré odvádzajú vlhkosť z vášho domova a zabezpečujú čistejší a zdravší vzduch.

1. Peperómia (peperómia)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Peperomia je jednou z najlepších rastlín na odstránenie vlhkosti z domu. Listy tejto vždyzelenej rastliny sú mäsité a malé, takže ich veľká plocha absorbuje vlhkosť zo vzduchu.

Rastliny Peperomia sú jednou z prirodzených odvlhčovacích rastlín, ktoré uprednostňujú, aby zostali vlhké, ale nie mokré celý deň, takže ich zalievajte striedavo, aby bola pôda vlhká.

Ak hľadáte rastlinu, ktorá dodá vášmu domovu trochu zelene, no bez toho, aby ste sa o ňu riadne starali, toto je tá pravá pre vás!

  • Pozri: Ako rozmnožovať, pestovať Peperomiu a starostlivosť o ňu.

2. Pothos (Epipremnum aureum)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Potos je popínavá liana, ktorá rastie na akomkoľvek povrchu. Tieto rastliny majú listy v tvare srdca, ktoré sú hrubé a lesklé, čo im pomáha ľahko absorbovať vodu.

Môže prosperovať v interiéri aj v tých najnepriaznivejších podmienkach, čo znamená, že je nenáročná na starostlivosť a nevyžaduje neustálu pozornosť. Pothos jednoducho umiestnite na miesto s nadmernou vlhkosťou a nechajte ho pôsobiť.

  • Pozri: Ako množiť, pestovať Pothos (pothos) a starostlivosť oň.

3. Ivy (Hedera)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Brečtan je ďalší bežný vinič, ktorý sa ľahko stará a je jednou z najlepších rastlín na odvod vlhkosti okolo domu, vďaka čomu je dobrou voľbou pre tých, ktorí s izbovými rastlinami začínajú.

Je to jedna z odolných izbových rastlín, ktorá dokáže prežiť aj pri slabom osvetlení a je tolerantná voči suchu aj vlhkosti. Vďaka tomu je to dobrá rastlina do sprchy alebo kúpeľa, pretože v takýchto podmienkach porastie najlepšie.

Ak máte záujem pridať si domov anglický brečtan, nezabudnite pravidelne orezávať staršie časti, aby ste podporili rast a zabránili tomu, aby sa prebral.

4. Aloe vera alebo Sabila (Aloe vera)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Aloe vera je šťavnatá rastlina, ktorá sa v medicíne používa už po stáročia. Táto jedinečná rastlina znižuje vlhkosť a možno ju pestovať v interiéri po celý rok a vďaka svojim nápadným zeleným listom vyzerá skvele v každej miestnosti.

Rastliny aloe vera vyžadujú len veľmi malú pozornosť, vďaka čomu sú dokonalými spoločníkmi nenáročnými na údržbu, stačí ich umiestniť na slnečné miesto a zalievať každých pár týždňov.

  • Pozri: Tipy na starostlivosť o Aloe vera (aloe).

5. Stuha, luk z lásky alebo zlá matka (Chlorophytum comosum)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

La Cinta je obľúbená medzi záhradníkmi v interiéri vďaka svojej rozmanitosti, prispôsobivosti a jednoduchosti starostlivosti.

Táto krásna, odolná rastlina rastie rýchlo a ľahko. Ideálne je držať ju v závesných kvetináčoch, aby účinnejšie absorbovala vlhkosť. Ak hľadáte rastliny, ktoré eliminujú vlhkosť z domu bez veľkých investícií, toto je nepochybne ideálna rastlina pre vás.

  • Pozri: Ako pestovať Cintu (puto lásky) a všetku starostlivosť o ňu.

6. Orgován (Syringa)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Pre niečo trochu tropickejšie a kvetinovejšie vyskúšajte úžasnú rastlinu orgovánu. Tento krásne kvitnúci ker je skvelou alternatívou k tradičnej izbovej rastline, vyzerá pekne a vyžaduje menej starostlivosti ako väčšina ostatných možností. Navyše slúži skvelému účelu: znižuje vlhkosť!

Najlepšie na pestovaní vlastných orgovánov je, že listy a kvety možno použiť na liečebné účely, ako je zníženie horúčky a pomoc pri trávení. Listy a kvety jednoducho ponorte do horúcej vody a uvarte si voňavý čaj!

  • Pozrite si: Ako pestovať a pestovať orgován organicky.

7. Ľalia mieru, Mojžišova kolíska (Spathiphyllum)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Pokojová ľalia je ideálna izbová rastlina, ktorú môžete mať doma, ak trpíte alergiami alebo astmou. Sú tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí majú problémy s dýchaním, ako je emfyzém, vďaka schopnosti ľalie odstraňovať z vnútorného vzduchu látky znečisťujúce ovzdušie, ako je formaldehyd a xylén.

Tieto krásne rastliny uprednostňujú nepriame slnečné svetlo a môžu rásť aj pri umelom osvetlení.

  • Pozri: Ako pestovať Peace Lily (Mojžišova kolíska) a starostlivosť o ňu.

8. Bambusová (Areca) Palm

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Bambusové palmy sú vynikajúcou voľbou, ak máte veľa priestoru, pretože môžu rásť pomerne veľké.

Táto rastlina je nenáročná na údržbu a darí sa jej v zlých pôdnych podmienkach, čo znamená, že je skvelým doplnkom do akéhokoľvek vnútorného prostredia so slabým osvetlením.

Milujú znižovať vlhkosť vo vzduchu okolo seba a vyzerajú skvele v každej miestnosti!

9. Papraď (Filicopsida)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Bostonské paprade dokážu absorbovať vlhkosť zo vzduchu a sú dokonalou rastlinou pre tých, ktorí nechcú príliš veľa zodpovednosti.

Týmto rastlinám sa dobre darí na nepriamom svetle, uprednostňujú stredné úrovne svetla pred priamym svetlom alebo tmou a znesú nízku vlhkosť aj vlhké prostredie.

  • Pozrite si: Návod a tipy na starostlivosť o paprade.

10. Vzduchový klinček (Tillandsia)

rastliny, ktoré odvádzajú vlhkosť z domu

Tillandsia patrí do čeľade broméliovitých. Rastlinu je najlepšie umiestniť na miesto s filtrovaným slnečným svetlom počas celého dňa.

Je veľmi účinný pri znižovaní vlhkosti, keďže táto okrasná rastlina absorbuje živiny a vlhkosť zo vzduchu v interiéri.

Okrem toho, že je Tillandsia účinná pri znižovaní vysokej vlhkosti, je nápadná a nápadná, čo z nej robí ideálnu voľbu pre izbovú rastlinu.

  • Môže byť tiež zaujímavé prečítať si: 10 ideálnych rastlín do kúpeľne.

Dúfame, že vám tento článok pomohol dozvedieť sa o niektorých z najlepších rastlín na odstránenie vlhkosti z domu.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: