Okrasné rastliny

Starostlivosť o nefritový strom, aby bol veľký a listnatý

Starostlivosť o nefritový strom, aby bol veľký a listnatý
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pýtate sa, ako získať veľký a listnatý nefrit (Crassula ovata)? Ak chcete vedieť, ako dosiahnuť, aby nefritový strom vyrástol veľký a huňatý bez prílišného rozruchu, máme pre vás všetky tipy!

nech Jade Tree vyrastie veľký a huňatý

Ako získať veľký košatý nefrit

Najlepším a najefektívnejším spôsobom, ako urobiť jadeitový strom bujnejším, je aktívne ho orezať. Je však nevyhnutné, aby ste rastlinu orezali správnym spôsobom, aby ste sa uistili, že funguje.

Pred zdvihnutím nožníc je dôležité pochopiť a nájsť "krúžky" okolo stoniek. Toto sú miesta, kde bývali listy, a keď opadnú, vytvoria na stonke tieto „krúžky“.

Kľúčom je orezať jadeitovú rastlinu tesne nad listovou bliznou alebo prstencami stonky. To spôsobí, že rastline vyrastú z odrezanej časti ďalšie dve vetvy, čo jej umožní narásť viac listov a stane sa košatou rastlinou.

Vyhnite sa tiež odrezaniu viac ako 15-20 % rastliny a ponechajte vetvu, ktorú chcete nechať starnúť.

Ak váš nefrit chromý kvôli nedostatku svetla, odrežte slabé časti a umiestnite rastlinu na svetlé miesto, čoskoro bude živá.

Tipy na prerezávanie jadeitového stromu

prerezávať nefritový strom

Naplánujte si prerezávanie jadeitu aspoň raz za rok. Začnite prerezávať svoj nefritový strom, keď je veľmi mladý a má veľmi málo listov, aby ste získali najhuňatejšiu rastlinu.

Uistite sa, že pravidelne čistite a sterilizujte všetky nožnice alebo nože, ktoré používate na prerezávanie.

Ostrihajte svoju nefritovú rastlinu každú jar, tesne pred vrcholným vegetačným obdobím nefritovej rastliny.

Dbajte na to, aby ste počas rezu neodstránili viac ako 25 % rastliny, pretože by to mohlo ohroziť jej pohodu a odolnosť.

Prerezávanie malého nefritového stromu

Tipy, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

V prípade malej rastliny jadeitu s výškou 15 cm alebo menej ostrihajte vrch alebo kmeň rastliny. Pamätajte, že v každom bode, ktorý odrežete, začnú dve vetvy.

Je rozumné naplánovať prerezávanie aspoň raz za rok, počnúc, keď je rastlina veľmi mladá a malá. Rutinné prerezávanie pomôže dosiahnuť bujnejší a robustnejší jadeitový strom.

Prerezávanie dlhých konárov

Ak je vaša rastlina vysoká alebo má dlhé konáre, odrežte ju a odrežte vrchnú štvrtinu rastliny. Zastrihnite pozdĺž prstencových štrbín zrelého kmeňa Jade a použite ako vodidlo pri prerezávaní.

Odstránením listov z hlavného kmeňa zároveň podporíte nový rast a viac vetiev.

Prerezávanie veľkého nefritového stromu

Ak máte veľký nefritový strom, ostrihajte nový prírastok, ktorý sa zvyčajne objavuje na konci konárov. To spôsobí, že na mieste, kde budete rezať, vyrastú nové konáre.

Keď jades rastú, ich vrcholy sú ťažké a pre rastlinu môže byť ťažké uniesť svoju vlastnú váhu.

Zrezaním nadobudne rastlina väčší objem a dokáže sa lepšie podopierať.

Ostrihané listy ani stonky nevyhadzujte. Udržujte ich tri alebo štyri dni, kým nevytvoria kalus. Listy umiestnite vodorovne do kvetináča a po chvíli z nich vyrastú nové rastliny.

V prípade odrezkov stoniek ich zasaďte do zeme vzpriamene. Umiestnite kvetináč na miesto, kde sa dostane nepriame svetlo, a čoskoro budete mať novú rastlinu nefritu. Určite nerozširujte choré alebo poškodené časti rastliny.

  • Prečítajte si: Ako množiť a pestovať Jade Tree a starostlivosť oň

5 tipov, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

Jades dobre rastú v interiéri bez špeciálnej starostlivosti. Najlepšie výsledky dosiahnete zasadením do kvetináčov s piesočnatou hlinitou pôdou a uistite sa, že dobre odteká.

Tipy, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

1. Udržujte ho v správnej polohe

Umiestnením na správne miesto môžete zo svojho nefritového stromu urobiť huňatejší strom. Ak rastlina dostane priame svetlo, vytvorí nové, husté lístie.

Na druhej strane, ak ho necháte na tmavom mieste, stonky sa natiahnu pri hľadaní slnečného svetla.

Uchovávajte rastlinu na mieste, ktoré dostáva jasné nepriame slnečné svetlo. 3-4 hodiny ranného slnka urobia s jej rastom zázraky. Ak umiestnite rastlinu na priame slnko, Jadeit bude hustejší a bude mať väčší objem.

Zvážte, či by ste svojmu nefritovému stromu počas letných mesiacov dopriali trochu viac slnka, aby ste podporili rast kríkov tým, že ho premiestnite von, aby dostával prirodzené slnečné svetlo. Prineste ho dovnútra, kým večerné teploty neklesnú.

Ak ju pestujete vo vnútri, dbajte na to, aby bola mimo prievanu, napr. v zime pri oknách.

2. Voda to správne

Tipy, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

Ak chcete, aby váš nefritový strom rástol hustejšie, nepestujte ho v pôde, ktorá je neustále vlhká. Vyhnite sa tiež zalievaniu nad listami, pôdu vždy polievajte bez navlhčenia zvyšku rastliny.

Najdôležitejšie je udržiavať ju suchšiu, než ju pravidelne zalievať. Zalievajte iba vtedy, keď je vrchná pôda v kvetináči na dotyk suchá.

3. Krmivo na stimuláciu rastu

Tipy, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

Jade strom nevyžaduje pevný plán hnojenia ako iné izbové rastliny. V období aktívneho rastu podávajte raz za 6-8 týždňov viacúčelovým tekutým hnojivom zriedeným na 25 percent (1/4) odporúčanej sily.

Funguje to veľmi dobre, keď rastlina dostáva počas dňa veľa difúzneho svetla.

Na druhej strane, ak žijete v chladnom podnebí, prestaňte hnojiť od polovice jesene do skorej jari.

Nehnojujte svoj Jade pravidelne. Keďže rastliny jadeitu pochádzajú z oblastí so skalnatou pôdou chudobnou na živiny, môžete túto rastlinu zabiť, ak ju budete kŕmiť príliš často.

4. Zasaďte ich spolu

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť, aby jadeit vyzeral sviežejšie, je zasadiť viacero rastlín do jedného kvetináča. Ak zasadíte 2-3 rastliny blízko seba, budú pôsobiť hustejšie.

Môžete tiež zoskupiť 2-3 malé kvetináče, aby vyzerali veľké a huňaté.

5. Zimná starostlivosť

Tipy, ako dosiahnuť, aby jadeitový strom rástol veľký a huňatý

Presuňte rastlinu preč od okenných tabúľ alebo akéhokoľvek miesta, kde je vystavená studenému prievanu, ale zaistite, aby bola na slnku aspoň 4 hodiny denne.

Ak žijete v miernom pásme, rast rastliny sa počas zimy spomalí, preto sa vyhýbajte častému zalievaniu.

  • Prečítajte si tiež: Ako rozkvitnúť Jade Tree (Crassula ovata)

Teraz, keď už viete, ako dosiahnuť, aby bol nefritový strom veľký a huňatý, môžete ho pestovať a tešiť sa z jeho krásnych listov a kvetov.

Súvisiace príspevky:

Ako rozkvitnúť nefrit (Crassula ovata)
Ako pestovať nefrit v interiéri a starať sa oň
Ako množiť a pestovať jadeitový strom a starostlivosť oň

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: