Starostlivosť o rastliny

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pri výbere izbových rastlín sa každý rozhodne pre tie, ktoré sa ľahko pestujú, majú krásne listy alebo kvety, sú ovládateľné a čistia vnútorný vzduch. Rozmýšľali ste však nad výberom izbových rastlín podľa znamení zverokruhu? Aj keď neveríte astrológii, môžete si jednu alebo dve pestovať pre zábavu.

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Ak ste zvedaví, ktorá rastlina je pre vás najvhodnejšia, prečo sa nenechať viesť astrológiou? Čítajte ďalej a objavte ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu.

Baran (21. marca – 19. apríla)

Croton (Croton)

ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Rád robíš vyhlásenia, Baran. Ako odvážne a vášnivé znamenie zverokruhu by ste radšej viedli svorku, ako nasledovali dav. A s Marsom, planétou vášne a vitality, ako vaším vládcom, hľadáte izbovú rastlinu s rovnakou dynamickou energiou.

Niet pochýb o tom, že farebný Croton so svojimi žiarivými odtieňmi zlatej, červenej a fialovej sa hodí.

Je tiež trochu nezávislá, mení farbu a rastie rôznymi smermi, čo z nej robí ideálnu rastlinu pre niekoho, ako ste vy, kto je stále na cestách a robí veci.

Stužka alebo luk lásky (Chlorophytum comosum)

ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Keď stretnete Barana, zažijete motivovaného, priameho, vášnivého a sebavedomého človeka. Tieto vlastnosti sa hodia k rastline Ribbon alebo Love Ribbon

Rastliny Cintas nevyžadujú okrem občasnej zálievky žiadne špeciálne ošetrenie. Ostré, architektonické listy rastliny pripomínajú úprimnú povahu Barana.

Oranžová orchidea (Guarianthe aurantiaca)

Brilantný Baran je vzrušujúce ohnivé znamenie a vaša odvážna osobnosť sa dokonale hodí k oranžovej orchidei.

Hoci ste nezávislí, radi sa staráte o tých, ktorí vám veria, a ako hrdý rodič rastliny vám nebude prekážať, že sa o ňu budete starať! Akákoľvek orchidea je skvelým rastlinným priateľom pre pestujúcu osobnosť, ako je Baran.

Býk (20. apríla – 20. mája)

Filodendron srdcový (Philodendron hederaceum)

Býk, si známy svojím zeleným palcom a láskou k prírode. Váš dom je už pravdepodobne plný izbových rastlín, o ktoré sa starostlivo staráte.

Hoci niektorí hovoria, že ste najtvrdohlavejším znamením zverokruhu, radšej sa považujete za sústredeného a vytrvalého, čo sú vlastnosti, ktoré sa jasne prejavujú v tom, ako sa staráte o svoj domov.

Ak hľadáte ďalšiu izbovú rastlinu do svojej zbierky, filodendron srdcový môže byť presne to, čo potrebujete. Tiež známa ako rastlina lásky, je to snová a romantická rastlina pre Býka, ktorému vládne Venuša.

Je to neuveriteľne jednoduchá rastlina na pestovanie a nevyžaduje žiadne zásahy, čo sa hodí k vašej neformálnej atmosfére nenáročnej na údržbu. So správnou dávkou odhodlania a trpezlivosti môžu vinič dorásť až do výšky osem stôp.

Parlor Palm (Chamaedorea elegans)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Palmová palma je krásna rastlina s nehybným postojom, ktorá rastie zo dňa na deň s o niečo viac ako len slnečné svetlo, ako sebestačný Býk.

Ficus lyrata (Ficus lyrata)

Figa figa je známa svojím moderným vzhľadom. Rastlina je pomerne náročná a potrebuje špeciálnu starostlivosť. Tieto vlastnosti sa zhodujú s Býkom.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Stužka alebo luk lásky (Chlorophytum comosum)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Blíženci, ľahkí a bezstarostní, sú ľudia, ktorí plávajú životom a hľadajú svoje ďalšie veľké dobrodružstvo. Či už hľadáte romantiku, novú pracovnú príležitosť alebo priateľstvo, radi sa v živote stretávate a stýkate sa.

Takže najlepšia izbová rastlina pre vás je niečo bezstarostné, čo vyžaduje minimálnu údržbu alebo zalievanie, ako napríklad obľúbená rastlina Cinta.

Tieto rastliny vyzerajú báječne v závesných košoch a predstavujú jednoduchý spôsob, ako cirkulovať čerstvý vzduch vo vašej domácnosti.

Je o nich známe, že produkujú výhonky nazývané „šteňatá“, ktoré možno presadiť a darovať priateľom.

Filodendron s delenými listami (Philodendron bipinnatifidum)

Optimističtí a zhovorčiví Blíženci si zaslúžia rastlinu, ktorá dopĺňa ich milú a starostlivú povahu. Vypestujte si filodendron s delenými listami, aby ste vniesli pocity pozitivity a šťastia.

Calathea (Calathea Vittata)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Všestranný Blíženec je hravý a zvedavý, ako Calathea Vittata a jej listy s kefami pruhovanými pruhmi. Neexistuje žiadny stanovený vzor, ktorým sa riadia, a to je to, čo robí Blížencov aj túto rastlinu jedinečnými!

Rakovina (21. júna – 22. júla)

Pokojová ľalia (Spathiphyllum wallisii)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Rakovina je veľmi domáca. Keď netrávite čas s priateľmi alebo blízkymi, sústreďte sa na premenu svojho priestoru na osobnú oázu pokoja a vyrovnanosti.

Ako vodné znamenie ste intuitívny a citlivý na ľudí okolo vás, čo znamená, že pokojová ľalia, kvetina, ktorá si zvyčajne vyžaduje vysokú údržbu, by sa k vám mohla perfektne hodiť.

Lily mieru má biele kvety a sýto zelené listy, ktoré určite dodajú vášmu domovu relaxačnú auru. Vyžaduje si to však veľa pozornosti, aby sa darilo.

Pri iných znakoch by to bol problém. Ale vy, ktorí ste vychovávateľmi zverokruhu, máte trpezlivosť priviesť túto krásu k životu.

Anthurium alebo plamienok (Anthurium)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Rakovi vládne Mesiac a podobne ako mesačné fázy môže nálada tohto znamenia kolísať.

Anthurium tiež kolíše a kvitne počas celého roka. A rovnako ako tomuto znameniu zverokruhu, venovať mu trochu pozornosti navyše nikdy nezaškodí.

Jade Tree (Crassula ovata)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Intuitívnym, láskavým a citlivým Rakom by sa dobre hodila nefritová rastlina, symbol čestnosti, starostlivosti a ochrany.

Leo (23. júla – 22. augusta)

Cerimán alebo Adamovo rebro (Monstera Deliciosa)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Pokiaľ ide o drámu, vyhrajte Leo. Kráľovský a rafinovaný, máte atmosféru sebadôvery, ktorá vás sprevádza, kamkoľvek idete. Nehľadáte pozornosť, ale vaša žiarivá, optimistická energia ju má tendenciu prirodzene priťahovať.

Je niečo, čo sa samozvanému hlavnému hrdinovi zverokruhu hodí viac ako Monstera? Tieto rastliny sú jedinečné a hravé, známe svojimi veľkými listami v tvare srdca.

Uprednostňujú jasné, nepriame svetlo, takže tiež vyhľadávajú svetlo reflektorov, rovnako ako vy. Niet pochýb o tom, že Monstera pritiahne pozornosť a závisť všetkých, ktorí vstúpia do vášho domu.

Tŕňová koruna (Euphorbia milli)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Tŕňová koruna je atraktívna rastlina s ostnatými konármi, ktoré predstavujú sebavedomie.

Bromélie (Brómélia)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Bromélie sú tropické rastliny známe svojimi nápadnými kvetmi. Vďaka tomu sa dokonale hodia k Leovi, ktorý je známy svojou dramatickou, spoločenskou a ohnivou osobnosťou.

Panna (23. augusta – 22. septembra)

Majestátna palma (Ravenea rivularis)

Panny milujú jednoduchosť. Ako precízny perfekcionista zverokruhu s orlími očami viete, že vybudovať niečo s podstatou si vyžaduje čas a úsilie.

Našťastie patríte k tým, ktorí sa neboja vynaložiť úsilie. Zvyčajne idete po elegantnom, klasickom dekore a Majesty Palm Tree s mohutnými zelenými listami je dokonalou zmesou štýlu a sochy.

Táto tradičná izbová rastlina nikdy nevyjde z módy a s dostatkom pozornosti a starostlivosti sa jej bude dariť vo vašej domácnosti celé desaťročia.

Nehovoriac o tom, že jeho klasická zelená farba bude ladiť s akýmkoľvek dizajnom, ktorý si vyberiete, vďaka čomu je ideálnou investíciou pre praktickú Pannu.

Echeveria (Echeveria)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Toto znamenité znamenie miluje plány a má všetko na svojom mieste. Panny budú šťastné, keď budú pestovať rastlinu podľa plánu, rovnako ako sukulentnú Echeveriu.

Echeveria sa rada drží rutiny, veci musia byť isté, inak je nepohodlie nevyhnutné.

Orchidey (Orchidaceae)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Orchidey vyžadujú malú starostlivosť a ľahko neumierajú, navyše ich nádherné kvety vykazujú kvalitu rovnako ako ľudia v Panne.

Váhy (23. september – 22. október)

Fan Palm (Livistona chinensis)

Nič ťa nemôže dostať dole, Váhy. Vaša éterická povaha vás robí zbehlejšími v nových situáciách, takže ste mimoriadne spoločenskí a radi veci meníte skôr, než sa začnete nudiť. A ako znamenie, ktorému vládne zasnená a romantická Venuša, sa nebojíte trochu si dopriať a ukázať sa.

Budete chcieť izbovú rastlinu, ktorá bude pôsobivá, no nevyžaduje si viac údržby ako vy.

Vejárové dlane sú nádherným dekoratívnym prvkom a zjavne sa o ne ľahko starajú. S touto rastlinou Váhy získate to najlepšie z oboch svetov, nie je to to, o čom to celé je?

Pokojová ľalia (Spathiphyllum wallisii)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Pokojová ľalia predstavuje túžbu Váh po harmónii a dobrých vibráciách, najmä v časoch nešťastia.

Eleganciu Peace Lily netreba predstavovať. Biele listene so zelenými listami dodávajú každej dekorácii ďalší rozmer a dopĺňajú črty Váh.

Kapraď vtáčie hniezdo (Asplenium nidus)

Rovnako ako táto rastlina, aj Váhy sa neospravedlňujú, že sú náročné na údržbu. Koniec koncov, môžete si užívať svoju krásu a lásku - spravodlivá výmena za vaše úsilie navyše, však?

Škorpión (23. október – 21. november)

Jade Tree (Crassula ovata)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Škorpióni môžu byť spočiatku ťažko čitateľní. Mnoho ľudí si mýli váš tajomný a rezervovaný postoj s nepríjemnosťou. Spoznať vás vyžaduje čas a trpezlivosť, no akonáhle sa otvoríte, vaša osobnosť má sladkú a citlivú stránku, ktorú ostatní prekvapujú.Najlepšia izbová rastlina vás povzbudí k tomu, aby ste túto mäkkú stránku objímali častejšie.

Jade prináša pokojnú energiu do každého priestoru a prispieva k uvoľnenej atmosfére, ktorú si vo svojom dome radi vytvárate. Je to tiež rastlina, ktorá nepotrebuje veľa každodennej pozornosti, s čím sa stotožňujete ako s chladným a pokojným vodným znamením.

V mnohých kultúrach rastliny jadeitu predstavujú prosperitu, úspech a bohatstvo, čo vás môže osloviť, keď si uvedomíte, ako veľmi radi rozmaznávate svojich priateľov a rodinu.

Filodendron (Philodendron erubescens)

Transformačný Škorpión priťahuje pozornosť bez toho, aby sa o to pokúšal. Koniec koncov, majú rezervovanú stránku a nemusia nutne upútať pozornosť.

Ale ich magnetická energia obracia hlavy napriek tomu, čo majú silne spoločné s filodendronom.

Dracaena (Dracaena Vand. ex L)

S vlastnosťami ako odhodlanie a vášnivý prístup k životu je pre Škorpióna najlepšou voľbou pre izbovú rastlinu Dracaena, ktorá symbolizuje ochranu a celkové šťastie.

Strelec (22. november – 21. december)

Kaktus

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Je niečo, čo nie je na tvojom zozname želaní, Strelec? Ste hýbateľom, ktorý rád chodí tam, kam vás vietor zaveje. Takže priznajme si, že potrebujete izbovú rastlinu, ktorú môžete zanedbať a pestovať ju ďalej. Nie je to preto, že by ste boli neopatrní, ale skôr preto, že nemôžete byť pripútaní na jedno miesto príliš dlho.

Väčšina izbových rastlín vyžaduje pravidelné zalievanie a presádzanie, čo nebude vyhovovať vášmu túlavému životnému štýlu.Ak nie ste ochotní zaplatiť veľa peňazí za to, aby sa o vašu záhradu postarali vaši priatelia, mali by ste si vybrať rastlinu, ktorá si vyžaduje malú údržbu, napríklad kaktus.

Tieto púštne krásky sú odolné voči suchu (zadržiavajú vodu v listoch) a nevyžadujú takmer žiadnu pravidelnú zálievku. Môžete si to obliecť, zabudnúť na to a vidieť to znova o mesiace neskôr, rovnako krásne, ako keď ste to videli naposledy.

Calathea triostar (Calathea Stromanthe)

Strelec, si známy predovšetkým svojím hlbokým zmyslom pre čestnosť a spravodlivosť. Ste však aj spontánny, zábavný a dynamický a oceňujete rozmanitosť života.

Triostar Calathea vám veľmi pristane: skutočný človek s bohatým nezávislým životom.

Alocasia (Alocasia)

Listy v tvare srdca s výraznými bielymi žilkami robia z tejto vzácnej rastliny, ktorá potrebuje zvýšenú starostlivosť a lásku, perfektnú voľbu pre milujúcich Strelcov.

Rastlina Alocasia, ktorá symbolizuje ochranu a starostlivosť, je dobrou voľbou pre nezávislých a idealistických Strelcov.

Kozorožec (22. december – 19. január)

Strom peňazí (Pachira aquatica)

Kozorožce sú neuveriteľne ambiciózne. Nie je pre vás nič uspokojivejšie, ako vidieť, že vaša tvrdá práca sa vypláca. Tradičný a priamy vo svojom prístupe k životu vás len tak ľahko neodradí, keď sa na niečo rozhodnete. A hoci veríte v silu dobre vykonanej práce, nezaškodí mať na svojej strane trochu šťastia.

Je známe, že krásny Strom peňazí priťahuje pozitívnu energiu a šťastie do vášho priestoru. Udržať túto vyberavú rastlinu zdravú a prosperujúcu si však vyžaduje viac ako len šťastie.

Keďže odmietate rezať rohy, táto rastlina dokonale zapadá do vášho metodického životného štýlu. Môžete sa dokonca rozhodnúť, že ho budete mať na stole vo svojej kancelárii.

Bonsai

Kozorožce, známe svojou zodpovednou, tradičnou a pragmatickou povahou, sú vhodné na starostlivosť o bonsajový strom, ktorý môže domovu priniesť finančnú prosperitu a vážnosť.

Bonsaje sú tradičné rastliny a starostlivosť o ne si vyžaduje disciplínu a trpezlivosť, čo Kozorožci ľahko dokážu.

Pothus (pothos)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Jednoduchá starostlivosť (a ťažko zabíjateľná), pothos je ideálna izbová rastlina pre naše ťažké Kozorožce.

Je to veľmi pracovitá rastlina, ktorá robí svoju prácu. Podobne ako jeho astrologický náprotivok Kozorožec, ktorý je známy tým, že všetky úlohy plní extrémne zručne a efektívne.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

Krvový list alebo plameniak (Hypoestes phyllostachya)

Vodnári odmietajú čokoľvek príliš konvenčné a uprednostňujú menej bežné. Vaša voľba vo všetkom od oblečenia až po domáce dekorácie musí mať rovnakú jedinečnú auru ako vy.

Rastlina plameniaka je zábavná izbová rastlina, ktorá padne ako uliata. Je krásna, ale nie tradičná, s originálnou potlačou, ktorá dodá každej miestnosti nečakaný farebný nádych.

Vyžaduje veľa zálievky a pozornosti, čo je pre znamenie vodníka veľmi vhodné. A vďaka širokej škále farieb a tvarov určite nájdete dostatočne výstrednú rastlinu, ktorá bude vyhovovať vášmu štýlu.

Čínska peňažná rastlina (Pilea Peperomioides)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Vodnár je veselý v akejkoľvek skupine, rovnako ako Pilea Peperomiodes. Ako znamenie budúcnosti, Vodnári sa neradi nechávajú zmietať v dráme. Radšej vidia svetlé zajtrajšky a šíria šťastie, rovnako ako táto rastlina.

Albuca spiralis (Albuca spiralis)

Spiral Albuca je jedinečná izbová rastlina, ktorá sa spája so znamením zverokruhu Vodnárom, ktorý je známy tým, že chodí do rytmu vlastného bubna.

Špirálovité listy vyžarujú vôňu vanilky, vďaka čomu tieto rastliny vynikajú od ostatných.

Ryby (19. februára – 20. marca)

Bambus šťastia (Dracaena sanderiana)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Ste známy ako romantický snílek zverokruhu, Ryby, no vo vás je hlbšia mystická stránka, ktorú ostatní nie vždy vidia. Opravený Jupiterom, planétou šťastia, a Neptúnom, planétou snov, žijete a dýchate silou pozitívneho myslenia.

Energia vášho vodného znamenia vás navyše robí veľmi intuitívnymi vo vašej schopnosti predvídať a prejavovať veci. Šťastná rastlina bambusu je vaša ideálna izbová rastlina.

Nielenže to prinesie dobrú karmu a šťastie do vášho života, ale vyžaduje si to aj veľa pozornosti, niečo, čo s radosťou robíte ako milujúce a starostlivé vodné znamenie. S množstvom času a trpezlivosti vám táto rastlina prinesie roky radosti a prosperity do vášho domova.

Rastlina ZZ (Zamioculcas zamiifolia)

Ideálne izbové rastliny pre každé znamenie zverokruhu

Pre toto láskavé vodné znamenie, ktorému sa nie vždy darí vo všednosti, bude rastlina ZZ naďalej rásť a prosperovať a prispôsobovať sa meniacim sa podmienkam rovnako ako Ryby zverokruhu.

Benjamin Laurel (Ficus Benjamina)

  • Prečítajte si tiež: 12 rastlín s veľkými listami pre jednoduchú údržbu v interiéri

Napokon, krásny Ficus Benjamina, ktorý predstavuje umenie a motiváciu, by dopĺňal súcitné a umelecké Ryby. Atribút nenáročný na údržbu dokonale vyhovuje empatom Rýb.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: