Záhradné plodiny

Prečo by ste NEMALI sadiť obrátenú paradajku.

Prečo by ste NEMALI sadiť obrátenú paradajku.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Z času na čas sa opäť stane módou, táto vec o tom, že chceme sadiť paradajky lícom nadol. Dokonca aj závesné kvetináče na paradajky, ako Topsy Turvy's Upside Down, sa predávajú, všade vyskakujú reklamy, ktoré sľubujú väčšie, lepšie a skoršie úrody paradajok, pričom sa vyhýbajú „prevratnej práci“ tradičného pestovania. paradajky

V tomto článku vám poviem, prečo táto metóda nefunguje a prečo každá z výhod, ktoré vám poskytuje, je vlastne lož alebo polopravda.

Ak ste tvrdohlavý, alebo ak len experimentujete, chcete skúsiť pestovať paradajky obrátene, nechám vám pár rád, aby to s vami nedopadlo až tak zle.

Aké by boli výhody kultivácie spätne a prečo je to lož:

Vhodné do stiesnených priestorov :

Pre niektorých ľudí s obmedzeným priestorom je zavesenie paradajky hore nohami jediným spôsobom, ako pestovať paradajky. Niektoré slnečné balkóny alebo terasy sú ideálne na pestovanie paradajok hore nohami.

Obsadený priestor je však rovnaký, len nepokrývate celé poschodie. Paradajky odporúčam zasadiť do črepníka na zem a na vrch zavesiť menšiu rastlinku.

Nie je potrebné doučovanie

Väčšina paradajok pri tradičnom pestovaní potrebuje zapichovanie. Kolíky sa používajú na to, aby sa paradajky neodlepili od zeme a aby sa stonky nelámali pod váhou paradajok. Niektorí ľudia očividne nenávidia stávkovanie paradajok;

Problém je v tom, že paradajka rastie prirodzene smerom nahor, nie je to závesná rastlina. Takže jej konáriky, hoci nemajú paradajky, sa prirodzene zakrivia nahor a keď paradajky stučnia, lámu konáriky horšie ako pri tradičnej paradajke

Chráni pred niektorými škodcami:

Keď pestujete paradajky hore nohami, nemusíte sa báť červíkov ani plesní. Toto sú problémy, ktorých sa nemusíte obávať žiadnej paradajky pestovanej v kontajnerovej záhrade.

Červy sa liahnu z vajíčok, ktoré motýle kladú na listy, a motýle majú krídla. Červy budú vyzerať rovnako

Huby sú v pôde a v paradajke hore nohami, pôda je nad paradajkou. Keď polievate, špinavá voda steká po stonke a ľahšie infikuje listy vašich obrátených paradajok.

Tu sú nevýhody pestovania paradajok hore nohami, ktoré vám nikto nepovie:

Je ťažké zavesiť:

Obrátený hrniec na paradajky má rovnakú veľkosť ako tradičný hrniec. Keď je naplnená vlhkou zeminou, môže vážiť viac ako 30 kilogramov.

To robí ich zavesenie výzvou. Ak ho zavesíte na stenu alebo strop, uistite sa, že spôsob, ktorý používate, túto váhu unesie.

Obrátená rastlina paradajky sa môže pohybovať aj v silnom vánku, takže keď ju zavesíte, uistite sa, že sa nemôže hýbať.

Parajky radi stúpajú:

Ako som už spomenul, keď vaša obrátená rastlina rajčiaka začne rásť, pokúsi sa ísť hore namiesto dole. Vytvorí tvar písmena „U“ a narazí do hrnca.

Bude vyzerať trochu pokrútene a nepekne rastie týmto spôsobom. Pravdou je, že to vyzerá hrozne.

Ťažko nájsť slnko

Pre zdravie paradajok je nevyhnutné, aby boli paradajky plne vystavené slnku, aspoň 6 až 8 hodín denne. S črepníkom visiacim nad paradajkou to môže byť problém, pretože keď je rastlina mladá, črepník môže blokovať slnko a zatieniť paradajku.

V žiadnom prípade, ak ho zavesíte na strop

Náročné na pestovanie

Ak chcete zasadiť paradajku obrátene, musíte ju vložiť do malej jamky, pričom zvyčajne polámete listy a vetvičky.

Po vysadení nádoby musíte pozbierať všetok ťažký predmet a zavesiť ho.

Naozaj to stojí za všetky problémy?

Obmedzené odrody paradajok:

Nie všetkým odrodám paradajok sa bude dariť hore nohami. Iba cherry paradajky a iné malé paradajky.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: