Záhradné plodiny

Prečo majú citrusové plody hrubú šupku a málo dužiny? Citrónovník, limetka, pomarančovník

Prečo majú citrusové plody hrubú šupku a málo dužiny? Citrónovník, limetka, pomarančovník
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Alejandra mi hovorí, že pred 3 rokmi si kúpila malý 4-sezónny citrónovník v San Pedre, rastie dobre, ale dala mu pár citrónov, veľmi hustú kôru, málo dužiny a takmer žiadnu šťava .

Pravdou je, že toto svedectvo sa veľmi často opakuje, chápem frustráciu z čakania celú sezónu na dozretie citrónu, limetky, pomaranča alebo iného citrusu, aby som zistil, že vnútro ovocia má hrubá koža s väčším množstvom kože ako mäsa.

Curusový strom môže vyzerať zdravo a dostať všetku vodu, ktorú potrebuje, a táto hustá koža sa stále môže stať, ale dobrou správou je, že je možné to opraviť a zabezpečiť, aby váš citrus nikdy nemal opäť hrubá škrupina.

Citrusový strom môže vyzerať zdravo a získať všetku vodu, ktorú potrebuje, a táto hustá šupka sa môže stále stať, ale dobrou správou je, že sa to dá napraviť Jardin Jardineria Limonero Huerto Huertourbano

Čo spôsobuje hrubú šupku na citrusových plodoch?

Veľmi jednoducho, hustá šupka na akomkoľvek druhu citrusového ovocia je spôsobená nerovnováhou živín. Hrubú pokožku spôsobuje príliš veľa dusíka alebo príliš málo fosforu.

Technicky sú tieto dva problémy jeden a ten istý, pretože príliš veľa dusíka ovplyvní množstvo fosforu, ktoré rastlina prijme, čo spôsobí nedostatok fosforu.

Dusík a fosfor sú najlepšími priateľmi pestovateľov citrusov. Dusík je zodpovedný za rast listov a pomôže stromu vyzerať sviežo, zeleno a schopný absorbovať slnečnú energiu.

Fosfor pomáha rastline vytvárať kvety a plody. Keď sú tieto dve živiny v rovnováhe, strom vyzerá krásne a plody sú dokonalé. Ale keď nie sú v rovnováhe, spôsobí to problémy.

Custrom pestovaný v pôde, ktorá má príliš veľa dusíka, bude vyzerať veľmi zdravo, až na to, že bude mať veľmi málo kvetov, ak vôbec nejaké.

To je presne to, čo sa stane Alejandriným citrónovníkom, a ak to čítate, určite sa to stane aj vášmu citrónovníku

Ak produkuje kvety, ovocie bude suché, s malým alebo žiadnym obsahom dužiny vo vnútri a hustou, horkastou kôrou.

Nedostatok fosforu spôsobí takmer rovnaké výsledky, ale v závislosti od úrovne dusíka nemusí strom vyzerať tak bujne.

V každom prípade budú citrusové šupky z citrusových stromov ovplyvnených príliš malým množstvom fosforu hrubé a plody budú nepožívateľné.

Najjednoduchší spôsob, ako napraviť tieto problémy (príliš veľa dusíka a málo fosforu), je pridať do pôdy fosfor.

To sa dá dosiahnuť hnojivom s vysokým obsahom fosforu alebo, ak hľadáte organické hnojivo s obsahom fosforu, kostná múčka a kamenný fosfát majú vysoký obsah fosforu.

Husté šupky citrusových plodov sa neobjavujú náhodou. Silná kôra na citrónoch, limetkách, pomarančoch a iných citrusových plodoch má svoj dôvod.

Tento problém môžete vyriešiť, takže už nikdy nebudete musieť zažiť sklamanie z tak dlhého čakania na ovocie, ktoré už nebudete môcť jesť.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: