Záhradné plodiny

Ako zasadiť kukuricu do kvetináča. Pestovanie kukurice doma

Ako zasadiť kukuricu do kvetináča. Pestovanie kukurice doma
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Je možné pestovať kukuricu aj v nádobách, ale úroda je menšia, ako by ste dosiahli pri pestovaní v záhrade.

Kukurica vyžaduje viac miesta ako väčšina malých až stredne veľkých nádob. Ak pestujete kukuricu v nádobách, použite veľké kvetináče a snažte sa poskytnúť rastlinám čo najoptimálnejšie vonkajšie podmienky.

Kukurica vyžaduje viac miesta ako väčšina malých až stredne veľkých nádob. Ak pestujete kukuricu v nádobách, použite veľké črepníky a snažte sa poskytnúť rastlinám čo najoptimálnejšie vonkajšie podmienky. Kultivar Huerto Huertourbano Jardin Jardineria

Ako pestovať kukuricu v nádobe

V prvom rade pri pestovaní kukurice v kvetináčoch musíte vybrať nádobu. Uistite sa, že majú dostatočnú drenáž a sú dostatočne veľké na to, aby podporili plne pestované rastliny kukurice: aspoň 12" široké a viac ako 12" hlboké.

V kvetináči za týchto podmienok môžete zasadiť iba 4 alebo 5 rastlín kukurice, takže ak chcete zasadiť viac exemplárov, budete potrebovať viac nádob v závislosti od dostupného priestoru.

Ďalším krokom pre kukuricu pestovanú v kontajneroch je výber odrody kukurice, nemyslite len na estetiku alebo chuť, ale ak máte na dosah, vyberte aj trpasličie odrody, ktoré sú najvhodnejšie pre pestovanie kukurice v kvetináčoch.

Keď už hovoríme o odrodách, jedno varovanie je, že kukurica je opeľovaná vetrom a môže sa veľmi ľahko krížiť. Z tohto dôvodu je najlepšie vybrať a zasadiť len jeden druh odrody kukurice.

Výber substrátu na pestovanie kukurice v kvetináči je veľmi dôležitý. Musíte zvoliť substrát, ktorý udrží vlhkosť a umožní dostatočné odvodnenie. Pridáva tiež veľkorysý podiel organickej hmoty. Červový humus alebo dobre vyzretý kompost by boli najlepšie možnosti.

Pri výseve umiestnite semená kukurice do vzdialenosti 10/15 cm od seba, štyri až päť semien na nádobu, do hĺbky asi 2 cm.

Ak osádzate veľa črepníkov kukuricou, oddeľte nádoby vo vzdialenosti 20 cm od seba.

Starostlivosť o črepníkovú kukuricu

Keď pestujete kukuricu v nádobách, mali by ste dbať na rovnakú starostlivosť, ako keby ste kukuricu pestovali v zemi. Len starostlivosť musí byť prísnejšia.

Kukurica potrebuje plné slnko a teplú pôdu, preto umiestnite svoje kvetináče na miesto, kde je šesť alebo viac hodín plného slnka, ideálne pri stene, ktorá udrží teplo a odráža svetlo.

Ráno pravidelne zalievajte a hnojivo začnite, keď budú rastliny vysoké 60 cm. Vyberte si vyvážené organické hnojivo. Dážďovkový humus môžete aplikovať napríklad raz za dva týždne

V lete, ak je to potrebné, zalejte kukuricu opäť popoludní. Voda je základnou zložkou na získanie sladkých a mäkkých zŕn, najmä v čase rodenia, budete musieť kukuricu v kvetináči viac zalievať.

Mulčujte okolo rastlín drevenými štiepkami, novinami alebo pokosenou trávou. To tiež pomôže pri zadržiavaní vody.

Pri slnečných dňoch a starostlivosti o úrodu kukurice budete môcť zbierať klasy za 3 alebo 4 mesiace.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: