Agroekológia

Dá sa ihličie kompostovať? Ako kompostovať ihličie?

Dá sa ihličie kompostovať? Ako kompostovať ihličie?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ihličie borovice, alebo ako sa v skutočnosti nazýva, ihličie, ktoré je hojné a zadarmo vo väčšine častí sveta, je skvelým zdrojom organickej hmoty pre záhradu.

Či už použijete ihličie a ihličie do kompostu alebo ako mulč okolo vašich rastlín, poskytnú vám základné živiny a zlepšia schopnosť pôdy zadržiavať vlhkosť.

Keď budete vedieť, ako kompostovať ihly, nebudete sa musieť obávať žiadnych nepriaznivých účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť.

Keď budete vedieť, ako kompostovať ihličie, nebudete sa musieť obávať žiadnych nepriaznivých účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť. Pokračujte v čítaní a zistite, ako Huerto Huertourbano Jardin Jardineria Compost

Je ihličie zlé pre kompost?

Mnoho ľudí sa vyhýba používaniu ihličia v komposte, pretože veria, že kompost bude kyslejší.

Hoci ihličie má pri páde zo stromu pH medzi 3,2 a 3,8, po kompostovaní je takmer neutrálne. Ihličie môžete pokojne pridať do kompostu bez toho, aby ste sa báli, že hotový produkt poškodí vaše rastliny alebo okyslí pôdu.

Na druhej strane, zakopanie ihličia do pôdy bez predchádzajúceho kompostovania môže dočasne znížiť pH.

Ďalším dôvodom, prečo sa záhradníci vyhýbajú ihličiam v komposte, je, že sa rozkladajú veľmi pomaly. Ihličie má voskový povlak, ktorý baktériám a hubám sťažuje jeho rozklad.

Nízke pH ihličia navyše inhibuje mikroorganizmy v komposte a ešte viac spomaľuje proces.

Dokončenie kompostovacích ihiel môže trvať až 2 roky.

Trik je použiť staré borovicové ihličie alebo ihličie, ktoré sa jednu sezónu používalo ako mulč. Proces sa tým urýchli.

Ďalším trikom je nasekať ihličie. Nasekané ihličie kompostuje rýchlejšie ako čerstvé.

Nazbierajte kopu ihličia a prejdite po nich kosačkou, aby ste ich rozdrvili. Čím menšie kúsky, tým rýchlejšie sa rozložia.

Ako kompostovať ihličie

Jednou z výhod kompostovacieho ihličia je, že sa nezhutňuje, najmä ihličie z ihličia alebo borovicovej slamy. To udrží hromadu otvorenú a umožní prúdenie vzduchu a výsledkom je teplejšia hromada kompostu, ktorá sa rýchlejšie rozloží.

Všetko v perspektíve

V ideálnej situácii, keďže ihličie sa rozkladá pomalšie ako iná organická hmota v hromade kompostu, aj keď je hromada horúca, je vhodné obmedziť jeho pridávanie na 10 percent z celkového objemu. stoh.

Jednoduchý a prirodzený spôsob kompostovania ihličia je jednoducho ich nechať na mieste, kde spadnú, čo im umožní mulčovať borovicu.

Nakoniec sa rozložia a poskytnú stromu bohaté organické živiny.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: