Agroekológia

Ako využiť kurací hnoj, kurací trus alebo kurací trus ako hnojivo v záhrade

Ako využiť kurací hnoj, kurací trus alebo kurací trus ako hnojivo v záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pokiaľ ide o hnoj alebo guano, pre záhradu nie je nič viac žiaduce ako slepačí hnoj. Slepačí trus na hnojenie záhrady je skvelý, ale na správne použitie je potrebné vedieť niekoľko vecí. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o komposte z kuracieho hnoja a o tom, ako ho používať v záhrade.

  • Ako vyrobiť kompost z kuracieho hnoja?
  • Ako použiť kompost z kuracieho hnoja ako hnojivo?

Používanie kuracieho hnoja ako záhradného hnojivaKurací hnoj ako hnojivo

Hnojivo, ktoré pochádza z kuracieho hnoja, je veľmi bohaté na dusík a tiež obsahuje dobré množstvo draslíka a fosforu. Vysoký obsah dusíka a dobrá rovnováha ostatných živín sú dôvodom, prečo je kompost z kuracieho hnoja najlepším typom kompostu na použitie.

Vysoký obsah dusíka v slepačom hnoji je však pre rastliny nebezpečný, ak hnoj nebol správne kompostovaný. Surový, nekompostovaný kurací hnoj môže spáliť a dokonca zabiť rastliny.

Kompostovaný kurací hnoj zmäkčuje dusík a robí hnoj vhodný pre záhradu.

Chemické zloženie kuracieho hnoja

  • Dusík 3 %
  • Fosfor 2%
  • Draslík 3%

Ako sa kompostuje slepačí hnoj?

Kompostovanie kuracieho hnoja poskytuje hnojovi čas na rozklad niektorých najsilnejších živín, takže sú pre rastliny lepšie využiteľné. Kompostovanie kuracieho hnoja je veľmi jednoduché.

V kurníkoch sa pod kurčatá zvyčajne rozprestiera lôžko pilín, aby absorbovali nepríjemný zápach. Tieto piliny sú veľmi prospešné pre kompost. Mali by ste zobrať všetko guáno vrátane pilín a vytvoriť z nich kompostovú hromadu

Je výhodné, ak do hromady kompostu pridáte aj rastlinný materiál, ako sú odrezky trávy, suché lístie atď.

Poriadne ju zalejte a potom každých pár týždňov hromadu otočte, aby sa do hromady dostal vzduch. Ak si všimnete, že sa batéria zahrieva, ste na správnej ceste

Týždenne otočte hromadu a posúvajte stred materiálu do strán a strany do stredu, aby ste dosiahli rovnomerné kompostovanie.

Správna tvorba kompostu z kuracieho hnoja trvá v priemere šesť až deväť mesiacov. Presné množstvo času potrebného na kompostovanie kuracieho hnoja závisí od podmienok, v ktorých sa kompostuje.

Všeobecným pravidlom je, že kompost z kuracieho hnoja je pripravený, keď sa z neho stane jemná, príjemne voňajúca pôda.

Ako použiť kompost z kuracieho hnoja ako hnojivo?

Jednoducho rozložte kompost z kuracieho hnoja rovnomerne po záhrade. Kompost zapracujte do pôdy lopatou alebo motykou. Slepačí hnoj na hnojenie zeleninových záhrad vytvorí vynikajúcu pôdu pre rozvoj vašich rastlín.

Zistíte, že vaša zelenina bude rásť väčšia a zdravšia ako výsledok používania kuracieho hnoja ako hnojiva.

Prevencia

  • Pri manipulácii s hnojom vždy noste rukavice
  • Používanie surového kuracieho hnoja, ktorý nie je správne kompostovaný, môže spôsobiť sanitárne, fytosanitárne a environmentálne problémy.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: