Agroekológia

5 spôsobov využitia použitej kávy v záhrade – Použitie a preventívne opatrenia

5 spôsobov využitia použitej kávy v záhrade – Použitie a preventívne opatrenia
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Kávové zrná sú voľná organická hmota, buď preto, že kávu denne konzumujeme doma, alebo preto, že ju zbierame v kaviarňach, kde ich veľmi radi rozdajú za nič. Ak sa používajú opatrne a so zdravým rozumom, sú cenným doplnkom vašej kompostovej hromady a pôdy. Poviem vám o mojej skúsenosti plantas jardin jardineria huerto huertourbano cultivar.

Zdieľať na Pintereste

V kaviarňach je teraz v móde rozdávať použitú kávu záhradkárom, nerobia to z ekologického povedomia, ale skôr pre imidž a pretože keďže ide o odpadový produkt, na niektorých miestach možno zaplatiť za odstránenie.

Pre záhradkárov, ktorí milujú kávu, ako som ja, sa tento voľne dostupný zdroj javí ako skutočný dar z nebies. Niektorí záhradníci však tvrdia, že používanie kávovej usadeniny by mohlo byť neúčinné alebo, čo je horšie, škodlivé pre rastliny.

Rozhodol som sa objednať si argumenty a zistiť, aké prospešné je alebo nie je používanie kávy v záhrade.

1. Použitie použitej kávy ako mulča

Mulčovanie je neuveriteľne prospešné, ale pre mestských záhradkárov je vo všeobecnosti dosť ťažké získať kompost, slamu alebo inú organickú hmotu v dostatočne veľkom množstve za dostatočne nízku cenu.

Používanie bezplatnej kávovej usadeniny sa zdá byť dokonalým riešením.

Pri používaní použitej kávy ako mulča je potrebné postupovať opatrne.

Podobne ako ílovitá pôda, aj použitá káva obsahuje veľmi jemné častice, ktoré majú tendenciu sa zhutňovať a vytvárať akýsi kompaktný film.

To z nich robí bariéru, ktorá bude odolávať prenikaniu vody a nakoniec spôsobí smrť rastlín od smädu.

Riešením je zmiešať kávovú usadeninu s inou organickou hmotou, ako je kompost alebo suché nasekané listy predtým, ako ju použijete ako mulč.

V najlepšom prípade zhrabte kávovú usadeninu do vrchnej vrstvy pôdy, aby sa nezhlukovala. Premenlivé veľkosti častíc sú kľúčom k dobrej štruktúre pôdy.

O kávových zrnách sa tiež často hovorí, že sú kyslé, ale to sa môže značne líšiť, od veľmi kyslých po mierne zásadité, takže sa neočakáva, že okyslia pôdy s vyšším pH. Rozvinieme to neskôr

2. Použitie kávovej usadeniny ako hnojiva

Mnohí z nás niekedy hodili studené zvyšky zabudnutej kávy do črepníkovej rastliny a potom sa možno pýtali, či to nebola správna vec.

Ukazuje sa však, že kávová usadenina obsahuje okrem iných mikroživín značné množstvo základného živného dusíka, ako aj určité množstvo draslíka a fosforu.

Aj keď množstvo a pomery týchto živín sú rôzne, použitá káva sa dá perfektne využiť ako hnojivo s pomalým uvoľňovaním.

Ak chcete použiť kávovú usadeninu ako hnojivo, jemne ju posypte do pôdy alebo ju skombinujte s inými materiálmi, aby ste vytvorili vynikajúce hnojivo pre paradajky

3. Pridajte použitú kávu do hromady kompostu.

Napriek svojej farbe sú na kompostovanie „zeleným“ organickým materiálom alebo bohatým na dusík.

Uistite sa, že ich vyvážite množstvom „hnedej farby“: materiálmi bohatými na uhlík, ako sú suché lístie, drevené odrezky alebo noviny. Žuvanie hmyzu, húb a baktérií vo vašej kompostovej hromade ich efektívne spracuje a premieša, používanie mletej kávy týmto spôsobom je bezpečné a prospešné.

kompostovať použitú kávuMnohí fanúšikovia kompostu s červami hovoria, že ich červy milujú použitú kávu, takže malé množstvá je možné pravidelne pridávať aj do nádoby na červy, ak ju máte.

Papierové kávové filtre môžu ísť aj do kompostu alebo hromady

4. Káva ako prostriedok na zlepšenie štruktúry pôdy

Je potrebné mať na pamäti, že zatiaľ čo kávová usadenina pridáva dusík do vášho kompostu, nepridá dusík okamžite do vašej pôdy.

zlepšiť štruktúru pôdy použitou kávouVýhodou aplikácie mletej kávy do pôdy je, že pridáva organický materiál, ktorý zlepšuje odvodňovanie, zadržiavanie vody a prevzdušňovanie v pôde.

Použitá kávová usadenina tiež pomôže prospešným mikroorganizmom pre rast rastlín prosperovať a prilákať dážďovky.

Mnoho ľudí má pocit, že kávová usadenina znižuje pH (alebo zvyšuje kyslosť) pôdy, čo je dobré pre rastliny, ktoré milujú kyslú pôdu.

To však platí len pre nepoužitú kávovú usadeninu. „Čerstvá mletá káva je kyslá. Použitá kávová usadenina je neutrálna.

Ak chcete aplikovať kávovú usadeninu priamo do pôdy, zahrabte kávovú usadeninu do pôdy okolo vašich rastlín. Zalievanie zvyškom tekutej kávy funguje dobre

5.Používajte mletú kávu ako prírodný pesticíd

Obľúbeným tipom je rozmiestniť použitú kávovú usadeninu okolo rastlín, ktoré sú náchylné na poškodenie slimákmi.

Existujú dve teórie, ktorými sa to hovorí:

  • Štruktúra pôdy je abrazívna a slimáci s mäkkým telom ju radšej neprekročia,
  • Kofeín je pre slimáky škodlivý, takže sa mu radšej vyhýbajú.

Musíte si spraviť test, aby ste videli, ako sa každému darí. Môžete urobiť test vo svojej záhrade a obklopiť svoje rastliny novou alebo použitou kávou, aby ste zistili, aký vplyv má na vaše rastliny. Na konci dňa… stratené pre stratené…

Použitá káva a psy

Upozornenie: kávová usadenina nemusí mať veľký vplyv na škodcov, ale v dostatočne veľkých dávkach môže byť škodlivá pre domáce zvieratá.

Je ťažké povedať, aká dávka by bola dostatočne veľká na to, aby spôsobila intoxikáciu, pretože množstvo kofeínu v použitej kávovej usadenine sa mení.

Ak však máte psa, ktorý trvá na tom, aby vyskúšal čokoľvek, čo vonia ako polopečené, bolo by múdre vyhnúť sa tomu, aby ste kávovú usadeninu dávali priamo do záhrady. Namiesto toho ich zahrabte do kompostu.

Kávové zrná sú voľná organická hmota, buď preto, že kávu konzumujeme každý deň doma, alebo preto, že si ju vyberáme v kaviarňach, kde ich veľmi radi darujú zadarmo.

Ak sa používajú opatrne a so zdravým rozumom, sú cenným doplnkom vášho kompostu a pôdy.

Používali ste v záhrade kávovú usadeninu? Aká bola vaša skúsenosť?

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: