Záhradné plodiny

Pestovanie Citronella Je Citronella skutočným repelentom proti komárom?

Pestovanie Citronella Je Citronella skutočným repelentom proti komárom?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V tomto článku sa dozvieme o pestovaní citronely a používaní citronely oproti citrónovej tráve a iných rastlinách s citrónovou vôňou. Jardin Jardineria Huerto Huertourbano

Mnoho ľudí pestuje rastliny citronely na svojich dvoroch alebo v ich blízkosti ako repelent proti komárom.

Často rastliny predávané ako „rastliny citrónovníka“ nie sú skutočné rastliny citronely alebo Cymbopogon. Namiesto toho sú to muškáty s vôňou citronely alebo iné rastliny, ktoré jednoducho voňajú ako citronela.

Tieto citrónovo voňajúce rastliny v skutočnosti nemajú rovnaké oleje, ktoré odpudzujú komáre. Takže aj keď môžu byť pekné a dobre voňajú, nie sú efektívne pri vykonávaní práce, na ktorú boli pravdepodobne kúpené, teda odpudzovať komáre.

V tomto článku sa dozvieme o pestovaní citronely a používaní citronely v porovnaní s citrónovou trávou a inými rastlinami s citrónovou vôňou.

Čo je Citronella?

Skutočné rastliny citronely, Cymbopogon nardus alebo Cymbopogon winterianus , sú trávy.

Ak chcú predať „rastlinu citronely“, ktorá má namiesto dlhých listov ako tráva zubaté listy, je pravdepodobné, že to, čo vám predávajú, je muškát s vôňou citronely, čo je často sa predávajú ako rastliny odpudzujúce komáre, ale v skutočnosti sú neúčinné pri odpudzovaní tohto hmyzu.

Citronella sa dá pestovať aj v nádobe, ale majte na pamäti, že môže dorásť až do výšky 1,5 m a šírky 1 m.

Rastlina Citronella pochádza z tropických oblastí Ázie. Komerčne sa pestuje v Indonézii, Jáve, Barme, Indii a na Srí Lanke na použitie v repelentoch proti hmyzu, mydlách a sviečkach. V Indonézii sa pestuje aj ako korenie do jedla.

Okrem toho, že rastlina odpudzuje komáre, používa sa aj na liečbu vší a iných parazitov, ako sú škrkavky.

Iné liečivé využitie rastliny citronely zahŕňa: zmiernenie migrény, napätia a depresie, ako prostriedok na zníženie horúčky, svalový relaxant alebo antispazmodický antibakteriálny, antimikrobiálny, protizápalový a protiplesňový olej. používa sa v mnohých čistiacich prostriedkoch.

Hoci citrónovú trávu možno niekedy nazvať citrónovou trávou, sú to dve rôzne rastliny. Citrónová tráva a citronela sú blízko príbuzné a môžu vyzerať a voňať veľmi podobne.Citronella má však červenkasté pseudostonky, kým citrónová tráva je celá zelená.

Oleje možno použiť podobným spôsobom, aj keď nie sú úplne rovnaké.

Je Citronella skutočným repelentom proti komárom?

Skutočným repelentom proti komárom v rastline Citronella je esenciálny olej. Majte však na pamäti, že rastlina neuvoľňuje oleje, keď rastie na mieste.

Aby boli repelentné oleje proti komárom užitočné, musia sa extrahovať alebo jednoducho rozdrviť alebo vtlačiť do listov byliny a rozotrieť priamo na odev alebo pokožku.

Uistite sa, že najskôr otestujte malú oblasť ich kože na alergickú reakciu.

Môžu sa tiež spáliť, aby sa uvoľnil dym.

Citronella je užitočná aj v spojení s inými plodinami: dokáže odradiť molice a iných škodcov, ktorí sú zmätení svojou silnou citrónovou arómou.

Pri pestovaní citronely ju umiestnite na miesto, kde môže prijímať jasné, ale filtrované slnečné svetlo. Môže sa spáliť alebo vädnúť v oblastiach s veľkým množstvom intenzívneho slnka.

Citronella uprednostňuje vlhkú, hlinitú pôdu. Má vysoké nároky na zálievku, takže ak rastie v nádobe, zalievajte ju každý deň.

Citronella sa dá rozdeliť na jar. Toto je tiež vhodný čas na to, aby ste mu dopriali každoročnú dávku hnojiva bohatého na dusík.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: