Záhradné plodiny

Ako vyriešiť opad listov citrónovníka. Prečo konáre citrónovníka schnú?

Ako vyriešiť opad listov citrónovníka. Prečo konáre citrónovníka schnú?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Váš kedysi krásny citrónovník zrazu vyzerá, akoby bol mesiac v púšti. Listy hnednú, krútia sa a sušia a opadávajú a ovocie nikde. Príčiny vysychania môžu byť také jednoduché ako nesprávna výsadba, zalievanie alebo hnojenie, alebo môžu byť také škodlivé ako choroba.

Environmentálne podmienky

Citrónové stromy môžu byť citlivé na podmienky, ktorým sú vystavené, a prejavovať známky nepohodlia, keď im nie je poskytnuté správne prostredie, ako je sušenie a opadávanie listov.

Nevhodné rozmiestnenie rastlín

Výsadba sadeníc príliš blízko seba môže v budúcnosti spôsobiť problémy. Citróny, ktoré sú vysadené blízko seba, keď sú malé, problém si nevšimnú a rýchlo porastú.

Ale ako rastú, z jedného dňa na druhý zistia, že nemajú priestor na rozšírenie svojich koreňov, čo spôsobuje problém vysychania a opadania listov.

V ideálnom prípade by mali byť citrónovníky vysadené 5 až 8 metrov od budov a iných stromov.

Zavodnená pôda

Citróny uprednostňujú pôdy s hodnotou pH 5,5 až 6,5 a musia byť na mieste s dobrou drenážou a stálou pôdnou vlhkosťou, avšak odumrú, ak je ich koreň neustále zaplavovaný vodou.

Nadmerné zalievanie

V extrémne horúcom a suchom podnebí môžu citróny vyžadovať, aby zavlažovací systém dodával konštantné, ale primerané množstvo vody.

Príliš veľa vody môže strom poškodiť. Suché listy nemusia byť nevyhnutne výsledkom sucha.

Dobrým zvykom je skontrolovať pôdu na strome pred zalievaním.

Nepretržité zmáčanie pôdy, až kým nie je podmáčaná, len zvýši pravdepodobnosť ochorenia a oslabí koreňový systém.

Nedostatok zavlažovania

V opačnom extréme je strata listov znakom toho, že citrónovník dostáva príliš málo vody.

Citrónové stromy stratia listy skoro po zalievaní, ak ich nechajú na suchej zemi. Voda, aby sa zabezpečilo, že stromy budú pravidelne dostávať dostatok vody.

Odporúča sa, aby sa okolo päty každého citrónovníka vybudovala zavlažovacia priekopa, ktorá je široká ako koruna stromu.

Dospelý citrusový strom spotrebuje približne 60 až 500 litrov vody denne. Citrónovníky spotrebujú viac vody ako iné citrusové stromy. Stromy rastúce v letných mesiacoch a v teplejších klimatických podmienkach vyžadujú dodatočnú vodu.

Poškodenie chladom

Citrusy vo všeobecnosti nemajú radi chladné alebo mrazivé teploty.

Keď teploty klesnú pod -2 C na štyri alebo viac hodín, môže dôjsť k poraneniu ochladením a pádu listov.

Tip, ak teploty klesnú pod 0 °C, je najlepšie chrániť mladé stromčeky (mladšie ako päť rokov) prikrytím mrazuvzdornou látkou alebo premiestnením na chránené miesto.

Zavlažujte rastlinu, ak je to možné, 48 hodín pred možným mrazom a rez odložte na jar, pretože čerstvo orezané stromy sú náchylnejšie na opad listov v zime.

(amazon box=”B07ZXZJB5C”)

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: