Agroekológia

Ako odstrániť mravce zo záhrady - Nový organický a účinný domáci recept @cosasdeljardin

Ako odstrániť mravce zo záhrady - Nový organický a účinný domáci recept @cosasdeljardin
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mravce nejedia listy. Dospelí skutočne jedia listy, ale larvy jedia huby. A túto hubu pestujú mravce v mravenisku a kŕmia ju listami, ktoré strihajú. Táto metóda na odstránenie mravcov zo záhrady sa vyrába s ryžou a síranom meďnatým a presne odstraňuje túto hubu.

Najlepšou metódou kontroly je rozmanitosť

V prvom rade chcem objasniť, že mravce nie sú zlé. Sú ako čističi ekosystému. Problém je, keď je málo rastlín a veľa mravcov. Napríklad skoro na jar. Málo listov, málo pukov a hladujúce mravce

Pre mňa je najlepšia kontrola mravcov rozmanitosť. Čím viac rastlín máme, tým lepšie a najhoršie, čo môžeme urobiť, je mať jednu úrodu. Najlepšie je mať zmiešané a čím aromatickejšie rastliny, tým lepšie. Mravce nemajú radi aromatické rastliny a vôňa ich rozptyľuje. Povedzme, že sa im točí hlava a majú problém nájsť plodiny, ktoré chcú.

Ako kontrolovať mravce pomocou síranu meďnatého a ryže

Keďže nežijeme v ideálnom svete, musíme s nimi bojovať, ak chceme mať úrodu, takže ak sú pre vás problémom mravce, radím vám dať túto organickú metódu kontroly pokus proti mravcom.

Technika, o ktorej vám poviem, je spôsob, ako prinútiť mravce, aby si do mraveniska vzali fungicíd naočkovaný do návnady, aby hubu zabili a mravce prinútili presunúť sa inam.

Fungicíd, ktorý sa chystáme použiť, je síran meďnatý a návnada je ryža.

Síran meďnatý je známy fungicíd, ktorý sa používa najmä v bazénoch na kontrolu plesní vo vode. Tento fungicíd sa chystáme zriediť v litri vody. 15 ml granulovaného síranu meďnatého na každý liter vody. Veľmi malý.

Ten liter vody so síranom meďnatým dáte do veľkej nádoby a pridáte kilo ryže

Ryžu dobre namočíte do síranu meďnatého a necháte tak 24 hodín, aby ryža dobre nasala tekutinu a potom ju necháte vysušiť. dôkladne vysušiť

Toto umiestnite blízko chodníkov mravcov a dáte im túto návnadu, kým neuvidíte žiadne ďalšie mravce

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: