Agroekológia

Konečne niekto vysvetľuje recept, ako vyrobiť mydlo z popola – prírodné draselné mydlo

Konečne niekto vysvetľuje recept, ako vyrobiť mydlo z popola – prírodné draselné mydlo
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Rovnako ako vy som všade hľadala recept na výrobu mydla s popolom. Pozrela som si toľko videí a všade som postupovala podľa pokynov a nakoniec som v stredu všetko hodila a rozhodla som sa vymyslieť recept. A viete čo? Po niekoľkých pokusoch sa mi to podarilo dostať von! Veľkolepé. Urobil som tento článok, aby ste mohli vidieť krok za krokom, ako vyrobiť mydlo z popola, a tiež som zdokumentoval každú fázu, ktorá vám ukáže, čo môžete vidieť, keď sa draselné mydlo vyrábalo z popola.

Verím, že to bolo dobre zdokumentované a že ak budete postupovať podľa týchto krokov, budete si môcť vyrobiť vlastné draselné mydlo z popola.

Popolové mydlo môže byť vyrobené z akéhokoľvek oleja alebo tuku. Dá sa dokonca použiť aj olej.

Množstvá sú od oka. Nepotrebujete žiadny špeciálny merací prístroj.

Všetko to začína veľkým ohňom. spáliť veľa dreva čo najtvrdšie. čím dlhšie to trvá tým lepšie. Potrebujete aspoň 10 litrové vedro plné popola. To je veľa dreva. Drevo, ktoré sa použilo na pečenie mäsa, je zbytočné, pretože bude znečistené tukom a soľou.Musí to byť obyčajné drevo.Naplníte popolom 10-litrové vedro a potom budete prilievať destilovanú vodu alebo dažďovú vodu, kým sa vedro nenaplní a idete miešať, pričom niečím odstránite najväčšie množstvo uhlíka, ktoré pláva na povrchu.Budete miešať každých 8 až 12 hodín aspoň 3 dni a potom necháte ešte 3 dni odležaťPopolový lúhUvidíte, že všetok popol išiel dnu. Zoberte vzorku vody z vedra. Buďte opatrní, pretože môže byť veľmi žieravý a zraniť vás. Dáte to do pohára s vodou a do pohára vložíte vajíčko. ak vajce pláva, voda zvaná popolový lúh je hotová. ak nepláva, pridáte ešte popol a postup opakujete, kým vajce nevypláva (môžete použiť aj zemiak).Potom bielidlo dobre precedíte, kým nezískate kryštalickú hnedú tekutinu bez popolaBudeme ho variť v sklenenej, nerezovej alebo keramickej nádobe, kým sa nezredukuje na polovicu, čím dosiahneme dobrú koncentráciu bielidlaVyrábame popolové mydlo!Pridáme olej. Akýkoľvek olej. Na 1 liter bielidla som dal 300 gramov oleja. Pridajte olej a na miernom ohni miešajte, kým sa olej nezmieša s lúhom.Každých 20 minút budete miešať, kým sa nevytvorí ako pasta

A mydlo je hotové, necháme vychladnúť a môže sa používať Veľa šťastia v tomto projekte. Potom mi povedz ako to dopadlo

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: