Starostlivosť o rastliny

Kedy potrebuje kokedama zalievať a ako zalievať kokedamu. najlepšia metóda

Kedy potrebuje kokedama zalievať a ako zalievať kokedamu. najlepšia metóda
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Starostlivosť o kokedamu je veľmi jednoduchá. Postupujte podľa týchto krokov a zistite, ako správne zalievať kokedamu Jardin Jardineria Huerto Huertourbano Kokedama

Starostlivosť o kokedamu môže byť veľmi jednoduchá. Postupujte podľa týchto krokov, aby bola vaša kokedama zdravá a živá.

  1. Ak chcete vedieť, či Kokedama potrebuje zalievať, skontrolujte jej hmotnosť

Ako zalievať kokedamuZoberte kokedamu a cíťte jej váhu v ruke. Ak sa cíti ľahký, je čas ho zaliať. Ak je to prvýkrát, čo kontrolujete hmotnosť kokedamy, tentoraz vykonajte zavlažovanie a potom si poznačte hmotnosť čerstvo zaliatej kokedamy pre budúce použitie.

  1. Dajte kokedamu do nádoby

Ako zalievať kokedamuVložte kokedamu do nádoby. Rád používam sklenené nádoby, pretože kokedamu vidíte, keď polievate a pretože sa ľahko čistia. Ak nemáte sklenenú nádobu, každá nádoba s vodou je dokonalá.

  1. Získajte vodu izbovej teploty

Nachystajte si vodu z vodovodu a nechajte ju postáť, aby mala izbovú teplotu. To pomôže minimalizovať vplyv kokedamy počas zavlažovania.

  1. Nalejte vodu do nádoby

Ako zalievať kokedamuDo nádoby nalejte toľko vody, aby pokryla 1/3 až 1/2 machovej gule. Ak je vaša machová guľa už príliš suchá, pridanie príliš veľkého množstva vody môže spôsobiť, že kokedama bude plávať a prevrátiť sa a môže poškodiť vašu rastlinu, ak má jemné kvety alebo stonky.

  1. Nechajte rastlinu namočiť do vody na 10 minút

Ako zalievať kokedamuNechajte kokedamu 10 minút odležať vo vode, aby nasala vodu. Je dôležité dať mu dostatok času, aby absorboval vodu v strede machovej gule, kde je substrát.Keby ste boli Japonci, určite by ste tento čas využili na prípravu zeleného čaju a meditáciu.

  1. Vyberte kokedamu z misky s vodou

Ako zalievať kokedamuVyberte kokedamu a sceďte prebytočnú vodu. Môže to trvať minútu alebo dve. Keď už nekvapká, kokedama je pripravená vrátiť sa späť, kým nabudúce nebude potrebovať vodu. Je dobré, že si svoju váhu pre budúce použitie prepočítate.

  1. Umiestnite kokedamu na otvorené priestranstvo

Ako zalievať kokedamuTeraz, keď je kokedama napojená, umiestnite ju späť na dobre osvetlené miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Hmotnosť kokedamy kontrolujte každý druhý deň, kým nebudete vedieť, ako často ju treba zalievať.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: