Agroekológia

Prečo si radšej vyrábam vlastnú zmes na zalievanie?

Prečo si radšej vyrábam vlastnú zmes na zalievanie?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes si povieme niečo o substrátoch, z ktorých niektoré sú domáce, iné nie až tak, ale všetky sú organické, a sú to substráty, ktoré potrebujeme pre našu záhradu v črepníkoch.

Prečo nie je záhradná zemina vhodná na použitie v kvetináčoch?

Záhradná pôda nie je vhodná do črepníkov, pretože je tvrdá a koláče, keď je rastlina v záhrade, rastie voľnejšie a pôda sa tiež distribuuje pod všetkými tlakmi pôdy, v záhrada, ale v kvetináči je to všetko stlačené, takže to skončí utopením koreňa.

Keď hromadenie vody neodteká a korene sa nemôžu vyvíjať, preto potrebujeme niečo, čo je od nás oveľa ľahšie, aby pôda nestlačila korene a zároveň umožnila voda odtečie a tiež, že vzduch môže vstúpiť a zostať vo vnútri hrnca

V kvetináči voda schne oveľa rýchlejšie ako v záhradnej pôde. Potrebujeme teda substrát, ktorý zadrží vlhkosť.

Pozrite si video na mojom kanáli YouTube

Ako vyrobiť substrát na črepníky?

Keď dávame dohromady substrát bez použitia záhradnej zeminy, musíme dodať pôde minerály, ktoré rastlina potrebuje k životu, nechcem vám to príliš komplikovať, ale v podstate potrebujeme dusík, draslík a fosfor, čo sú hlavné prvky, pre rastlinu, ale musíme jej poskytnúť aj mikroelementy a musíme jej poskytnúť aj to najdôležitejšie, čo sú mikroorganizmy.

Ak dáte napríklad organickú hmotu, ktorá obsahuje dusík; Ak neexistuje chrobáčik, ktorý ten dusík požiera a premieňa ho na niečo, čo rastlina dokáže asimilovať, potom ho rastlina nikdy nezje, preto jej poskytneme humus alebo kompost, ktorý mikroorganizmy majú. jesť všetky prvky a urobiť niečo užitočné pre rastlinu.

Čo je rašelina?

Prvá vec, ktorú použijeme, je rašelina, rašelina má schopnosť zadržiavať vlhkosť a nie je ťažkým materiálom, to znamená, že sem môže vniknúť vzduch, ale pôsobivo absorbuje vodu. Ak vo vašom regióne nedostanete rašelinu, môžete použiť aj kokosové vlákno. Oba materiály majú vlastnosť zadržiavať vodu

Zmes pripravíme po vedrách

Najskôr dáme vedro rašeliny, najprv rašelinu rozdrvíme a vyberieme veľkú vetvičku, ktorá môže byť lepšia, a ak máme sito, oveľa lepšie,

rašelina musí byť vlhká, vo všeobecnosti je už mokrá, inak ju pred pridaním do kvetináča trochu navlhčíme

Čo je perlit?

Vždy sa ma pýtajú, čo je Perlita a kde sa získava, perlit je bežný a získava sa, môžete si ho kúpiť v škôlke alebo si ho môžete kúpiť na internetovej stránke… ML alebo E.bay alebo Amazon, predáva sa všade, je to veľmi bežný materiál, je veľmi lacný a pochádza zo sopiek, nie je to polystyrén ani expandovaný polypropylén; toto je ťažké, je to ako druh piesku, ktorý je nafúknutý a je veľmi ľahký a jeho kapacita, a to je veľmi dôležité pre naše nádoby, pre naše hrnce; To zabraňuje zhutňovaniu pôdy, zhutňovaniu rašeliny… a tiež umožňuje, aby vzduch zostal uzavretý v malých balónoch, takže koreň má pod zemou vzduchovú rezervu, čo je pre vašu nádobu nevyhnutné. Na tomto nemusíte šetriť, ak môžete, je to lacné, ak to môžete vždy použiť.

Vyzerá to podobne ako mačacie kamienky, ale nemá to nič spoločné. Nepoužívajte mačacie kamienky.

Namiesto perlitu môžete použiť ryžové šupky, drevené uhlie alebo vermikulit. Vermikulit je niečo veľmi podobné perlitu, ale s určitými rozdielmi je to veľmi ľahká vulkanická hornina, ktorá tiež slúži na prevzdušňovanie substrátu, ale má zvláštnosť absorbovať vlhkosť, takže sa diskutuje o tom, či je perlit lepší ako vzduch alebo vermikulit. okrem vzduchu je voda, nezáleží na tom, či jeden alebo druhý dá to, čo je pre vás ekonomickejšie,

Položíme vedro perlitu alebo vermikulitu alebo pol vedra z každého

Prečo je dôležité používať odliatky červov?

Humus červov má hlavný podiel dusíka z nášho substrátu, dusík je to, čo rastlina potrebuje vo väčšom množstve, ale najdôležitejšia vec, ktorú humus má, nie je dusík, ktorý môže byť poskytnutý. , sú to mikroorganizmy, ktoré budú mať na starosti premenu všetkých živín, ktoré do rastliny vložíme, na veci, ktoré rastlina dokáže zjesť, preto je humus taký dôležitý a preto je veľmi dôležité zalievať vodou ktorá nemá chlór, môže to byť dažďová voda alebo voda, ktorú necháme parkovať cca 4 dni alebo aj voda z klimatizácie.

(amazon bestseller=”odliatky červov” položky=”1″)

Ako prispieť mikroživinami do pôdy?

Teraz sme už dali dusík, ktorý sa dostal do humusu, ale povedal som vám, že musíme pridať aj fosfor a draslík, na draslík mám veľmi jednoduché riešenie, že môžeme pridať toto, to nič nie je viac a nic menej, popol, popol ma vysoky draslik, vysoke mnozstvo draslika ale je velmi alkalicky tak treba davat pozor, kedze pouzivam rašelinu mozem pridat popol, trosku zvysim PH ale nezvysnes mať problém; ok… tu je hrsť popola, tak akurát!

Kostná múčka poskytuje fosfor a my tiež pridáme šálku alebo tak.

Kremelina, je fosílna riasa, ktorá má všetko, má oxid kremičitý, ktorý sa používa na tvorbu bunkových stien a rastlín, vápnik, ktorý sa používa na to isté a na vývoj plodov, má magnézium na fotosyntézu, železo na fotosyntézu a chlorofyl, mangán na čo to je neviem a má viac ako 30 minerálnych mikroprvkov potrebných pre rastliny, normálne v kultivovaných krajinách…ideme dať aj pohár .

A to bolo všetko, máme skvelú pôdu pre naše kvetináče, ktorá umožňuje odvodnenie, zabraňuje zhutňovaniu pôdy a má tiež všetky živiny, ktoré naše rastliny potrebujú, s tým nemôžeme nič pokaziť; Toto slnko a to je všetko, ide to ako úder do blata!

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: