Agroekológia

Kompletný sprievodca pre organickú kontrolu molíc v sade

Kompletný sprievodca pre organickú kontrolu molíc v sade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes vám prinášam niekoľko návrhov na kontrolu molice. molica útočí, keď je horúco a zvyčajne v zime uhynie. Ak však máte záhradu v skleníku resp. ak žijete v oblastiach s teplým podnebím, môžete mať vážny problém.

Kliknutím sem zobrazíte video na youtube

Muška patrí do skupiny takzvaného savého hmyzu. Môže spôsobiť vážne škody na našich plodinách, pretože vysávajú šťavu z rastlín a oslabujú ich, ale tiež šíri choroby, ako je vírus lopatky paradajok, kedy sa listy paradajok skrútia a zožltnú.

Povedal som vám, že sajú šťavu, takže rastlina prestane rásť a všetko, čo to znamená, listy, kvety, plody opadávajú…
Okrem toho molica, podobne ako voška, vylučuje medovicu, ktorá priťahuje mravce, ktoré ich chránia pred užitočným hmyzom. Preto, keď na listoch vidíte mravce, je to preto, že máte aj vošky a molice a v tejto melase sa darí smelcovi, čo je veľmi zlá huba, ktorá navyše farbí listy na čierno

Prečo sa objavuje molica?

Že je tu malá muška, netreba zúfať, je súčasťou ekosystému a slúži na udržiavanie prospešnej fauny. Zvyčajne sa objaví, pretože vám ho niekto vzal do záhrady. Keďže ide o veľmi častého škodcu v skleníkoch, je veľmi možné, že vajíčka pochádzajú zo sadenice, ktorú ste si kúpili vy alebo váš sused.Ak je to teda možné, odporúčam kupované rastliny pred umiestnením do záhrady dobre skontrolovať. Majte ich na pozore, dobre nimi potraste, či sa komáre objavia, pozrite sa pod listy, postriekajte ich. A samozrejme, ak ste v škôlke a uvidíte, že na jednej z vašich rastlín je molica, vybehnite a kúpte inde.

Ak sa objaví veľa molíc, je to preto, že niečo robíte zle. Asi sa v nejakej praxi pomýlime, či už v závlahe, veľa alebo málo, v komposte, na to si dávajte pozor, molica (a vošky a pavúk) milujú dusík, ak veľa hnojíte , voláte týchto škodcov, ak napríklad hnojíte žihľavovou kašou, dávajte si pozor, aby ste to neprehnali.
Nevhodná sezóna, napríklad kamarátka Maivan zasadila v lete brokolicu. komu sa to stane? len fanúšik molíc. Nedostatok slnka a tiež prebytok. To bude závisieť od rastliny.


Pozrime sa, molica a zvyšok sajúceho hmyzu potrebujú mäkké listy, aby si vložili zobáky. Vo všeobecnosti platí, že keď je rastlina zdravá, list je tvrdý a nie je atraktívny pre škodcov. Na druhej strane, v slabých listoch (čo môže byť spôsobené tým, že rastlina trpí alebo je list nový) sú to ideálne listy pre škodcu. Preto je škodlivý aj prebytok dusíka , pretože rastlina, ktorá má k dispozícii toľko hnojiva, generuje veľa nových listov a je to ako privolať molicu hlasným reproduktorom „pozor, pozor, molica“

Ďalšou témou, o ktorej som už hovoril v inom videu, je biodiverzita, alebo ako sa tomu hovorí, asociácia plodín. Keď máme pohromade veľa plodín tej istej rastliny, charakteristický zápach tejto rastliny je veľmi silný a prilákate konkrétneho škodcu tejto plodiny, čo oslabí rastlinu a priláka tak iných škodcov, ako sú molice.

Ako predchádzať?

Aby ste predišli moliciam, najdôležitejšou vecou je snažiť sa mať záhradu čo najzdravšiu, s rôznymi sezónnymi plodinami, dobre zavlažovať, používať prírodné hnojivo s pomalým uvoľňovaním, ako je kompost alebo humus . Aspoň 6 hodín slnka atď.
Potom, ako som vám už povedal, buďte opatrní pri rastlinách, ktoré prinášame do záhrady, či sú to spoľahlivé plodiny a pred umiestnením ich skontrolujte Pri kontrole listov hľadajte vajíčka a larvy na spodnej strane, vajíčka sú ako vajíčka a larvy sú ako ploché ovály, vyzerajú ako múčniky alebo miniatúrne trsátka na elektrickú gitaru. Pozrite sa, či po stonkách chodia mravce, a sledujte ich, aby ste videli, kam idú, určite k listom s voškami alebo molicami.

A na záver žltými chromatickými pascami, čo sú jednoduché kúsky žltého plastu potreté olejom, verte či nie, sú veľmi účinné na chytanie dospelých múch a zamedzenie rozmnožovania. Nechám vám video vošiek kde vysvetľujem, ako ich vyrobiť

V Španielsku je draselné mydlo od značky Beltran dostupné v Mercadone

ale ak nemôžete, použite biele mydlo bez vône. Tu v Argentíne tomu hovoríme biele mydlo, v Čile viem, že sa to volá Popeye, v Španielsku Lagarto alebo niečo podobné. V iných krajinách netuším.

Na bielom mydle sa mi nepáči, že je to sodné mydlo a sodík nie je dobrý pre zem. Na druhej strane je draslík dôležitou živinou pre pôdu. Ale ako insekticíd majú rovnakú hodnotu.

Aby sa mydlo rozpustilo, trik je nechať ho namočené cez noc, aby zmäklo, a potom ho vložíte do vody a rozpustí sa ako tekuté mydlo. Takto postriekate rastliny najmä v časť pod listami, kde sú vajíčka a larvy.Odporúčam nanášať mydlo buď skoro ráno, alebo večer, keď slnko zapadne. Vyhneme sa tak neúmyselnému postriekaniu včiel a ôs, ktoré chudáci nemajú s morom nič spoločné.

Neemový olej.

Toto je organický insekticíd par excellence. Pôsobí pomaly, ale veľmi efektívne. Na liter vody je 5 ml, môžete bez problémov zmiešať s mydlovou vodou

Infúzia cesnaku a čili

Nechám vám insekticíd na cesnak a čili,

Zmiešajte ho s mydlom a neemovým olejom. pre smrteľný účinok. Ako som vám povedal pri mydle, aplikujte ho veľmi skoro alebo neskoro, aby sa okolo neho nevznášali žiadne včely Toto všetko budete aplikovať každých 3 až 7 dní v závislosti od miery zúfalstva, ktoré máte a je dôležité, aby ste pochopili, že musíte byť stáli a mať trpezlivosť.Prirodzené metódy kontroly pôsobia pomaly.

Nechám vám posledné video o citrusovom moloch

To je všetko, posielam ti objatie a užívaj si záhradu.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: