Záhradné plodiny

Kedy zberať brokolicu a ako zistiť, kedy je hotová

Kedy zberať brokolicu a ako zistiť, kedy je hotová
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pestovanie a zber brokolice je jedným z najkrajších momentov v záhrade. Ak sa vám podarilo nakŕmiť brokolicu na jeseň a na jar a zabrániť jej kvitnutiu, teraz sa budete pozerať na niekoľko dobre tvarovaných hlávok brokolice.

Možno sa pýtate, kedy si vybrať brokolicu a aké sú signály, ktoré brokolica varuje, že je pripravená na zber. Prečítajte si ďalšie informácie o zbere brokolice.

Zber brokolice je niekedy trochu zložitý, ale je potrebné hľadať určité znaky, ktoré vám prezradia, či je vaša brokolica pripravená na zber.

Ako viete, kedy je brokolica pripravená na zber?

  1. Má hlavu : Prvý znak toho, kedy zbierať brokolicu, je najzreteľnejší; musíte mať počiatočnú hlavu. Hlava by mala byť pevná a tesná.
  2. Veľkosť hlávky : Hlavička brokolice je zvyčajne široká 10 – 18 cm, keď je čas na zber brokolice, ale nezberajte ju len tak pre veľkosť. Veľkosť je jedným z ukazovateľov, nezabudnite sa pozrieť aj na ostatné znaky.
  3. Veľkosť kvietkov : Veľkosť jednotlivých kvietkov alebo pukov je najspoľahlivejším ukazovateľom. Keď kvietky na vonkajšom okraji hlávky dosiahnu veľkosť hlavičky zápalky, môžete začať zbierať brokolicu z tejto rastliny.
  4. Farba : Venujte veľkú pozornosť farbe kvetov. Mali by byť sýto zelené. Ak vidíte čo i len náznak žltej farby, kvietky začínajú kvitnúť alebo pučať. Ak sa to stane, okamžite zbierajte brokolicu.

Pokúste sa vyhnúť rezaniu stonky, pretože to môže spôsobiť zbytočné poškodenie rastliny a zničiť vaše šance na neskorší bočný zber. Po zbere hlavnej hlávky môžete pokračovať v zbere bočných výhonkov brokolice. Tie vyrastú ako malé hlavy vedľa miesta, kde bola hlavná hlava.

Pohľadom na veľkosť kvietkov môžete zistiť, kedy sú tieto bočné výhonky pripravené na zber. Keď sú hotové, jednoducho ich nakrájajte.

Teraz, keď už viete, ako zbierať brokolicu, môžete z brokolice s istotou odrezať hlávky. Správna výsadba a zber brokolice môže priniesť túto chutnú a výživnú zeleninu na váš stôl priamo z vašej záhrady.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: