Záhradné plodiny

Ako pestovať brokolicu doma a na záhrade

Ako pestovať brokolicu doma a na záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak máte zeleninovú záhradu, mestskú záhradu, záhradu alebo záhradku, nevylučujte zeleninu, ako je brokolica (Brassica oleracea), pretože pestovanie brokolice nie je také ťažké. Poďme sa pozrieť na to, ako pestovať brokolicu vo vašej záhrade. rastliny pestovať záhrada mestskázáhrada záhrada záhradka

Ak máte zeleninovú záhradu, mestskú záhradu, záhradu alebo kontajnerovú záhradu, nevylučujte zeleninu, ako je brokolica (Brassica oleracea), pretože pestovanie brokolice nie je také ťažké. Poďme sa pozrieť na to, ako pestovať brokolicu vo vašej záhrade.

Ako pestovať brokolicu Brokolicu možno sadiť v lete a na jar. Pre prvú letnú úrodu začnite so semienkami brokolice skoro na jar. Ak chcete jesennú úrodu, začnite so semenami uprostred leta.

Začnite na záhone a potom presádzajte, hoci niekedy je možné aj priame siatie rastlín brokolice. To platí najmä pre jesenné plodiny, pretože sa vysievajú v lete a nie je problém s mrazom.

Semená brokolice môžu vyrásť za šesť až osem týždňov, ak sú vysadené na jar na letný zber, a iba za päť až šesť týždňov, keď sú vysadené v lete na jesenný zber. Pri pestovaní sadeníc na jar je dôležité, aby dostatočne vychladli, aby stvrdli, ale uistite sa, že sú chránené pred mrazom.

Niekoľko tipov na pestovanie brokolice

Brokica rastie najlepšie v chladnejšom období a uprednostňuje teploty medzi 18-24°C, takže pri pokuse zistiť, kedy brokolicu zasadiť, je dobré pamätať na to, aby ste boli pripravení na presádzanie, aby rástla hlavne pri týchto teplotách. Pri jarnom vysádzaní brokolice je veľmi dôležité, aby ste mali dostatok času na zber brokolice, kým nebude príliš horúce počasie. a naopak, pri letnej výsadbe počkajte na chvíľu, aby mala počas vývoja také teploty, teda aby do jesene prileteli málo a netrvalo dlho, kým ich zasiahne zimný chlad.

Na presádzanie brokolice vysievajte do riadkov vzdialených 50 cm, pričom rastliny v každom riadku sú od seba vzdialené 20-30 cm.

Pokiaľ ide o poľnohospodársku pôdu, brokolica má rada dobre odvodnené pôdy s piesčitou až hlinitou textúrou. Uistite sa, že pH pôdy je medzi 5,8 a 6,5.

Rastliny brokolice vyžadujú z väčšej časti veľa slnečného svetla, ale sú zhovievavé a znesú aj miesta v čiastočnom tieni v záhrade, čo je dobré pre tých, ktorí nemajú plné slnko. Tiež, ak máte podozrenie, že vaše rastliny budú trochu trpieť horúčavou, bude pre nich dobré miesto s trochou tieňa.

Jedným z najlepších tipov, ktoré vám môžem dať na pestovanie brokolice, je zabezpečiť rovnomerný prísun vody pre vaše rastliny. Záhradu by ste mali zalievať ráno, aby bolo lístie suché skôr, ako slnko zapadne. Nezabudnite zaliať brokolicu dostatočne na to, aby sa pôda navlhčila do hĺbky aspoň 15 cm.Ak rastliny iba jemne zarosíte, vaša brokolica bude mať plytké korene a nedostane živiny, ktoré potrebuje na dobrú úrodu.

Brokolica potrebuje veľa živín. Všeobecným pravidlom pre hnojenie rastlín pri pestovaní brokolice by bolo aplikovať 5-10-10 do pôdy pred zasadením brokolice do zeme.

Kedy zberať brokolicu

Brokica je vo všeobecnosti pripravená na zber 65 až 70 dní po výsadbe. Brokolicu vyberajte, keď sú hlavičky veľké 10 až 20 cm. Na zber jednoducho odrežte hlavnú stonku brokolice približne 10 cm pod hlavičkou. V závislosti od odrody, ktorú ste vysadili, môžete po zbere hlavnej hlávky brokolice získať niekoľko menších vedľajších hláv. Uistite sa, že tlačidlá sú stále zatvorené. Ak rastlina kvitne (kvitne), je na jej zber neskoro.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: