Záhradné plodiny

Ako chrániť papriky a čili papričky v zime

Ako chrániť papriky a čili papričky v zime
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Uchovávanie papriky a čili cez zimu je najlepším spôsobom, ako úspešne začať sezónu budúcu jar a predĺžiť produkčné obdobie vašich rastlín. Pokračujte v čítaní a zistite, ako uchovávať papriky počas zimy Rastliny Záhrada Záhrada Huerto Huertourbano.

Mnohí záhradkári, najmä tí, ktorí žijú v miernom pásme, zaobchádza s paprikou a čili papričkou ako s letničkami, ale s trochou starostlivosti ich môžete ponechať aj v interiéri, aby sa im na jar budúceho roka vrátila ich vitalita.

Uchovávanie papriky a čili cez zimu je najlepší spôsob, ako úspešne začať sezónu budúcu jar a predĺžiť vegetačné obdobie vašich rastlín.

Čítajte ďalej a zistite, ako uchovávať papriky cez zimu.

Ako sa starať o papriky a čili papričky počas zimy v interiéri?

A Poznámka: Ak plánujete zazimovať svoje rastliny papriky, majte na pamäti, že to udrží rastlinu nažive, ale neprinesie ovocie. Na produkciu ovocia potrebujú papriky určitú teplotu a množstvo svetla, ktoré priemerný domov v zime nemôže poskytnúť.

Ak chcete pestovať papriku na zimné ovocie, mali by ste tak urobiť v skleníku s umelým osvetlením a kúrením.

  • Prvým krokom pri uchovávaní paprík cez zimu je preniesť ich do interiéru. Keď tak urobíte, rastlinu dobre fumigujte. Pomôže to odstrániť všetkých škodcov, ktorí sa môžu skrývať v listoch.
  • Odstráňte z rastliny všetky zrelé alebo nezrelé plody. Tento krok je veľmi dôležitý, aby rastlina prestala spotrebúvať energiu, ktorú bude potrebovať niekoľko nasledujúcich mesiacov.
  • Ďalším krokom pri udržiavaní rastliny chilli papričky v zime vo vnútri je nájsť chladné a suché miesto na uskladnenie papriky, vybrať si miesto s teplotou okolo 13 °C. Pripojená garáž alebo suterén je ideálny. Paprika nebude potrebovať veľa svetla, takže v blízkosti okna alebo v blízkosti lampy so žiarivkou.
  • Po umiestnení papriky na toto miesto znížte zalievanie. Keď skladujete papriky cez zimu, zistíte, že potrebujú oveľa menej vody ako v lete.

Rastlinu budete musieť zalievať iba raz za tri až štyri týždne, kým bude hibernovať.

Nenechajte pôdu premočiť, ale ani ju nenechajte úplne vyschnúť.

Krátko po umiestnení papriky na chladné miesto a obmedzení zalievania si všimnete, že listy začnú opadávať. NEROBTE PANIKU. Toto je normálne.

rastliny chilli papričky v zime

Veľmi pekne ďakujem Maria José Mella za fotku chilli papričky mŕtvej prechladnutím

Paprika uspáva. Je to takmer to isté, čo sa deje s vonkajšími stromami.

  • Akonáhle začnú listy odumierať, môžete papriku orezať.

Orežte vetvy papriky, pričom na rastline ponechajte hlavné „Y“, pričom na vrchol „Y“ ponechajte približne 2 palce.

Zabezpečí to, že odstránite všetky listy, suché a odumierajúce konáre a rastlina bude menej náchylná na škodcov.

Ak všetko pôjde dobre, paprika na jar vysadí nové konáre.

  • Na dokončenie starostlivosti o zimnú papriku asi mesiac pred posledným dátumom mrazu odstráňte svoju papriku, čili alebo rastlinu čili papričky z chladného miesta a presuňte ju na teplejšie a svetlejšie miesto (okno, ktoré ideálne by bolo niekoľko hodín slnečného svitu).

Na pridanie ďalšieho tepla môžete dokonca použiť vyhrievaciu podložku pod hrniec.

  • Obnovte polievanie, no dbajte na to, aby ste nezaplavili pôdu.

Približne o týždeň by ste mali vidieť nový rast.

To bolo povedané, aj keď dodržíte všetky kroky na to, aby paprika správne prezimovala, vaša paprika nemusí prežiť.

Keď rastliny papriky prezimujú, niektoré odrody budú fungovať lepšie ako iné. Najmä andské papriky, ktoré majú svoj pôvod v chladnejších oblastiach, budú mať vyššiu pravdepodobnosť úspechu ako tropické odrody Ázie.

Skvelé je, že ak sa vám podarí uchovať si papriky a čili papričky cez zimu, v nasledujúcom roku budete mať zaručenú skvelú úrodu vašich obľúbených paprík

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: