Záhradné plodiny

Ako vyrobiť vertikálnu jahodovú záhradu z recyklovaných materiálov za menej ako hodinu.

Ako vyrobiť vertikálnu jahodovú záhradu z recyklovaných materiálov za menej ako hodinu.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes si vyrobíme túto jahodovú vežu. Vertikálna záhrada, ktorú je možné využiť na akúkoľvek plodinu.

Pravdou je, že je to veľmi jednoduchý experiment a jahody milujú rast týmto spôsobom. Jahody nemajú rady, keď sa listy a plody dotýkajú vlhkej pôdy a ich pestovaním týmto vertikálnym spôsobom sa tomuto problému vyhneme. Okrem toho sa touto metódou vyhneme stagnácii vody, pretože voda sa navlhčí a rýchlo steká.Na vykonanie tohto experimentu vám odporúčam, aby ste to nerobili v lete, ale medzi jeseňou a jarou, pretože v lete môžu rastliny trpieť dehydratáciou.

Na stavbu veže môžeme použiť rôzne materiály. Použijem niekoľko prepraviek na mlieko, ktoré som kúpil použité. Sú dobré, pretože sa dajú stohovať a horný box nezhutňuje pôdu v spodnom boxe. Môžete použiť aj čisté vedrá na farby alebo staré 20-litrové hrnce. V týchto prípadoch je dobré sa pripevniť nejakými palicami alebo žehličkami, aby každé vedro spočívalo na týchto paličkách a nie na zemi vedra pod ním.

Prvá vec, ktorú urobíme, sú otvory v stenách našich nádob.

Medzi jedným a druhým otvorom musíte nechať viac-menej 10 cm a rozloženie bude závisieť od toho, čo nádoba dovolí. Na diery použijem 2 1/2 palcový pohár, ak ho nemôžete získať, budete musieť vyvŕtať niekoľko otvorov a potom s trochou trpezlivosti udrieť pílou.

Vyrobíte otvory na tvárach, ktoré budú prijímať slnko. Pokiaľ to nie ste ochotní otáčať každý deň, aby každá strana dostala trochu slnka. Problém s týmito vežami je, že sú trochu ťažké na otáčanie, takže je len na vás, aby ste videli, aké sú vaše šance.

Ďalšie otvory, ktoré sa chystáte urobiť, sú na dne každej nádoby, z ktorej urobíte niekoľko otvorov, a najmä urobíte jeden alebo dva 2 a pol palcové otvory, ktorými prejdete prejde hadicou z PVC plus alebo mínus 1,5 palca.

Ak použijete 20-litrové koše, potom dáte jednu rúru a ak použijete tieto štvorcové zásuvky, dáte viac alebo menej 2 tak, aby boli 10 cm od steny.Tieto otvory urobíte vo všetkých nádobách okrem poslednej. Posledný bude mať iba drenážne otvory, aby voda nestagnovala.1,5-palcová trubica je určená na vodu. Problém je v tom, že keďže ide o vežu, musíme sa uistiť, že zavlažovanie je rovnomerné, takže na to dáme túto trubicu, ktorú budeme perforovať každých 10 cm. S 3 mm otvormi. Rúrka musí mať výšku ekvivalentnú celkovej výške veže a približne o 5 cm viac.Odporúčam vám vyčleniť si prvú nádobu ako oporu, tú naplníte kameňmi a tá dodá vašej veži stabilitu. Toto je voliteľné. Ale myslím si, že je to dôležité. Do tejto nádoby urobíte aj drenážne otvory.Pred naplnením nádob zeminou prekryjeme dierované steny geotextíliou, ak ju nemáte (mal som ju, ale nikde ju neviem zohnať), môžete použiť polotieň alebo pytlovinu. Použijem pytlovinu. Vrecovinu dáme do prvej nádoby.Odporúčam, ak nemáte nikoho, kto by vám pomohol, podržte ju nejakou svorkou, kým ju nenaplníte zeminou. Do pôdy odporúčam nejaký substrát do črepníkov, nechám vám moje video s mojim receptom na substrát do črepníkov, bude to stáť menej ako keď si ho kúpite. Dobré na zalievacom médiu je, že ide o ľahkú zmes a keďže je to tak vo veži, pôda sa menej zhutní a rastliny budú rásť pohodlnejšie. Ak však nemáte substrát do kvetináča, naplňte ho tým, čo sa dá, čím sa zabezpečí, že pôda bude obsahovať dostatočné množstvo kompostu a organickej hmoty.Začneme teda plniť prvú nádobu, ale ideme to robiť až po prvý otvor. Tam zastavujeme a ideme robiť prvý rad jahôd.Tu vás žiadam, aby ste venovali pozornosť. Jahoda má srdiečko, ktoré sa volá koruna, dôležité je, aby ostalo mimo zeme, pretože ak ju zakopete, rastlina môže zomrieť.

Vystrihneme si látku a prevlečieme rastlinu cez otvor. Urobíte to opatrne, list po liste, aby ste rastline neublížili.

Keď umiestnite rastliny do tohto radu, doplníte zeminou a po zasypaní zeminou zalievate, aby sa pôda usadila a medzi koreňmi nebol vzduch.

Pokračujeme v dokončovaní zeminou až po ďalšiu dieru. Ak nemáte všetky potrebné rastliny jahôd, necháte voľné jamy, kde zajtra vysadíte behúne, ktoré budú vychádzať z vašich rastlín jahôd. Nechám vám video s ďalším vertikálnym jahodovým sadom, kde vysvetľujeme vetvičky.

Keď dokončíme prvú zásuvku, na ňu položíme ďalšiu. Ideme to prikryť látkou a budeme perforovať, kde budú prechádzať naše zavlažovacie potrubia.Na potrubie nasadíme vrchnák a stlačíme ho. A tak ideme skompletizovať zeminu, kým našu ďalšiu jahodovú rastlinu vložíme do jamy, doplníme zeminou a tak ďalej, až kým nedosiahneme vrchol.Keď naše rastliny začnú kvitnúť, budeme týždenne polievať banánovým čajom cez naše skúmavky a dobre si užívať našu vertikálnu záhradu

Posielam ti objatie a užívaj si záhradu

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: