D I Y

Ručné opeľovanie vodných melónov – triky na ručné opeľovanie vodných melónov

Ručné opeľovanie vodných melónov – triky na ručné opeľovanie vodných melónov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ručné opeľovanie vodných melónov alebo melónov vo všeobecnosti nie je potrebné, ale pre niektorých záhradníkov, ktorí majú problém prilákať opeľovače, ako sú tie, ktoré rastú na vysokých balkónoch alebo v oblastiach s vysokým znečistením, ručné opeľovanie vodných melónov a melónov je nevyhnutné získať ovocie. Pozrime sa, ako ručne opeľovať vodné melóny.

Ako ručne opeliť vodný melón

Ak chcete svoj melón ručne opeliť, musíte sa uistiť, že vaša rastlina melónu má samčie aj samičie kvety.Samčie kvety melónu budú mať tyčinku, čo je stonka pokrytá peľom, ktorá vyčnieva zo stredu kvetu. Samičie kvety budú mať vo vnútri kvetu akúsi lepkavú dutinu nazývanú stigma (na ktorú sa peľ prilepí) a samičí kvet bude trčať aj na malom, nezrelom melóne. Na ručné opelenie melónu potrebujete aspoň jeden samčí a jeden samičí kvet.

Samčie a samičie kvety melónu sú pripravené na proces opelenia, keď sú otvorené. Ak sú stále zatvorené, sú ešte nezrelé a nebudú schopné dodávať ani prijímať životaschopný peľ. Keď sa kvety melónu otvoria, budú pripravené na opeľovanie iba asi deň, takže rýchlo prejdite na ručné opeľovanie melónov.

Po tom, čo sa ubezpečíte, že máte aspoň jeden samčí kvet melónu a jeden samičí kvet melónu, máte dve možnosti na ručné opeľovanie kvetov melónu. Prvým je použitie samotného samčieho kvetu a druhým je použitie štetca.

Použitie samčieho kvetu vodného melónu na ručné opeľovanie vodného melónu

Ručné opelenie samčích melónov začína opatrným odstránením samčieho kvetu z rastliny. Odstráňte okvetné lístky tak, aby tyčinka zostala. Opatrne vložte tyčinku do otvoreného samičieho kvetu a tyčinku jemne poklepte na stigmu (lepkavá objímka). Snažte sa rovnomerne zakryť stigmu peľom. Môžete použiť svoj samčí kvet niekoľkokrát v iných samičích kvetoch. Pokiaľ je na tyčinke peľ, môžete ručne opeľovať ostatné samičie kvety melónu.

Používanie štetca na ručné opeľovanie vodných melónov

Na ručné opeľovanie rastlín melónov môžete použiť aj štetec. Použite malú kefku a opatrne ňou prečešte tyčinku samčieho kvetu. Kefka nazbiera peľ a vy môžete "namaľovať" stigmu samičieho kvetu.Rovnaký samčí kvet môžete použiť na ručné opeľovanie iných samičích kvetov na tom istom viniči melónu alebo na iných viničoch, ale proces zberu peľu zo samčieho kvetu budete musieť zakaždým zopakovať.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: